Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 28.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема bianchi-за иваннови  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 22:23



Здрасти Иване и за много години. Какво стана с Bianchi то , сглоби ли го ?
Аз още не съм си купил ново колело само малко подобрих сегашното , сложих му ultegra нови педали вместо старите SPD и нова седалка Fizik Arione вместо старата Selle Bassano. Следващата стъпка мисля да бъде нови гуми , харесал съм си Continental GP 4000 Attack / Force , задната е 23 , а предната 22 с . Сега карам едни specialized mondo pro , които май не били топ. Замислил съм се и да взема една по модерна и лека предна капла от mavic open pro каквито карам сега. Задната не ми се сменява заради венците и разходите по целите скорости и прочие.
Как я караш ?
Днес излязох за пръв път от доста време и ми хареса въпреки вятъра и дъжда. Направих си около 50 км , което си е добре след близо 3 месеца бездействие.
Присъединих се официално към местния клуб срещу скромната сума от 20 туземни кинти ( живея на ново място) и на 12 февруари има нещо на , което му казват reliability trial -около 86 км и трябва да го вземеш за толкова време колкото си казал, аз мисля да се нагърбя с под 3 часа . Вече имам маршрута и през уикенда ще го мина за пръв път и може би още два-три пъти преди 12 февр.
Там при вас имате ли такива мурафети ? Чао засега и драсни некой ред .



Тема Re: bianchi-за иваннови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 08:54



Здравей и за много години и на теб. Точно преди два дена докато карах се бях сетил за теб. Bianchi-то си е все още на фаза рамка. Както ти писах по-рано ми се ще да му купя колела на Campa - Vento или Sirocco модели 2006. Бяха казали че ще ги пуснат по магазините в Ноември но все още ги няма. Засега съм ги виждал само на картинка , но не ми се изписва преди да съм ги видял на живо. Може би идващата седмица - две ще отида до един магазин в Белгия на 80км от нас да ги видя. Иначе в магазините на около само Mavic Aksium от новите модели може да се види. На мен външният им вид доста ми харесва , но тук почти всички имат Ksyrium , а на мен ми се ще нещо което не е униформено. Тук доста хвалят и Eston Vista. В магазина ги гледах и по начина както се върти колелото на стенда явно си ги бива. Другия вариант е да си наплета сам колелата с Campa главини и Mavic Open Pro , CXP33 или DT RR 1.1. От финансова гледна точка последния вариант е най-добър, ама на мен ми се ще да има и някакъв изглед. С две думи още не съм решил какво да купя.
Ти защо не си доволен от Open Pro? Аз дотук само добри отзиви съм чул за тях. Пък и не са тежки - 425гр. RR 1.1 са 415гр. - няма да спестиш много, а за тях мнението е че са супер , но за по-леки хора. За по-тежки дори препоръчват СХР33.
Иначе аз съм по-напред от теб с километрите. От Нова Година до сега съм на 452км. До Ноември карах с Pariba Revolution , но сега за зимата сложих Vredestein Ricorso. Тежички са , но пък са доста здрави. На няколко пъти успях да мина през счупени стъкла без да спукам гума. За Bianchi-то обаче мисля да купя GP4000 или Pro Race2. Ако купиш Conti пиши доволен ли си от тях.
Между впрочем какво ти е впечатлението от Arione? И тя е в листата на желанията ми.
Чао за сега- че стана много дълго.
Иван



Тема Re: bianchi-за иван [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 10:04



