Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема градски маршрути  
Авторнeвeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 15:13



Мисля да си купувам велосипед за ходя с него до центъра от Младост. Някой може ли да ми каже от къде е най-безопасно да се стигне от Младост до Плиска, а после май че трябва да се мине през парка?



Тема Маршрут:нови [re: нeвeнa]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 18:59



Младост - суркаш се по големата улица дето върват рейсовете, караш на около 50-60 от тротоара (не се завираш в него, щото ... абе, не се завираш и толкова, не обръщаш внимание на свиркания от коли, ако ти свирне камион или рейс, значи требва да се прибереш), спазваш си цветовете на светофара, след тва правиш десен завой и се качваш на Цариградско (и вече можеш да дадеш яко газ). След Окръжна болница имаш избор, може да продължиш по моста, може и да се завъртиш по колелото отдолу (препоръчвам ти вариант №1, макар че така изпускаш локалното ). Еми, докато преброиш до 10 и си стигнала Плиска. Връщането е по-скучно - локалното на Цариградско, колелото и качването (по пътя на тролеите и 84) и след това може да свиеш надясно на светофара след Макдоналдс или да продължиш по основния път към Младост. Препоръчвам ти вариант №1, но не знам къде живееш, така че ше се наложи да импровизираш. Не знам да има некакъв парк м/у Плиска и Младост, щото съм от Дружба.





Тема Re: Маршрут:нови [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 22:36



Ти си луд бе....
Това ставаше преди 20-25 години, но не сега. Колко пъти ще изкараш по твоя маршрут? Първо че не се диша, второ ще минат през теб. Ако минаваш оттам, явно Господ те пази и редовно палиш свещ .
Аз бих минал през Дървеница, МЕИ-то, Дианабад и съм в парка на свободата, оттам е лесно до Орлов мост.



Тема Е, аз преди 25 години още не карах колело.нови [re: Cтapшиятa]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 23:11



От десетина години, обаче, минавам тоя маршрут поне 3 пъти седмично, 10 месеца годишно и нищо ми нема. Нами знаеш, бате, лудите Господ ги пази.





Тема Re: градски маршрутинови [re: нeвeнa]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано02.05.07 02:51



младост 3-2 - пицария верона, продължаваш към младост 2 направо, на 20 метра след светофара дърпяш дясно (има излез за колите) и между 2 блока минаваш в квалталното и се пускаш надолу покрай макса чак до автомивката зад макдоналдс, от там прекосяваш към булемарда и се пускаш към дървеница, след реката надясно и до строежа на метрото и от там между блокове покрай раковата болница до ВИП, пресичаш булеварда до спирката и покрай НСЛС се супскаш до КАТ и покрай него минаваш дору до автогара, врътваш на дясно след железопътната линия и след 5 минути въртене си на плиска



Тема Re: градски маршрутинови [re: Bълk]  
Авторнeвeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 10:30



Благодаря! Този вариант между блоковете изглежда по-приемлив от Цариградското! Не знам дали да се чудя или възмущавам, че в толкова малък град като София не е предвидено придвижване с велосипеди. Отскоро съм на тази вълна, сигурно това вече е коментирано, но аз сега откривам този проблем...



Тема Re: градски маршрутинови [re: нeвeнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано03.05.07 15:31



Не е. Пък и да беше, предполагам, че в един момент щяха да разширят улиците, като премахнат велосипедните пътеки.

За да поемат нуждата от място за колите.

Исках само да ти кажа да не се изненадваш, когато се случва пешеходците или шофьорите да не те забелязват на улицата. Вероятно защото си безшумен, дребен и не много обичаен участник в движението на пътното платно.



Тема Re: градски маршрутинови [re: нeвeнa]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано04.05.07 22:05



...е да минеш от Младост до Дървеница като използваш или затворения заради метрото път (от пазара на Младост1).... или през Манастирчето на Младост2 и успоредното на Бистришко шосе... След това излизаш на самото Бистришко шосе и по него караш до КАТ. От КАТ през градинката - Автогара ЮГ - Парк-хотел "Москва".. От Парк-хотела влизаш в парка още на първата голяма алея и спускаш през къпалнята "Мария Луиза" (там има подлез) и чак до стадион "Васил Левски".. От там можеш по Графа (вече тотално е затворен за коли) да стигнеш до Витошка (там също няма коли)... и вече на където искаш....
Маршрута който описах до витошка е около 20-25мин ако не си даваш изобщо зор... а връщането двойно заради наклона.
Единственото опасно място е самото Бистришко шосе но успоредния на него път (през самата ракова болница) е в отвратително състояние и заради строежите е прашно (има и пумиари

които обичат да лаят)...
Лек и безавариен....



Тема Re: градски маршрутинови [re: Apxaнreл]  
АвторMиtko (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 21:27



Най-добрия маршрут:Приемаме че ще тръгнеш от ДЕницата, посока Младост-1, където сега се строи спирка за метрото, минаваш пазарчето или там еди н също голям магазин, не го знам как се казва- май "Оазиз" или нещо такова, после между блоковете към окръжна б-ца, непосредствено пред входа- отдясно ти е колелото на тролея, ти продъжаваш направо (не към Цариградско, което ти остава в дясно, през едно по-широко място като паркинг пред един магазин (отдавна не работи май) после в дясно покрай него и пак в ляво пред един дълъг блок, все направонататък вече няма накъде -държиш право и леко дясно, докато стигнеш до локалнотопреди 4-ти км. Нататък вече е по локалното до Плиска или из преките от другата страна на булеварда, а после през парка или пак по локалното.
Този маршрут го предпочитам защото е сравнително спокойно, освен това се развива и скорост на някои места

, но по напред вземи колелото- да е нещо по-така.




Тема Re: градски маршрутинови [re: Mиtko]  
АвторMиtko (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 21:30



Dано да съм те спечелил с това описание , а ако нйкой реши де се пусне и де сподели впечатления ще се радвам да ги чуя






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.