Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за размера на колелонови  
Авторpejot (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 23:20



понеже не съм се занимавал питам.аз съм 1.72 какъв размер рамка ми е нужна и ако е по голямо или по малко колелото какво отражение дава на колоездачча



Тема Re: въпрос за размера на колелонови [re: pejot]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано17.12.06 22:45



Здравей, по моему си за 52 - 54, но те сега новите размери са малко специфични. Почнаха с тези: M, L, S и така нататък и трябва да се гледа в сайта на производителя и др. та да видиш кой размер на какво отговаря. А иначе по-голямата рамка е и с по-голямо разтояние м/у седло и кормило (в общия случай), а и в повечето случаи и челната муфа е по-висока, което пък повдига минималната височина на кормилото. от своя страна ниска рамка с дълго колче на седло и кормило пак става, но дългото колче на кормилото е голямо рамо и измества център на тежестта много над предното колело и освен това спомага за по-краткия живот на вилковото движение. Та има много мнения относно това дали да се кара голяма, малка или нормална за ръста рамка, но инженерите които ги кроят най-вероятно разбират повече от нас. Има и още нещо. Не само ръста е определящ, а и пропорциите на тялото. В смисъл че ако си с по-дълги крака и по-къс торс ще трябва да търсиш по-малка рамка и да компенсираш височината с по-дълго колче. Ако е обратно ... Е в крайна сметка аз смених 4 рамки докъто намеря подходяща геометрия, но при мен проблема беше че съм 196 см, а рядко попадат рамки втора употреба като за мен, а и добри и запазени.
Успех с избора, и ако имаш нещо по-конкретно в предвид питай тук, има хора които се занимават от много години и ще ти помогнат. И не само за рамка, а и за монтажа кормилата и т.н. Марки, модели, размери, всичко което искаш за да направиш добър избор. Е зависи и от възможностите.
Успех!
Чао.



Тема Re: въпрос за размера на колелонови [re: pejot]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 06:40



Здравей. Ето ти един сайт където можеш да видиш какво ти трябва:



Както Чоко вече ти е писал принципа е по-малка рамка => по-късо междуосово разстояние - по-нервозна , по-лека, възможност за по-дълбока (спортна) стойка. По-голямата => по-релаксирана стойка и поведение на колелото. Като избираш гледай геометрията на рамката. Всеки производител си е различен. Някои дават размера с-с , други с-т. , но това не е толкова проблем защото лесно се компенсира с колчето на седалката. По-важно според мен е да гледаш дължината на горната тръба , защото тя е различна при различните производители и нея общо взето си по-ограничен във възможностите за напасване. Ако имаш старо колело , което ти е удобно най-добре му вземи размерите и се напасвай по него. Имай в предвид че каквито и мерки и размери да ти измерят и дадат те са само изходен пункт , от там нататъке въпрос да си намериш най-добрата комбинация за теб, защото всеки си е изчекнат по своему. Тук имат система за мерене с компютър - уж педфекната позиция и размери ти дава , но много хора се оплакват след това че не им е удобна.
Почни от някъде и ако имаш въпроси питай
Успех



Тема Споменахте колчета танови [re: Ивaн]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.06 18:26



Имам едно колело - байк, и на него колчето му е с диаметър 29.8
Разбира се 30 не става, а 29 не мога да намеря. И съответно взимам 30 и го изпилвам - уж само 2 десети.
И потроших 2 колчета за 1 година. Вярно не съм лек, ама май основния проблем е че съм компенсирал с дължината на колчето - тоест влиза до първата резка (така де резката е малко леко изпилена та може да влиза и малко по малко).

Пиша по 2 причини - ако някой може да ме насочи към истински здрави колчета с диаметър 29 - 29.5 - ще съм му много благодарен.
И все пак да предупредя на базата на моя опит че с колче се компенсира ама до някъде

Bеer? Mоre?




Тема Re: Споменахте колчета танови [re: bira_more]  
Авторpejot (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 20:30



значи аз имам колело с размери на горната тръба 54 см от остана средното движение до върха на седалката карам на 75см и междуосното разстояние ми е 100см .та въпроса ми беше това ли е подходящото за мен на теория и ако не с какво би ми навредило примерно на физиката или на карането тия параметри.благодаря на тези които отговориха до момента



Тема Re: въпрос за размера на колелонови [re: Чoko]  
Авторpejot (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 20:32



значи аз имам колело с размери на горната тръба 54 см от остана средното движение до върха на седалката карам на 75см и междуосното разстояние ми е 100см .та въпроса ми беше това ли е подходящото за мен на теория и ако не с какво би ми навредило примерно на физиката или на карането тия параметри.благодаря на тези които отговориха до момента



Тема Re: Споменахте колчета танови [re: bira_more]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 08:52



29.8мм - значи си с МТВ. Това дето го правиш както си се убедил сам не става. Не те знам къде си - в БГ или навън , но би трябвало в добър магазин за велосипеди да намериш такова колче. Не ми се търси по всичките производители , но като пример за евтино можеш да вземеш BBB - Sky Scraper BSP-20 - има го във всички възможни размери и с дължина 400мм. Ако и тя ти е малка - сменяй рамката. Друго решение е да минеш на по-стандартен размер 27.2 с преходна втулка на 29.8 (продават се) или нека някой да ти я направи. Не се лъжи да купуваш по-малък размер (29) защото тогава няма да можеш да стегнеш достатъчно и най-много да прецакаш рамката и са изхвърлени пари.
Ако имаш въпрос питай.



Тема Re: Споменахте колчета та [re: Ивaн]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.06 15:28



Мерси.
Колелото е на почтенна възраст. Ама ме кефи защото има една грозна омърляна рамка та не е апетитно за крадене.
Обиколих поне 4-5 магазина в София да търся такова колче - няма, вкл Байк центъра в Младост 1, и Веломания до Халите.
Намирал съм само при един пич ама пък неговите колчета имат много малък наклон на пред и лошо закрепване на седалката - те също се трошат.

Та не търся евтино - търся здраво. Може да е тежко, грозно ама здраво. Най-накрая ще видя от някъде да си купя една тръба с подходящи външен диаметър и дебелина на стената и ще забравя за случая.

Bеer? Mоre?




Тема Бе, май имам некъде такова колче -нови [re: bira_more]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано19.12.06 17:31



29 и нещо ли, 30 ли, не помня. Трябва да го изровя от мазето, а това не е лесно.

Поне след последното разчистване вече може да се влезе в него.
Иначе здраво си мисля, че е - от старата школа, когато още не ги правеха от калаени сплави.

Не помня и колко дълго беше, че ти нали имаш разни по-особени разбирания за пропорции - искаш дигнеш седалката, ако може сякаш краката са ти по 2 метра. Предният голям венец да ти е 83 зъба, а задният малък - 11 и.т.н.

Какво разбираш под "почетна възраст"? Доколкото си спомням си го взе преди около 2 години и за нема и 1 месец боята в горната част на рамката сама си падна след един по-силен вятър и умерен дъжд.



Тема Re: Бе, май имам некъде такова колче -нови [re: pyrx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.06 18:00



Ми да ама преди това са го карали 10 години :)
За венците имаш грешка - задния ако може да е със 7 зъба - най добре, а предния с 91.
Така с еин оборот на педалите ще правя 26 метра, а разстоянието Пловдив - София ще бъде само 5 000 оборота - нищо работа

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.