Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 30.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Тема Въпрос за велокомпютър.  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 12:13



Имам един велокомпютър TCM безжичен само че без упътване и не знам как да го настроя за размера на гумата. И изобщо не ми е ясно какво точно се настройва там- като пъхна батерията на дисплея ми се показват 4 цифри като мига най-дясната. След това с натискане на бутона може да се нагласят и останалите 3 поотделно само че какво означават тези цифри? сантиметри ли? Моля ако някой знае как се настройва такъв велокомпютър да ми напише подробно.



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Mитko]  
Авторявkaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 14:15



че то трябва да си пише е.трябва да има сакраштения на дисплея.например ощите километри с D и така.



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: явkaтa]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано24.10.06 16:14



Пише си е. Само че се пише обиколката на гумата, а тези Д-та и други са в нормален режим а не когато се настройва.
Та значи Митко трябва да въведеш обиколката на гумата в мм. Мога да ти го кажа довечера евентуално ако си намеря книжката, но беше нещо 21.. , не помня точно. Васко казва че е 2131 за 23-ката но докъто не проверя не съм сигурен
Чао



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Чoko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 20:01



Аха значи четирите цифри са обиколката в мм. Добре обаче на какво разстояние от центъра да монтирам магнита с другата джаджа?



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Mитko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 20:59



Четирите цифри са най-вероятно обиколката на колелото в мм. За 23-ка сложи 2096мм - най-точно е. Магнита и датчика трябва да се поставят така че магнита да преминава на разстояние 2-3мм от датчика. НА какво разстояние от оста на колелото няма значение защото той дава информация за честота - обороти на колелото ,което умножено по обиколката която си задал ти дава скоростта.



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Ивaн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 21:58



Много благодаря за отговорите.

Направо не знаех как да се справя но сега всичко ми се изясни. Отново благодаря.



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Mитko]  
АвторMитko-cтapши (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 14:10



Чоко кажи на Васко, че 23-цата е 2155мм.И навярно разбрахте, че този въпрос не е от мен.И честит имен ден утре Митак.



Тема Re: Въпрос за велокомпютър.нови [re: Mитko-cтapши]  
Автор zzzj (непознат )
Публикувано02.02.07 11:48



Ехо и аз имам едно компютърче на ТСМ ама и аз изпитвам проблем при въвеждането му в експлотация!Нещо не мога да го настроя,ако някои знае как да го настроя,моля!Приеман всякакви съвети!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.