Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 03.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за Campagnoloнови  
Автор evilzet (член)
Публикувано22.05.06 17:50



днес гледах едно колело с Xenon
е, вярно че това е най-ниския клас,ама много дървени и кекави команди. По-скоро "композитни" демек пластмасови. Някой карал ли е с такива команди и какви са впечатленията. Удобни ли са за превключване когато ръцете са на долните ръкохватки. Предполагам че не са много удобни защото и Сора на Шимано е подобна и чета че не е много удобна.
Другия ми въпрос е ако се сменят с Veloce командите дали е много по-добре или принципа, усещането са едни и същи.

Мерси



Тема Re: за Campagnoloнови [re: evilzet]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 10:36



По-добре забрави Xenon-а. Наистина превключват малко дървено. Като геометрия обаче са изцяло идентични с останалите ръкохватки на Campagnolo. Всичко зависи от позицията на ръкохватките върху кормилото. Спазвайки общоприетото правило за монтиране на ръкохватките /т.е. долния край на рамото на ръкохватката да лежи на продължението на правата образувана от точката, която е началото на рогатката и точката, от която започва извивката нагоре/, ако са прекалено вирнати ще ти е по-трудно да ги достигаш. Veloce-то са с пъти по-добри от Xenon и превключват доста по-леко.



Тема Re: за Campagnoloнови [re: Moмчe млaдo]  
Автор evilzet (член)
Публикувано23.05.06 14:56



благодаря за отговора, нещо недоумявам как си позволяват лукса да правят такива ръкохватки(Xenon-a), ясно е че гонят дял и при евтините колела, но пък според мен това петни името на фирмата.
иначе велочето ги сравняват дори с ултегра което малко ме учудва тъй като в листата на кампи определено не са върхов модел.
Но ревютата са от американски сайт и там ми се струва че малко незаслужено величаят кампаньоло само заради марката



Тема Re: за Campagnoloнови [re: evilzet]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 15:21



Не е само заради марката. Шиманските чаркове се скапват по-бързо и това е факт. Специално за ръкохватките излизат втора употреба на Шимано Ultegra - от 4 комплекта 1 ще работи както трябва. Докато на Camp -излязоха един път Veloce 9-ка и Record 8-ца - перфектни като превключване. Веригите на Camp също са доста по-издръжливи. Мойта Record я карах около 7 хил. км. и като отидох да измерим износването на веригата, човека в ателието каза, че е като нова - 25 % износване, което е допустимо даже за чисто нова верига. Ама е и вярно, че я поддържам доста добре. Имам и венци Mirage - над 20 000 км и никакви проблеми. По този повод съм говорил и с нац. треньор по колоездене, който има пряко наблюдение. Той тварди, че Camp изкарвали 10 -15000 км повече.



Тема Re: за Campagnoloнови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 20:09



Това което казва момчето младо е истина. Campa чарковете изкарват по-дълго от Shimano , но затова са и по-скъпи. Така че като цяло е танто за кукуриго. Друг е проблема че при ръкохватките на Campa всички части са възможни за подмяна и се продават по отделно , докато при Шимано щеш-нещеш трябва да си купиш нов комплект ръкохватки само заради една счупена пружина. Колкото до системата на превключване на Campa лично аз я намирам по-добра. Първо защото всяка функция на превключване е недвусмислено определена с две напълно отделни движения (при Шимано трябва да преместиш ръкохватката на спирачката , което лично за мен е доста тъпо - може би защото ведъж успях вместо да превключа да стисна спирачката). Второ защото превключването е много по-отчетливо нещо което е доста полезно през зимните месеци когато караш с дебели ръкавици.
Колкото до Xenon-a той е наистина най-евтината група на Campagnolo която много често сравняват с Sora. Във всеки случай пластамсовите ръкохватки не трябва да те плашат. Те са същите като Mirage и мноооого рядко съм чувал някой да се оплаче във всеки случай не по-често отколкото са проблемите с Record и Chorus например. Тук във форума където се мотая хората често задават въпроси относно избора на ново колело и много често мнението е че и с Mirage и с Chorus проблемите са НУЛА. Дори в един тест на холандския Fiets заключението беше че при Campa ако си затвориш очите няма да можеш да кажеш коя група превключваш по-евтина или по-скъпа. Естсестено по-евтините гупи имат своите недостатъци , но и затова цената им е друга. Във всеки случай ако си решил да смениш ръкохватките с Veloce имай в предвид че трябва да търсиш изрично Veloce-9sp. , защото от 2004 (ако не се лъжа) Veloce e 10sp. Колкото до удобството на палчето за превключване също мисля че е въпрос на свикване - виж например Т.Бонен в спринтовете на класиците.
Незнам куде си чел че Veloce е съответствието на Ultegra , но тук всеобщо е мнението че Veloce = 105 , Centaur = Ultegra , Mirage = Tiagra , Xenon = Sora.
това според мен важи до края на тази година тъй като с моделите си за 2007 според мен Campa премества групите си с едно стъпало нагоре. Mirage става 10ск. , Centaur получава карбонови ръкохватки и т.н. , Докато Tiagra 2007 си остава с 9sp. и с новия си курбел Campa затваря устите на всички , които се превъзнасяха по Hollow tec II. С две думи Sorry Shima No .
За да завърша ето и един линк към новостите на Кампа за 2007:





