Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Велошествие на 15 Май  
АвторCritical Mass (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 14:47



Дата: 15ти май 2007 (вторник) 18:00 часа
Мястото на срещата: Паметника на Съветската армия

Екологично сдружение "За Земята" със специалното участие на нашите приятели от "Екообщност" имаме удоволствието да ви поканим да велосипедираме улиците на София всички заедно и целокупно на ежегодното пролетното велошествие.

Призовани са да се включат както "традиционни" велосипедисти, така и всички, които употребяват ролери, скейтове, рикши, коне, катъри, магарета, както и тези, които се придвижват с инвалидни колички, майките с малки деца... а, да и тези, които просто ходят пеша.

Призовани са да се включат както "традиционни" велосипедисти, така и всички, които употребяват ролери, скейтове, рикши, коне, катъри, магарета, както и тези, които се придвижват с инвалидни колички, майките с малки деца... а, да и тези, които просто ходят пеша.

Бонусът: За най- атрактивно облечените, за най- атрактивно облечените и за най-оригиналния плакат ще има специални награди-изненади.
Внимавайте в картинката да на изпуснете да видите и да участвате в уличния театър, да потанцувате в ритмите на самба-бенда или с парче голям тебешир да маркирате новите вело-алеи, които заедно ще очертаем.
Велошествието е мирна, неполитическа акция, целяща да покаже все по-острата нужда от изграждането на мрежа от велосипедни алеи. Това не е утопия, а реалност в повечето европейски градове... какъвто е и София. Неотдавна започна да се говори за изграждане на шест велосипедни лъча. Това звучи добре, дори твърде добре, но само като за начало. Може би сега е моментът да напомним, че сме много, че много, много обичаме да караме колело или да ходим пеша и че е важно да дишаме по-чист въздух.


Велошествието от миналата година: http://bulgaria.indymedia.org/newswire/display_any/3000

Виж също:
http://zazemiata.org/


This work is in the public domain



Тема Наближават местни избори.нови [re: Critical Mass]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 15:38



Все ми се струва, че ше гласувам за тоя, който ми обещае велосипедни алеи и центъра на София - затворен за коли. Ше участвам.





Тема Re: Наближават местни избори.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано12.05.07 21:35



Споко мен, това и преди го е имало, така че се съмнявам да е с предизборни цели. Аз ще съм там





Тема Голема веселба ше е утре, бате!нови [re: grashoverride]  
Автор тъпoтo (копеле)
Публикувано14.05.07 09:28



С очертаващата се стачка на грацкия транспорт, ше има доста пешеходци, колоездачи и ше стане купона.





Тема Re: Наближават местни избори.нови [re: grashoverride]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.05.07 22:04



аве що свързвате всяко второ нещо с политика, ако си бил там си видял колко "немного" отзовали се имаше , аз тази година бях на пръв път и ...всеки ден ще е така о побеата

проявата ме изкефи, идеата е стара поне колкото мен и колкото и да съм оптимист и каквито и лъжи да ми приказват некви политици / мамка им / алеи няма да видим в скоро време ...поне не и докато не могат да се организират поне едно 5-10 000 колоезда4а които са един малък процент от тези само в село софия.

Има го и един друг момент : колкото и да са хубави -и когато и да ги видим- новите алеи бас ловя 4е за седмица две ще ги побългарим, я с боклуци, я с некоя и друга сергиика ...

И в заклю4ение да добавя 4е държавата ни в наи скоро време / разбираите данъкоплатците / ще по4не да плаща глоби към ЕС за безнали4ието на подобни съоръжения вклю4ително и за лесен достъп на инвалидни коли4ки

Т.4е дано някои се заеме с инициативата да направи една подписка във връзка с тези алеи , щото днес пак си водих "магарето" на ремонт от поредната дуПка





Тема Мозер, grashoverride и тъпото копеле също беха тамнови [re: L.M.]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:41



Тва беше най-якото откъм участие шествие, на което съм присъствал. По мои сметки имаше м/у 500 и 700 участника, или поне се надявам да беха толкова. Най-якото от целата работа беше тва, че затворихме в пиков час Патриарха. Иначе, си прав, бате, сметам, че само в София има поне 50 000 колела, а активно карат поне 10 000. Следващият път ше бъдем като в рекламата на вивател, два пъти повече и ше затворим центъра за четири пъти повече време. Ние сме сила!





Тема Re: na swetlinni godiniнови [re: L.M.]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 13:56



Дръжте здраво пичове.



Тема Re: na swetlinni godiniнови [re: Mитko]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано16.05.07 21:03



Абе тия смешници от би ти ви не казаха нищо за шествието... на всичкото отгоре даваха за някакви манекенки как стачкуват на Витошка... не мога да разбера, защо нищо не излъчиха от събитието. Не знам по други телевизии дали са давали нещо, но явно тъпите манекенки с малоумния си протест са по-важни...



Тема Re: na swetlinni godiniнови [re: grashoverride]  
Авторzelen4uka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 21:20



Не са излъчили нищо по новините защото има работа по тези алеи а изборите са близо.

И аз виках яко но като нямой да слуша, а и хората се чудеха какви сме и за какво се борим.



Тема Re: na swetlinni godiniнови [re: zelen4uka]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано16.05.07 22:55



И аз бях на шествието - много яко беше :)
Имаме обаче още да почакаме за велосипедни алеи май. Погледнах по разни сайтове на вестници и не намерих нищо за шествието :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.