здрасти

много си напред с километрите , бе ! Аз съм само на 51 мили (82км) от последните два дни. Виждал съм и Венто и Сироко, Сироко май са по скъпите , сигурно са и по добрите ,Еaston ги видях на един много скъп велосипед , та може и да са добри. Купих си conti GP 4000 ама още не съм ги сложил .
Ти как ги помпаш гумите-аз над максималното , обикновено 9-10 атм . За предна капла се отказвам , щото като е различна няма да изглежда добре .
Аз известно време нямах интернет и затова ме немаше .
Конти 4000 били последния крясък на техниката , като ги опитам ще кажа . други добри капли са Fulcrum racing 1 , 3 или 5 , колкото по малък номер , толкова по скъпи.
Моите мавик опен про 32 спици са много здрави , но са тежки , стари са , но са добре за трениране зимата. Не се оплаквам от тях , само искам нещо по бързо.
За мавик аксиум не съм чул отзиви и не съм ги виждал , нови са . Мавик ксириум елит били добри и има разни SL ксириуми , които били топ , но са скъпи ......еех - мъкааа

Тука последната неделя стана голем сакатлък- една кола в Уелс занесла на леда и убива 4 колоездачи от неделната група от 12 каращи , останалите всичките потрошени . Бил съм в това градче там и е много готино за каране , има баири . Жалко за хората.
Иди на CyclingPlus.com много популярен сайт и има отзиви за почти всички части , прегледай и форума, постоянно обсъждат чаркове.



Тема Re: arioneнови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 10:36



Забравих за Арионе-то и допълвам.
Тука е популярно и се вижда на по-качествени велосипеди и е сравнително скъпо-80 жълтици.
То със седалките , нали знаеш, е доста относително, въпрос на вкус и задник. Изглежда страхотно на колчето . Дори си махнах резервната гума от изпод седлото за да не развалям гледката. Пълно шест за изглед.
Тежи 235 грама. Доста е дълго , което предлага повече позиции и не е твърдо, също не затруднява движението на краката изобщо. Обявиха го за седло на годината тука. Има едно Арионе в цветовете на bianchi-celeste, което навярно ще ти хареса,вчера го видях, мога да ти дам уеб сайта на магазина ако искаш. Според мене е добра покупка не толкова заради теглото ( физик алианте е 165 гр, мойто предишното selle bassano 300 ) колкото за красотата (абсолютно хоризонтален профил) и комфорта и свободата на движение.
Титанови релси (дълги). Поради дължината му е изглежда по- добре да се премести по-напред.
Като казах комфорт не ме разбирай погрешно - който иска комфорт си седи в къщи по канапетата.



Тема Re: Срещанови [re: шoce]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 15:01



Здравейте приятели/Иван и шосе/, от доста време следя вашите изяви в този форум.Радваме, че сте фенове на шосето и навярно сте към ветеранска възраст/за което не е ставало въпрос/.Доста разбирате от оборудването в колоезденето.Но се чудя няма ли да Ви е интерес, че втора година имаме състезателен календар/ветераните/ а и се каним да ходим на световно.Ако да свирнете тук.



Тема Re: Срещанови [re: Фeн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 12:26



Здравей. Макар че хич не ми харесва с мойте 45 можеш да ме запишеш в графа ветерани. На мен колоезденето ми е било винаги хоби , но по мое време нещата стояха по съвсем друг начин - нямаше колела и мераклии да ги карат. Затова сега като гледам колко много са се разпространили МТВ много се радвам. Естествено че ми е интересно какво става и с шосето особено при ветераните. Ако си бях в БГ сигурно щях да се включа при вас. За съжаление съм доста далече. Във всеки случай в плановете ми стои твърдо 1200км Сливен - София - Варна - Сливен организиран от юнаците в Сливен. Аз съвсем редовно влизам в техния сайт. Ако ми пуснеш някакъв ваш сайт с най-голямо удоволствие ще следя и вашите изяви. Във всеки случай за ентусиазма ви имате моята шапка дълбоко до земята. Най-искрено ви пожелавам успех на световното и ако ми кажеш къде и кога мога да го следя ще съм духом с вас.
Още ведъж УСПЕХ!
Иван



Тема Re: bianchi-за иваннови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 12:59



