Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 22.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Еми, надявам се, с Божия помощ и малко късмет ...нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 22:00



... утре по обяд да е вече мое. Ше пусна специално съобщение тук.





Тема Колело ше имам в сряда (най-рано).нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 15:00



Каква снимка искаш да пусна? Имам една много яка на Джена Джеймисън.





Тема Re: Колело ше имам в сряда (най-рано).нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (need4speed)
Публикувано07.04.07 20:45



Еми пусни снимка на колелото като го вземеш

На Джена и аз мога да си намеря



Тема Мда, схванах намека ти.нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 13:43



Това ме подсеща да допълня още неколко съвета към другата тема (относно снимките). За да направим снимка, требва да имаме фотоапарат, за предпочитане - цифров, заредени батерии за същия, кабел с юесби накрайник (или, нещо такова май се казваше онова нещо дето се ръчка в компютора) и разбира се, компютър с интернет връзка. При наличинето на тая инструментална база вече сме готови за работа. Следва аранжирането на колелото на подходящ фон, щото тия бегачи немат стойки за подпиране, а е трудно да снимаш с едната ръка, докато държиш колелото с другата (не, че е невъзможно, де). Приемаме, че некакси сме го подпрели на стената, нивелирали спрямо пода и тук започва истинското майсторство. То се заключава в тайнствота, наречено "работа с цифров фотоапарат". Състои се от следните неколко стъпки:
1. Пускане на апарата (привеждане в режим на готовност за работа) - копчето за пускане обикновено се намира от горната и по-тясна страна на апарата и обикновено има некакъв знак за затворена ел. верига на него. Ако не познаваме знаците, натискаме последователно всечки налични копчета, които виждаме, до момента в който апаратчето оживее (обикновено светве една зелена ламбичка некъде по него). Това е сигнал, че вече може да преминем към стъпка №2.

2. Фокусиране на обекта (в конкретния случай - колело) - повечето апарати имат едно прозорче от страната, от която е главата на снимащия (противоположната на тоя, насочена към обекта) в което при вкл. апарат се виждат нещата, към които е насочен фотоапарат в реално време. Това ни улеснява с центрирането на обекта на снимката и просто требва да насочим апарата по такъв начин, че колелото да се вижда на прозорчето по начин, който ни се вижда естетичен.

3. Как да намери копчето за снимане? Вариант №1 - аналогичен на т.1 (пускане на апарата) - по метода на пробите и грешките (натискаме секо едно копче, без това, с което включихме апарата, щото то има и втора функция - освен да го пуска, то го и гаси) Вариант №2 - питаме некого. Вариант №3 (в случай, че ни е срам или нема кого да питаме) - натискаме най-големото копче по апарата, то обикновено е кръгло и леснодостъпно за дясната ръка. На по-модерните апарати има и други копчета, за светкавица и прочее глезотии (светкавицата е добър индикатор, че сме снимали, щото светка при натискане на правилното копче)

Както и да е, приемаме, че сме снимали колелото. Хубаво е да проверим резултата (тук требва да търсим копчето, което показва какво сме снимали, намира се по метода проба-грешка, като внимаваме да не изтрием вече направените снимки). Важно!!! Четете надписите, които излизат на екранчето!!! Те обикновено са на английски, така че познанията по този език са предимство за фотографите (някои апарати имат и ръководство за работа на български, но не разчитайте прекалено на това и си купете българо-английски разговорник. За всеки случай, един ден децата ви може да го ползват и в даскалото, така че се ше има некаква полза от него.
Значи, приемаме, че вече сме подбрали подходящите снимки, които да "качим" в Интеренета. Това означава, че сме стигнали до стъпка №4. За нея, както и следващите неколкостотин стъпки, обаче, ще пиша след като похапна (врътнах до Бистрица и нещо почнах да огладнявам). Христос Воскресе, приятели! Само ЛЕВСКИ, оле!
Ту би континюед ...





Тема Re: Новото колело?нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторf.moser (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 20:08



ей голям шегаджия си "тъпо копеле" ............ развесели ме :-). Аз днес се прибрах от ски. Ходих да покарам на последния сняг който е останал на Банско.
Какво става с колелото - ще го бъде ли? Кажи като му врътнеш тестово няколко километра и си готов. И се пази.



Тема Не знам дали ше го бъде, бате, ама ше го зема.нови [re: f.moser]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 16:52



Разбрахме се с пича, утре по некое време да мина и да си го получа. Тва ше рече, че до края на седмицата е напълно възможно да съм горд собственик на бегач с руско качество и здравина. Решил съм както го взема, да отпраша към Нови хан, та поне да му спукам калпавите гуми (в мазето имам две съвсем новички). А, да знаеш колко злоба съм ти набрал от оня ден, дето така унизително ме скъса към Железница, сърбат ме краката да правим каране. Апропо, вчера ходих до Копитото, ама пътя е в най-отвратителното си състояние от опследните 5-6 години (откакто съм го качвам с колелото сефте). Намеквам, че съм в супер-форма, шашкай се!!!





Тема Re: Не знам дали ше го бъде, бате, ама ше го зема.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторf.moser (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 17:13



Добре, добре! Само така. ................ Ще покараме тия дни живот и здраве. Но да ти кажа по магистралата мене не ме брой.



Тема Снимка на колело.нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 19:37






Не е мойто, обаче.



Тема Re: Не знам дали ше го бъде, бате, ама ше го зема.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (need4speed)
Публикувано10.04.07 21:11



Батка, нали не ме отписахте мене, след като видяхте колко съм зле на баирите? Живот и здраве като си вземеш колелото и моето излезе от бокса може да покараме

Прати ми моля те gsm на pm, че да имам връзка с тебе. Между другото утре съм свободен цял ден и ще се разкарвам по София с трактора(старото колело) и ако искаш може да се засечеме някаде, тамън ако си го взел да го видя.



Тема Нема таково нещо, бате!!!нови [re: grashoverride]  
Автор тъпoтo (копеле)
Публикувано10.04.07 22:24



Ако искаш, утре може да направим едно качване по бул. България до Драгалевци некъде. Примерно. Тъй като съм параноик, бате, като се видим ше ти дам телефона си (страх ме е да не ми го свие некой от тия крадливи копелета от дира). Мойто предложение за среща - 11,00ч. на бул. България (спирката на 64 при Билла, посока Витоша).






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.