Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема шосеен велосипед  
Авторdrag (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 11:29



здравейте, предстои ми покупка на шосеен велосипед и съм се спрял на модела Drag Blade. Трябва ми за непрофесионално, любителско каране. Ще съм благодарен ако споделите наблюдения върху модела или да предложите нещо по добро, като имайте в предвид, че нямам намерение да дам повече от 600 лв. Ето го и самият Drag Blade: http://www.dragbicycles.com/modules/news/article.php?storyid=104
Благодаря предварително.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
Автор grashoverride (need4speed)
Публикувано28.02.07 20:41



И аз имам намерение да си взема същото, но да ти кажа не знам дали е най-доброто, но на мен ми вдъхва доверие, а и както при теб ми е ограничен бюджета. Ще е добре ако някой, който има по-близки впечатления от модела, да напише, че скоро чакам да имат от него в магазина и да си го взимам направо

Та още докато имам време да се пренасоча, ако има по добри варианти на тая цена.

Редактирано от grashoverride на 28.02.07 20:43.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: grashoverride]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 13:38



karam takova cudo ot 3 godini i sum adski dovolen ot nego vzimaj i ne mu misli mngo. Edinstveno gledaj za kacestvena ramka. Purvija put kogato si vzeh cisto nov ramkata iimashe usukvane i go razbrah cjak sled 2 meseca karane. Ako se diskomfortno v racete i imash useshtaneto ce te durpa na edna strana da znaesh ce ramkata e krima. Inace Blejda e strahotna mashinka, kato si vzemesh se obadi da pokarame izvungradsko. Kusmet!



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: syn]  
Авторdrag (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:29



Благодаря, все пак засега май това си е най добрия вариант. Ако някой има други идеи нека пише, има още време докато предприема покупка.





Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
АвторHG93 (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:33



Знам,че при избора всичко,или почти всичко опира до паричните средства и те са най-важният аргумент,но:

Това колело като го гледам,не е оборудвано и с една част, известна в колоездачния бранш! Всички части са Шимано "Ноул нейм" ... незнам ти какви нагласи имаш - дали ще е ей така, за предвижване от точка А до точка Б или за малко по-спортни прояви? Ако е за второто е абсолютно недостатъчно,даже и да си начинаещ ти трябва поне дна група "Сора" или "105"!



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
Авторявkaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:56



А можете ли да дадете повече информация за това колело и сащо снимки



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: явkaтa]  
Авторqvkata (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 13:00



Ей сега разгледах снимката в сайта на драг и невиждам никаде лостчета за превключване!



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: qvkata]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано02.03.07 13:30



Хахахахаха, ти "състезател" ли беше бе явка?



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 14:08



Може да ме включите към мнението на HG93. Може и да е ново , но е с боклучави части. Шанса само след някокло месеца да си напълно разочарован е мнооого голям. Вярно че 600лв = €300 не са много пари , но аз с този бюджет бих се насочил към втора ръка. За тези пари можеш да намериш колело със Сора и дори Тиагра в много добро състояние. Или пък по-старите 8скорости 105, Ултегра/600. Ако имаш търпение да потърсиш можеш да си намериш много добро колело с което ще се возиш дълго с удоволствие.
Незнам как е пазара на колелата втора ръка в БГ , но мисля че Чоко беше в този бизнес и той може да ти даде повече акъл по този въпрос.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: Ивaн]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 14:26



Монтажът е Шимано A50 всички елементи



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: qvkata]  
Авторdrag (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 14:59



Варианта, който е 539лв(този на снимката) е с команди са скоростите, които са на рамената на спирачките. Явно за ново ако става на въпрос няма по-добър вариант, така че за по-добро трябва да се търси втора ръка. Трябва да разгледам какво се предлага, ако имате някакви предложения ще се радвам да ги чуя





Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
Авторdrag (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 15:27



Нещо се затруднявам да намеря шосейка втора ръка. Не зням къде да търся. Проверих по сайтове с обяви, но няма нищо. Ще ви бъда благодарен, ако ме насочите

Също така не мога да разбера за моят ръст - 185см какъв размер трябва да е рамката. Досега съм чувал 3 различни предложения: 58, 56, 59см.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: syn]  
АвторStar6i (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 15:28



Usukana ramka?


Na nowo kolelo?
I towa e wkarano w magazina i dadeno na klient?
Awtomatichno bih zabrawil za tazi marka.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
АвторStar6i (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 15:32



Daj si daljinata na chatala za po-tochno. No ako si standarten wlizash w 58.
Ima italiansko i nemsko merene. Po- trudno e slooping ramki. Zawisi i ot tipa na karane- sportno ili turizym.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано03.03.07 09:43



Здравей Drag, ако ми дадеш мейл, ще ти пратя снимки на cannondale-а с който разполагам в момента, а ако не бързаш много, имам познат който стяга едно хроммолибденово colnago, но в момента не знам какъв монтаж ще му събере. Има голяма вероятност да е със Шимано шестстотин пълен монтаж, осмица с дуал контрол.
Дай мейл за подробности. Може и скайп или ай си кю, но сега съм много ангажиран на работа и май ще е най-добре по мейл.
Поздрави.
Чао.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: Чoko]  
Авторdrag (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 20:46



s_drag@abv.bg ми е мейла. Ще съм ти благодарен ако ми напишеш в мейла и малко повече инфо за велосипеда, и точно каква му е цената





Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
АвторHG93 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 15:49



На твое място бих се ослушал за офертана на Чоко - cannondale един път за винаги!! Поне знаеш,че имаш рамка от един от най-добрите призводители в света!



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: HG93]  
Автор grashoverride (need4speed)
Публикувано13.03.07 21:33



Ето, че най-накрая взех шосеен велосипед. Не изпадна нищо като оферта на старо и взех Drag Blade. Изненадах се приятно като го разгледах отблизо. Рамката не е същата като на миналогодишния модел, тази е с значително по-масивно чело. Цвета е син металик, много готин. Като цяло единствените издънки са предния и задния дерейльор. Shimano a 050 made in china

. Но всичко друго си е ok: лапа, колче, кормило zoom, седалка Selle Royal (много удобна) made in italy, курбели Shimano made in malaysia, командите shimano sora made in japan, главини formula.... абе общо взето за 524 лв е екстра
Ето и снимки:
http://img70.imageshack.us/img70/562/p1000608zg1.jpg
http://img70.imageshack.us/img70/1124/p1000610am8.jpg

Редактирано от grashoverride на 13.03.07 21:58.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: grashoverride]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 07:32



Радвам се, че има още един шосеен колоездеч.Познавам тези колелета стават за каране.Ако мислиш да го караш спортно трябваше да се огледаш за автоматични педали, че тези скоро ще трябва да ги сменяш.



Тема Re: шосеен велосипеднови [re: Mитko]  
Автор grashoverride (need4speed)
Публикувано14.03.07 23:19



За педалите знам, но засега така ще остане... Видях разни теми за шосейни дружинки в Варна и Русе, но не знам в София как стои въпроса. Айде ако някой, който чете това е част от няква такава дружинка в София да каже, пък някоя почивка ако съвпада с излизане да дойда да се запознаем и да покараме заедно. Имам много километри зад гърба си, така че няма да ме чакате... много





Тема Re: шосеен велосипеднови [re: drag]  
Авторqvkata (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 18:41



Браво радвам се за теб.Успех по безкрайните километри шосета




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.