Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 20.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема вътрешни скорости-помощнови  
Авторkpacu (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 13:48



Имам колело със 3 скорости вътре в главината. От една седмица се повредиха и моля някой ако има някаква литература или инфо за такива скорости да ме насочи. Колелото е швейцарско.

благодаря предварително



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 15:44



кажи какъв е проблема?



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: Ивaн]  
Авторkpacu (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 16:12



Не може да превключва, стои на една скорост , жилото и верижката която влиза в главината са доста отпуснати а не опънати както беше преди.



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 16:13



Колелото е със свободен венец а не с контра



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 21:25



Първо опитай с ръка да дръпнеш верижката навън и виж дали се движи свободно. Опитай да видиш дали превключваш скоростите на ръка. Виж дали не ти се е скъсало жилото или извадило от ръкохватката за превключване (незнам да ли си с въртяща се ръкохватка или палче.
Утре сутрин ще се появя пак да ми кажеш. 90% съм сигурен че е жилото.
Успех.



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: Ивaн]  
Авторkpacu (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 13:15



Първо благодаря ти за отзивчивостта!
Скоростите се превключват с палче а жилото е здраво . но верижката която излиза от главината не се прибира навътре. Като, я дърпам на ръка излиза още а като, я пусна се връща в предишното положение а не влиза навътре за да се изпънат тя и жилото. Палчето също си в ред, като опъвам жилото на ръка то си прещраква по позициите като го натисна.



Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 06:33



Здравей. Тя верижката така и трябва да работи. Хода и е съвсем малък - от порядъка на милиметри. Немога да преценя сега на акъл точно колко ,но можеш да се ориентираш от хода на жилото. Когато жилото не я дърпа тя се връща в най-вътрешно положение от една пружинка вътре. Тогава е включена 3-та (най-тежката предавка). За да си сигурен че скоростите работят направи следното. Обърни колелото с колелата нагоре (ако нямаш стенд или куки за ремонт) и издърпай верижката с ръка до край в най-външно положение. Завърти педалите и ще видиш че е включила най-леката предавка - положение 1 на палчето. Като продължаваш да въртиш педалите отпусни с 2-3мм верижката. В това положение горе-долу трябва да включи 2 предавка - тя е директна. Ако отпуснеш изобщо верижката свободно да се върне ще се включи 3-та предавка - най бързата. В момента тя трябва да е включена.
Проблема според мен е следния: Верижката от карая където се захваща със жилото е с нещо като резба. Жилото от своя страна има един пластмасов накрайник със метално зъбче което захапва резбата. Като се приплъзва накрайника по резбата напред и назад се регулира и опънатостта на жилото. Мисля че проблема ти е именно в този накрайник който по някаква причина се е изплъзнал напред и вече неможе да опъне верижката за да превключи. Виж дали зъбчето не е счупено , клеясало и т.н.
По принцип ако не знаеш вътрешни скорости се превключват САМО КОГАТО НЕ СЕ ВЪТЯТ ПЕДАЛИТЕ. Точно обратното на системите с отворени предавки където за да се превключи трябва да се върти. Казвам ти го защото една възможност за жилото да е преплъзнало ако си се опитвал да превключваш под голям товар (по време на въртене).
Аз мисля че това ти е проблема. Ако иам нещо пиши пак ще ти помогна
Уапех



Тема Re: вътрешни скорости-помощ [re: Ивaн]  
Авторkpacu (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 14:26



Здравей , благодаря за изчерпателните насоки. Наистина в жилото се оказа проблема , преплъзнало е . Аз го опънах и сега включва две от трите, но това е въпрос на настройка, явно трябва по финно да се настрои след като са се объркали нещата. Аз не бях карал такова колело и нямам навика да превключвам когато не се въртят педалите и съм направил белята.

благодаря още веднаж





Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 17:34



Радвм се че си се оправил. Предполагам че ти включват само 3 и 2 (най-бързата и директната) Това е защото си опънал много жилото. По принцип когато е в най-вътрешно положение верижката трябва да е сънсем леко отпусната. Но ти съвсем леко го отхлаби и пробвай дали ще щракне на първа.
Имай в предвид както ти казах става въпрос за мм.
Успех





Тема Re: вътрешни скорости-помощнови [re: kpacu]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано01.03.07 03:24



Чети тука, дано разбираш английски:
http://www.users.globalnet.co.uk/~hadland/samaintind.htm
http://www.karrot.org/ascotto/three_speed/adjustments.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.