Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 30.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема въпрос за пулснови  
Авторkoлeлцe (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 17:40



за първи път карах на велотренажор днес,беше на кетлер който имитира шосеен бегач,карах час и 15м като средната скорост беше 29км в час,маховете за минута общо взето са по уреда 70-80 за минута.а пулса ми отчиташе между 150-170 удара в минута.Та въпроса ми е нормален ли е този пулс или е висок за това каране.по принцип с истинския бегач карам точно по същия начин.но нямах информацията за пулса.



Тема Re: въпрос за пулснови [re: koлeлцe]  
Автормитko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 08:39



За пулса може да се каже като се знае, колко ти е максималния пулс или поне на колко си години.И от там зависимост каква ти е тренировката лека - 60%-70%, за обща издражливост - 70%-80%, изграждаща - 86%-92%.Това е един много интересен за мен въпрос и в него се крие разковничето на правилната тренировка.



Тема Re: въпрос за пулснови [re: митko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 12:38



На мен ми се струва, че е високичък пулса. Но това е нормално в началото, ако говорим за нетрениран организъм. На мен 170 ми е пулса при изквачване на баир с умерено темпо. Тук не трябва да се хвърляш още от началото, а трябва да навлизаш постепенно, защото един два пъти като се преумориш ... да не вземеш после да се откажеш от колоезденето. Това се е случвало на много мои познати - без да имат необходимата физическа подготовка се хвърлят да правят чудеса и в последствие се отвращават от този спорт . А по принцип със сърцето шега не бива. За разпускаща и здравословна разходка с велосипед поне в началото следва да се кара с постоянно темпо и средния пулс не бива да надхвърля 130 удара. Поне така съм чувал... нека Митака да каже ако греша...



Тема Re: въпрос за пулснови [re: koлeлцe]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 13:56



Ами зависи с какво натоварване си въртял. Ако си давал 150-180W - което е горе-долу по равно да се търкаляш с тази скорост и предавка 52-18 тогава ти е височък. Друг е въпроса ако си издържал 1ч и 15мин с 1000W - тогава отивай директно на Тура

. Но шегата на страна - зависи с какво натоварвне си въртял. На теория годините също имат занчение , но по мойте наблюдения върху себе си , а и от коментарите на други хора това е повече за нетренирани , ако си във форма няма да имаш проблеми и с по-висок пулс в пикови моменти. Според мен много важно е да си определиш формата е фактора - колко бързо въстановяваш - за какво време си връщаш нормалния сърцетуп след добро натоварване.



Тема Re: въпрос за пулснови [re: Ивaн]  
Авторkoлeлцe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 19:57



значи асз съм на 30 г и карам колело от както се помня имам колело шосеен бегач и карах едно време почи 4 пъти в седмица поне по 40-50км на курс.в залата отидох защото времето беше кофти и нямаше да възможност да изляза навън.и за първи път видях какъв ми е пулса при каране.дължа да отбележа че в залата карах по интензивно от колкото на пъте с повече обороти в минута почти не слизах под 80.а навън има все пак инерция спускаш от време на време.съответно средната ми скорост е 26-30км в час.та въпроса ми е нормален ли е този пулс за възраста и интензивноста с която съм карал на велотренажора



Тема Re: въпрос за пулснови [re: koлeлцe]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 08:53



Значи все пак имаш физическа подготовка. Според мен в залата настройката на велотренажора е била да се кара с повече ватове, т.е да имитира лек противонаклон. Иначе нямам разумно обяснение при такава скорост и оборот да имаш такъв пулс. Аз има пулсомер, купих го от TCM -а бяха по 12 лв. Сложих го няколко пъти да вида в какви граници съм и като видях че всичко ми е OK почти не съм го слагал /за което Митко ме критикува/. Не е зле и ти да си купиш та да се тестващ в реални условия на шосето. Имай в предвид, че при студено време пулса се вдига /поне при мене е така/. Също има и психологически ефект - юркаш се повече за да видиш какви са стойностите на пулса при голям зор

.



Тема Re: въпрос за пулснови [re: koлeлцe]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано30.01.07 09:02



Знаеш ли си пулса в нормално състояние, но не веднага след като си станал от сън или след продължително изтягане на дивана пред телевизора?
По принцип хората с по-висок пулс в покой имат и по-висок при сериозни натоварвания.
Ако нормалния ти пулс е 75-80 е напълно нормално след като си си дал този зор да вдигнеш 170. Това е обаче ако наистина си си дал повече зор от колкото когато караш навън.
Трябва да знаеш, че пулса зависи и от подготовката преди натоварване. Правилното захранване и снабдяване на организма с течности, както и същото по време на натоварването.
В обобщение да кажа, че щом това е нетипично високо натоварване за организма ти и при нормален пулс 75-80, не се притеснявай за този пулс който си вдигнал. Ако продължиш с такива натоварвания и се храниш и приемаш течности правилно скоро ще го свалиш поне с 15-20 удара.
Успех и чао.



Тема Малко физиологиянови [re: koлeлцe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.01.07 13:15



Има един тест и той е организиран по следния начин:
1. Честота на пулса която трябва да се достигне. Определя се като от 220 се извадят годините на изследвания - в твоя случай 30. Тоест максималната честота при теб е 190 удара в минута. При теста се търси кога ще бъде достигнато 80 % от максималната честота. Тоест 152 удара в минутра
2. Теста се провежда на стъпала - всяко стъпало е 50 вата (за мъже), за жени е 35 вата.
3. Към следващо стъпало се преминава когато в рамките на две последователни измервания на пулса през една минута, честотата се различава с неповече от 5 удара.
5то стъпало се постига от добре тренирани хора.

Разбира се целия тест се провежда в рамките на 30 - 40 минути. Провежда се само на здрави хора. При болни, стъпалата са наполовина по малки, и разбира се има екип с готовност за първа помощ.
При състезатели във върхова форма могат да се постигнат и по добри резултати - тоест по висока сърдечна честота от определената (220 - годините), и повече стъпала.

Bеer? Mоre?




Тема Re: въпрос за пулснови [re: Чoko]  
Авторявkaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 14:02



при мен колко според вас е максималния ми пулс.Аз съм на 15 и тренирам в момента но още нямам пулсомер



Тема Re: Малко физиологиянови [re: bira_more]  
АвторMИTKO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 16:47



Браво момчета.Доста добре сте се запознати с темата.Бих изкал да допълня.
1.Явка - максималния пулс ти е 220-годините или 205 освен ако доктор след подробен преглед не е остановил друго.
2.Има и такъв термин "масимален пулс плюс", което значи че може да се привиши с 1% до 2% и след това идва припадък/според книгите/
3.За какво служи да си знаеш максималния пулс - за да тренираш умно/с различно натоварване зависимос от възтановяването
4.Пулса в покои служи да се разбере кога си възтановен и каква да е следващата тренировка.
5.И най-важното според мен кога точно става при какъв пулс преминаването от аеробен режим в анаеробен режим.Или по просто кога караш и се радваш колко си добър и кога почваш да се уморяваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.