Здрасти. Първо за колелата. Доколкото си спомням ти беше с Ултегра главини. Честно казано едва ли ще намериш нещо по-добро освен ако не се бръкнеш дълбоко. Нали знаеш - здраво , леко , евтино - избери две. Тук тотално плачат от колелата на Шимано. За Мавик отзивите са 60-40 в полза на Да , но и много има дето са недоволни - влкюително SL. Най-много са доволните от Eston и Campa. - особено за скъпите им модели.
GP4000 - със сигурност ще са много добри. Единствено ще ме интересува колко са износоустойчиви. Pariba-та дето ги карам са доста леки за търкаляне , но се износват бързо - ако ги развъртя на 1500-1700км изкарвам около 3000 км с един чифт и то накрая карам на страх. Купувам ги защото магазина в наше село е дилър и ги има на постоянна промоция - €17. GP4000 и pro2 са по €21-€22. Помпам ги на 7.5 атм.
За седалката. Знам че всеки задник си е различен , ама това което ме интересува е тези изрязвания дето са като хриле на акула не ти ли ядат гащите. Аз имах един старомден Ролс който ми беше страшно удобен , но сега зомата започна да ми яде гащичките. Незнам дали се е износил или от студа нещо кожата се е втвърдила. Преди не бях забелязал този проблем. Може би ще трябва да я намажа с нещо? Сега карам с някакъв тайвански боклук дето се търкаляше из къщи от доста време , но тя има нещо като джел и това не ми харесва. Аз предпочитам по-твърда седалка.
Чао за сега че ме гонят от компютъра. Следващия път повече
Иван



Тема Re: Срещанови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 19:57



Здрасти

аз съм млад - 42 хе хе . Чакам още малко да остареем та да ходим по световни.
Тука има две големи аудакса - Лондон Единбург Лондон , следващия ще е 2007 лятото . Другия е от край до край от Корнуъл до върха на Шотландия . Малко над 1200 км са и двата. Това корнуъл до шотландия се казва End to End или и е много популярно , ела да го изкараме - ще бъдем първите българи,вероятно ! Далаверата е , че много често вятъра е попътен и няма определена дата , само се регистрираш и си го караш когато искаш.
Цените на Conti GP 4000 са безбожни тука-28 туземни жълтици едната !!



Тема Re: Срещанови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 11:16



Преди време бях публикувал тези резултати.Не знам дали сте ги виждали но за това става въпрос.Мога да ви пратя и релефа.Аз съм на 48 така, че сме в една възръстова група.За световното - за това говоря http://www.masterswm.org/.



Тема Re: срещанови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 11:19



Вижте това и да коментираме.

Държавен Личен Шампионат на шосе за ветерани

10км. по часовник

Възрастова група от 40г. до 50г.
Средна скорост- 37.500км/час
1.Христо Тошев - Пловдив 15.82
2.Цони Марков - Сливен 16.07
3.Йордан Гавазов - Пловдив 16.18


Възрастова група от 50г. до 60г.
Средна скорост- 40.540км/час
1.Георги Димитров - Плевен 14.48
2.Живко Димов - Бургас 15.06
3.Неделчо Петров - Сливен 15.34


Възрастова група над 60г.
Средна скорост- 34.780км/час
1.Петър Воденичаров - Сливен 17.23
2.Стефан Бахаров - Сливен 17.44.15
3.Здравко Костов - Сливен 17.44.56

Общ старт

Възрастова група от 40г. до 50г. -55км.
Средна скорост- 36.420км/час
1.Йордан Николов - Сливен
2.Николай Драгиев - Бургас
3.Христо Тошев - Пловдив

Възрастова група от 50г. до 60г. -55км.
Средна скорост- 37.400км/час
1.Неделчо Петров - Сливен
2.Георги Димитров - Плевен
3.Живко Димитров- Бургас

Възрастова група над 60г. -36км.
Средна скорост- 37.400км/час
1.Здравко Костов - Сливен
2.Иван Стефанов - Пловдив
3.Петър Воденичаров - Сливен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.