Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чудя се има ли здрави байковенови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.02.07 02:04



Потроших си касетата на средното движение, и не какво да е а остта свързваща педалите. Направо като срязана.
А касетата уж не беше от най евтините.
Та се чудя дали може за 400 - 500 кинта да се направи/намери байк който основно да бъде здрав.
Не ме интересува дали ще е тежък. Амортисьори - ако има предни (може с къс твърд ход) - идеално.
Единствената екстра, която търся е големи курбели - поне 48 и малък заден венец (най-малкия макс 11).

Ако не друго - поне дайте акъл каква касета да си взема та да не се троши остта и. Ако дадете акъл и за здрави колчета - ще бъде идеално.

И мамка му който е измислил опашката - направена е само да боли :(

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се има ли здрави байковенови [re: bira_more]  
Авторявkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 08:22



а може ли да те питам какво е това и защо го слагаш всеки пат под поста си

Bеer? Mоre?
Плацебото <---- ????!?!?!???!?!?



Тема Re: Чудя се има ли здрави байковенови [re: явkaтa]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 08:57



Извиняваи но по байковете съм нула.Но изкам да те питам /както в един по-предишен разговор/как се определя максималния пулс освен по начина 220-годините.



Тема Re: Чудя се има ли здрави байковенови [re: Mитko]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.02.07 17:19



Има специализирани лаборатории.
При натоварване, се наблюдават много параметри, включително така нареченото циркулаторно равновесие - тоест в рамките на 2 минути пулса ти не се променя с повече от 5 удара. Следят се и други неща - например кислородна консумация, дихателни обеми, състав на газовете.

Не съм спец по спортната медицина а и с медицина не се занимавам от близо 7 години (освен по скоро като хоби).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чудя се има ли здрави байковенови [re: явkaтa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.02.07 17:25



Нарича се сигнатура.
Някои си слагат в сигнатурата голеееееми картинки, други някаква фраза.
Beer? Moooore?
Идва от една фантастика - Врата към лятото, ако не си я чел - няма да ме разбереш.
Плацебото - имахме на времето спорове с една хомеопатка - и за това съм го лепнал - за да не ми се налага да обеснявам всеки път на всеки какво е моето отношение към разредената вода.
Тъй като пиша доста из медицинските клубове линка си е на мястото.

Bеer? Mоre?




Тема За съжаление, световната тенденция в моментанови [re: bira_more]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано28.02.07 10:38



е накракто казано ВСИЧКО - КОНСУМАТИВ!. Вече сме си говорили за това тук. Какво е това - купиш си колело и 30 години го караш и само чат-пат пукаш гума, позачистваш го и смазваш!? Не мое да има такъв филм! Сега всичко се прави от калаени сплави и то рециклирани. Тук-там "яка" пластмаса.


Както отиват работите, най-добре е да си намериш колело на старо, да е поне от преди 15-20 години. Все ще се намери някой дето си го държи в мазето и го мързи да го изхвърли. Може да е малко поръждясало, ама да не ти пука. Даваш му 5-10 лв, може и само с едно черпене да минеш. Слагаш нови гуми, сменяш някоя и друга спица и пей сърце. Много вероятно е това да е стар руски бегач или полу-бегач. Може и на някой чешки "Фаворит" да попаднеш - и те стават. Аз имам "Старт Шосе", на 26 год. вече, виждал си го. И какво си мислиш, че нещо му се е чупило!? То не можах да изтрия два комплекта накладки на спирачките! А съм го карал здраво до преди няколко години. Само гуми съм сменял. И големият преден венец е като за теб - 52 зъба! Вярно, с бегач не можеш да караш по рядка кал или по ситни остри камъчета в гората.
Сега карам повече байка на близо 10 год. Да си ме видял със счупено нещо по него!?


Това е положението. Мани ги тия скъпарски магазини, дето ти продават колела за еднократна употреба.

За колчето мисля, че имам някъде в мазето. Само да се наканя да го изровя и ще ти го подаря срещу почерпване, разбира се.



Тема Re: За съжаление, световната тенденция в моментанови [re: pyrx]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 21:40



Е чак пък консуматив


Стандартите са многоо различни. Просто качеството струва пари.
Ами и на времето преди 26 години Старт шосето струваше 140 лв. , имах и аз такова, после фаворит. Руското беше с геометрията на Colnago и дотам , но истинското колело с кампа отиваше на 2000 долара. Що конуси и лагери са отишли и то руско качество за кратко време.
И днес се прави качество, но не е по всеки джоб. Както и преди 30 години.



Тема Съгласен съм аманови [re: Cтapшиятa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.07 22:36



да ми се строши остта....

Дай идея за качествени касети, а ако дадеш идея и за здраво колче - супер.
Под качествени касети разбирам ЗДРАВИ - може да са тежки, не ме интересува.
Но поне да не се троши остта - то е ясно лагерите ще заминат в някакъв момент. Ама остта да бъде здрава.
Лагерите се трошат постепенно - човек все до някъде ще до драпа.
Ама строшената ос означава нанъртена опашка и колело за бутане.
За колчето - кой ги измисли тези чупливи колчета - не знам. Стоманените поне се огъваха - бавно - та пак имаш шанс да разбереш че трябва да сменяш.
А алуминиевите се трошат и човек все нещо ще си подбие (може и да не е опашката)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Съгласен съм аманови [re: bira_more]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 09:11



Чудя се дали съм просто късметлия но до сега нищо не ми се е чупило въпреки,че имам за последните пет години 35000км.



Тема Re: Съгласен съм аманови [re: Mитko]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано03.03.07 09:57



Митко, ти караш по шосе, макар и не съвсем каквото трябва да бъде (визирам някои "малки дупки").
Не е лошо като се искат съвети да се обясни какви са терените по които се кара и доколко е агресивно задкормилното устройство.
Иначе аз също карам предимно шосе и се съм чупил нищо по шосейката освен две капли при едно яко падане в Ямболско през 2002, където още има вторични трусове.
На байка съм със LX и XT и въпреки 115-те ми килограма на 196 см не съм успял да счупя ос на централното. Ползвам централни втора употреба от среден клас.
На фона на това питам в какво ситуация се счупи това централно?
И друго, смятам че е имало някакъв фабричен дефект, защото около него има далеч по-слаби елементи.

Поздрави и чао.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.