Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 22.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обувки, ходила, проблеми...  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 22:51



Ясен отговор не намерих,оказа се често срещано оплакване. Получавам болки, направо режещи в пръстите на краката след 1-1.5 ч.
клеатс са монтирани правилно, седалката също. Probwal sam Specialized, John Luck, sega SIDI Bullet., w momenta wzeh Lance All road c карбон подметка.
Педалите са Shimano 959 (MTB) . Новите обувки не съм пробвал още.
na Specialized ima боди геометри подложки, които щадели коленната става и
глезена, но не съм го пробвал. Я споделете как сте с краката?



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:35



Ами аз засега нямам никакви оплаквания , но съм с един стар Adidas и педали Dual choice на ВВВ. За новия байк мислех да взимам също Sidi Bullet с Time Cyclo педали (с оглед на по-лесно ходене при маратоните) , но сега сега се заглеждам и в Look Keo. Незнам обаче как е с ходенето - Момчето младо може би ще каже нещо. При мен стои холандкия Fiets magazine от януари и в него има тест на МТВ обувки за около €100. Като с най-малък натиск върху краката дават Adidas Durangno i Nike YVR III. Specialized Sport са добри. Sidi Blaze ги дават за нормални крака но не много за ходене. Във всеки случай според мен при обувките е още по-индивидуално от седалките например. Всеки си има своите изчекнати крака и на един пасват един модел - на друг други. Тук във форума постоянно се появяват теми за обувките и оплаквания в краката - от изтръпващи пръсти до болки в колената. За мене съм си направил извода четръпнеши пръси се получават и от много твърда подметка - ако неможеш да си ги размърдаш от време на време. Но дали съм прав - нямам представа. Може този ефект да се получава и от тесни обувки отпред. Във всеки случай ще трябва да пробваш различни комбинации - обувки педали (някои с по-широка платформа). Вярно че е скъпо , но нищо не ми идва на акъла. Ти като пробваш Bullet-a драсни някой ред да кажеш как е , защото все още е на първо място в избора ми.



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 12:19



Здравейте!
Завчера след работа излизах да покарам с алуминката и почувствах същото като Старшията - пареща болка и изтръпване в пръстите - по точно някъде към "възглавничките". Шпайковете, с които карах са "Shimano" /като се замисля това е май единственото нещо, което притежавам от тази именита марка и то да ми създава такива проблеми/ / Преди да си взема DMT-то това често ми се случваше. Отдавам го на факта, че наистина са ми малко теснички. Плюс това имат едно място в подметката, където има отворче за проветряване и точно там е възможно да ми убива и да натъртва. DMT-то са чудни - с карбонова подметка са. Чувствам ги леко свободни, затова ги карам с две стелки за да уплътнят по-добре краката, но никога не съм имал проблеми с тях.
Иване за Keo-то парчетата казват че не са проектирани за ходене и се изтъркват по-бързо от старите Look парчета. Моите много ги пазя и вече 6-ти месец ги карам и почти не личи че е ходено с тях. По пътя избягвам да спирам, като излетя от гаража, пак там си и кацам.
На Митко благодаря за комплимента. Между другото да спомена, че севте отворих главините на Neutrona да ги вида как са - за пореден път ме хвана дъжд и реших, че е крайно време вече, че да не стане някаква бела. Почти 2 години ще стане от как ги карам и не са поглеждани. Греста вътре беше малко посивяла, не е така бяла - май точно на време ги отворих. Конусите и чашките са като нови. Почистих и гресирах - главината се върти като луда. Явно проблема на тези главини както го описвна Иван е, че трябва по-често да се гресират, тъй като не са така добре защитени от влага като лагерите. Също ако ги оставяш да ги караш с луфт ще ги разсипиш за нула време. А конусите и чашките наистина са еднакви от Centauer на горе. Разликата е само в корпуса на главините и това, че рекорд използват титан и имат дупчици върху главините за да може да гресираш без да отваряш. В книжката пишеше, че това именно трябва да се прави на 3000 до 5000 км. А основно почистване и разглобяване препоръчват на всеки 30 000 км.
Чао за сега.
Да не забравите - в неделя е Paris-Roubaix. /Париж-Паве както му казваме тук/



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 20:25



И на мен ми се случва.Не съм точен в извода си но може би е и от това, че съм уморен и карам тежко/оборота ме мъчи/.Не изключвам проблема до е от материалната част и ли от настройките.



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Mitko]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 15:57



преди ми се случваше след 2-3 часа каране с шимано двустранните педали и мтб шимано шпайкове (лесни за ходене) мина като смених на ултегра педали и спешълайзд бг шпайкове - по широка контактна площ и по твърда подметка на шосейните шпайкове, иначе ходиш като пингвин . виж дали обувките не са ти широки ?



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:28



Здравей, Това дето го казваш за КЕО-то е вярно. Те и тук доста си ги пазят от ходене. Дори преди няколко седмици един здраво виеше че му се наложило да бута колелото колко там километри и се прибрал в къщи с напълно износени пластини. Вчера обаче както си сърфирах попаднах на нещо което ще е интересно (по всяка вероятност не е нещо ново за теб , но все пак)



Във всеки случай аз ако си купя КЕО , ще си взема и такива покривалки.



Тема Re: Обувки, ходила, проблеми...нови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 11:53



Това е нещо ново, благодаря за инфото. Като купувах моите педали още ги нямаше покривалките за KEO. Ако ги поръчам от БГ ще ми дойдат златни. Дано да не се налага, но ако стане нещо ще шляпам по чорапки по асфалта.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.