Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 21.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Начинаещ съм и имам малко въпроси :))  
Автор lonized (непознат )
Публикувано21.07.06 10:23



Значи не искам да тренирам професионално, но много обичам да карам колело из парка и града. Обаче наскоро много се запалих по каранията по шосе. Една от мечтите ми още като бях малък, беше да отида до морето с колело


Та, въпроса ми е , колко пари горе-долу трябва да отделя за колело, екипировка ала-бала, за да може да си осъществя мечтата

п.с: Имам едно старо колело Jaguar Ultra (), което ако може да мине през ремонт и да се направи подходящо са шосе, за да си спестя купуването на ново Ама то в каквото състояни е май ремонта ще излезне по-скъп от ново


Айде вие сте :) Благодаря предварително на всички отзовали се



Тема Re: Начинаещ съм и имам малко въпроси :))нови [re: lonized]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.07.06 20:53



Първо препоръчвам ти някакъв байк- какъв не знам не съм чак такъв спец.
Байка е по тежък за каране по шосе ама ние нямаме шосета.
За около 350 кинта може да се вземе доста добро колело (ново).
Добре е да има преден амортисьор 7-8 см ход е повече от достатъчен.
Може би нямаш нужда от заден амортисьор.
И добри гуми.
Също бих препоръчал да си сложиш (искаш) големия венец на средното движение да е 48 зъба, а най-малкия на задното 11 - и съответно 3 предни скорости - 7 или 8 задни.
По този начин на дълги равни участъци ще можеш да поддържаш добра скорост.
Е ще ти трябват тренировки де :)
ПП
И аз съм се меракландисал някой ден да отида до морето :)
Ама не знам дали ще стане в този живот.

А за екипировката - задължително шапка (по добре каска разбира се), очила, резервни гуми, лепенки, помпа, ключове, отверки, джаджа за отваряне/затваряне на верига, масльонка (на всеки 100 - 200 км е добре да си смазваш веригата), фар, стоп, дрешки, храна, вода - и сопа.


Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 22.07.06 20:57.



Тема Re: Начинаещ съм и имам малко въпроси :))нови [re: bira_more]  
Автор lonized (непознат )
Публикувано22.07.06 23:56



Мерси много за отговора ти, но имаше няколко реда от които почти нищо не разбрах

Като казах начинаещ, имах в предвид съвсем beginner


По-точно това не разбрах:

"Също бих препоръчал да си сложиш (искаш) големия венец на средното движение да е 48 зъба, а най-малкия на задното 11 - и съответно 3 предни скорости - 7 или 8 задни. "

Та...следва другия въпрос. Ако знаеш някъде на територията на София някакъв клуб или литература, където мога да получа малко акъл за основните неща? Или пък ако на теб ти се занимава...



Тема Re: Начинаещ съм и имам малко въпроси :))нови [re: lonized]  
АвторГaлaдpиeл (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 01:07



Здравей, и аз не разбирам кой знае колко, карам доста любителски, Мога обаче да ти препоръчам един сайт, в който има доста инфо. Адресът е: www.mtb-bg.com
Има форум с доста различни рубрики и хората, които участват в него звучат найстина светнати. Освен това са качени бая статии. Даже в рубрика "Мероприятия" хората редовно се канят на някакви велопоходи - има и съвсем леки маршрути. Ако не бях шеметно заета с времето, непременно бих се включила в някой.
Колкото до предния пост - става дума за зъбците, посредством които се регулират скоростите. Но ако разгледаш статията "Устройство на планинския велосипед", която е качена на сайта, за който говорих, много неща ще ти се прояснят.
Хайде и успех в тренировките.



Тема Re: Начинаещ съм и имам малко въпроси :))нови [re: Гaлaдpиeл]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 17:32



Хеи приятел в никакъв случаи баик за това което мислиш да правиш.Пък и това е вече демоде даже за България.Вече се кара шосе и все повече ще се кара както е по света и наи вече в Европа.Мини по магазинете или по битаците и можеш да си купищ нещо с което да започнеш.Има градове като Сливен, Казанлък и Троян примерно където може да се купи вного добро и състезателно колело на добра цена.



Тема Re: Начинаещ съм и имам малко въпроси :))нови [re: lonized]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано24.07.06 16:29



Здравей, подкрепям мнението на Митко, че за дълги преходи е по-добре да си вземеш шосейка, макар че не са толкова популярни в България. А и ако не ти се зават четирицифрени суми няма да е гъзария на външен вид. Но ако не държиш на фацата в момента за суми от 300 до към 800-900 лева могат да се намерят добри велосипеди втора употреба за шосе при това към горната граница ще са с дуалконтрол (командите да са на ръкохватките). При това говоря за висок клас и добро състояние. В момента се продават два шосейни велосипеда. Ако проявяваш интерес пиши на choko_04071973@yahoo.com.
Мога да пратя подробни снимки и пълно описание.
Ако опишеш какво точно търсиш мога да се заинтерисувам и при други колеги които продават велосипеди втора употреба и ако имат нещо подходящо да те свържа.
Пиши ръст, материал на рамката и вилката и класа на частите.
Чао.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.