Тема Re: за Campagnoloнови [re: Ивaн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 13:34



Еииии големи сте разбирачиииии/това е шега/.С тези команди имам над 30 000км. и никакъв проблем.Наскоро карах с Шимано Дура/700км./ и какво от това, че са последен модел и по леки.И аз като Иван ми трябваше време да свикна с тях.Моето мнение е че при добрите фирми и модели всичко става за каране.Въпроса е колко пари си готов да дадеш, че да получиш нещо по леко/става въпрос за грамове/.Аз нали си имам пет килца в повече първо си мисля за тях а и с колело към 9кг мисля, че ще си бия конкурентите/справка към Момче младо тои ми е консултант по материалната част и спортни резултати/.Извинете, че се надувам но в неделя се представих добре на един критериум и сега съм мистър самочуствие. Ако ме научите как да сложа някоя снимка ще го направя.



Тема Re: за Campagnolo [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 09:34



Това, че от 2007 Centaur получава карбонови ръкохватки и аз го четох някъде и групата като цяло ще запази цената, на която се продава в момента. Пак там обаче бях прочел, че възможността за превключване на няколко скорости с едно движение на ръкохватката щяла да остане само за Record /дори и Chorus е под въпрос/, а всички останали групи ще могат да качват и свалят само по една скорост /подобно на shimaNO/. Другата разлика при ръкохватките е, че пътя на лостчето, който се изминава до момента на превключване на скоростите ще се съкрати от 3 см на 1 см. ход. Относно новото централно движение времето ще покаже дали това е удачен ход. По просто и надеждно нещо от квадрата няма. Всичко останало е мода. Виж например shimaNO и ISIS - то това не са луфтове, не са звуци. Ще има и нов дизайн на спирачките на Record. Ще са доста по-леки, но снимката която бяха изкарали - грозотии. Да се надяваме, че това е само прототип, обесняващ принципа на действие. Ако наистина е вярно всичко това мисля, че доста фенове на марката ще останат разочаровани от новата политика.



Тема Re: за Campagnoloнови [re: Moмчe млaдo]  
Авторevilzet (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 17:01



благодаря ви,наистина получих интересна за мен информация която може и са промени избора ми



Тема Re: за Campagnoloнови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 15:48



Ето и още новини за новият курбел на Campa -> Ultra-Torque. Лагерите са прецизни ролкови , което води до изключително ниско съпротивление при въртене. Като цяло новият курбел ще е поне с 100гр. по-лек от класическата курбел-ос система. Двете половини ще се свърават една към друга с болт за ключе 10 - т.е. няма да е нужен специален инструмент за мнтиране и демонтиране на курбелите.
Ето и някои картинки:















Тема Re: за Campagnoloнови [re: Ивaн]  
Автор Milenkov (разбирач)
Публикувано06.06.06 09:06



Според мен гредаш много едностранчиво и религиозно на нещата



1. Shimano Tiagra 2007 е с нови Hollotech II курбели и нови команди
2. Всички Dual Control команди на Shimano качват по три скорости с едно натискане и свалят по една.
3. През 2006 Campa измести голяма част от производството в Китай и Тайван.








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.