Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 09.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С колело до Крит  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 22:35



Здравейте на всички.Какво ще кажете да организираме едно каране до Крит?
Тръгваме от Свиленград до Александруполис- около 100км, оттам ферибот до
Ираклион и обиколка на Крит-много красив и див остров.Надявам се че 200
евро на човек ще ни оправят.Ако има желаещи пишете.Поздрави!



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Авторskylover (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 22:42



мисля, че идеята е много добра. преминавал ли си този маршрут преди? колко време мислиш, че отнема горе-долу? ако успеем въобще да го организираме, кога е най-добре, според теб, да се тръгне?



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано07.09.05 20:34



Ъъъм, не беше ли Гърция страната, в която трябва да покажеш фактура, за да можеш да вкараш (а после и да караш) колело?

Edit: http://www.pedalpushers.org.uk/documents/AthensNews.htm

--
17 Gen r

Редактирано от PtD на 07.09.05 20:37.



Тема Re: С колело до Критнови [re: PtD]  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 16:22



Не съм го преминавал,затова ми е мерак.Мой приятел беше една година там и
горе-долу знам някои неща.А най-важното е че острова е страшно див и красив и си заслужава начинанието.По северното крайбрежие имало пано-
рамен път и много плажове,докато от юг било непроходими планини,които
могат да се преминат само през проходи за да стигнеш до брега.
За времето-понастоящем има доста голяма вероятност да ни хванат есенните
дъждове,аз си мислех да тръгна в началото на септември,но пречки много,а
най-голямата беше че мой приятел и съмишленик на лудите ми идеи не можа
да се откъсне от работа...
Друг подходящ период за Крит е м. април- нито е горещо,а и по-малко вали
от есента...
Това за фактура за колело в Гърция го чувам за пръв път,но мога да проуча
въпроса.Не ми се вярва да има такова нещо,но знае ли човек-от гърци всичко
може да се очаква...
Очаквам предложения,ако някой има път към Варна,нека ми се обади да
обсъдим някои въпроси.Тел. ми е 0885 078 048,а може и да покараме наоколо.

Поздрави!



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Авторфъpфи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 22:37



бил съм там - много е труден терена - особено в южната част. Няма мантинели и местните карат или стари джипове или моторчета - и в двата случая взимат завоите опасно и на всеки километър има надгробен камък....
Така че умната...
Иначе не е ефтино в Крит но е много красиво. Не пропускайте Самария горж - наи-големия каньон в Европа.



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Автор L.M. ()
Публикувано25.09.05 01:49



идеата ме кефи :

но предвид че не съм правил такива дълги преходи дай малко повече инфо :

- въпрос от серията тъпи - по колко км на ден могат да се изминават
- какъв е терена
- къде ще се спи - палатки ?
- какъв байк е наяй подходящ -маунтън или шосейен ?
- къде е забранена да се кара - т.е по главните пътища ?


тръгвам на фитнес да свалям килограми дано да се съберем повечко народ



Тема Re: С колело до Критнови [re: фъpфи]  
Авторpepinosko (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 14:45



Здравейте,
щом се отлага за април мисля, че и аз мога да се присъединя към вас. Дано някой може да помогне да направим и предварителен (приблизителен) план - колко км. на ден..., къде ще спим, какви пари ще са ни необходими.
тел. за връзка 0887337545



Тема Re: С колело до Критнови [re: pepinosko]  
Авторmishorumenov (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 10:29



za april 6te se prisaedinia i az
za kontakti tel 0898448756



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Автор Philippopolitaneos (непознат)
Публикувано13.10.05 21:11



Идеята е добра само 4е какъв е смисъла да си взимаме байковете, като 6те пътуваме толкова дълго с фери? Ина4е съм навит, да. Крит е як остров.

Само Локо



Тема Re: С колело до Критнови [re: Philippopolitaneos]  
Автор L.M. ()
Публикувано05.09.06 16:05



аде да се похвалите ...ако сте го направили този преход и да дадете малко пове4е инфо, снимки ....и разбира се да организираме още един подобен

всички хора се раждат свободни ...после някои се женят


Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 15:11



Здравейте на всички!По една или друга причина това вело- турне не се осъществи.Ако има желаещи, предлагам от началото на октомври да тръгнем от Свиленград.Аз мисля, че 200 евро на човек ще са ни достатъчни.За тези пари някои са ходили до Монблан през Курмайор(Италия) с кола, включая всички такси.



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 17:20



Здравейте, ето накратко част от маршрута:

ХРОНИКА НА ЕДНО (ПОЧТИ) ЛУДО КОЛО-ТУРНЕ

Стана така, че в една хубава слънчева утрин в края на септември, брат ми предложи да отскочим до Свиленград, та да се видят с негов стар аркадаш от II Математическа гимназия “Д-р П. Берон”-гр. Варна. Докато се натуткаме вкъщи, почти стана средата на октомври.Както и да е, на 10-и Окт. вечерта пристигнахме в Свиленград, заедно с две колелета в колата и тескерето ми.Все пак граница е, и то не две, а три, знаеш ли какво може да му хрумне човек- кеф ти Гръчко, кеф ти Турско.На другия ден – сряда решихме да се поразтъпчем до едно близко село Мезек в източните поли на Родопа планина.В близост до него има Тракийска гробница и руини на древна крепост.Интересно е да се видят.Направи ми впечатление, че местните май не са чували за хуманно отношение към животните и вероятно не познават Бриджит Бардо, защото на един клон на крайпътно дърво висеше обесена с главата надолу една лисичка.Вероятно е изяла някоя кокошчица и затова е заплатила със живота си, а за назидание на другите горски месоядни- обесена на дърво. Та поразходихме се ние в този район, навъртяхме около 60км и хайде в базовия лагер.Понеже имах стара идея да ходя с колело до Александруполис и оттам с ферибот през островите Самотраки, Тасос, Хиос, Лезбос, та до Крит и там –обиколка на острова , запознаване с критско-микенската култура, много портокали и т.н., реших да проуча що за път е участъкът Свиленград- Дедеагач(понастоящем Александруполис). И така на 12-и в 6.30ч сутринта пресякох много бързо и лесно границата и запердаших към Беломорието.Отлични условия за байкинг- магистрален двупосочен път, с достатъчно широка аварийна лента от двете страни, на която никой не те притеснява, че не караш с 200км/ч например. Карах на 7 или на 8 скорост, най-бързите и се кефех на готеното каране.Орменио-Орестиада-Дидимотихон-Суфли-Александруполис – 185км , 17.30 ч бях на главната на Дедеагач.Много красив град-всички къщи са бели или в светли тонове и е като птица кацнала на Бяло море, която се белее отдалеч. Ниска етажност-до 3-4 етажа, чистота, няма една дупка по улиците за илач.Дюнер – 1.90 евро, шоколад гръцки- 1.20 евро, за качество не могат да се сравнят с нашите жалки ментета, които май не са и толкова евтини.В морската градина има къмпинг, с идеални условия за палатки и каравани, чешми, бани и тоалетни, културна работа.Морето беше топло и ставаше за къпане, но бях изморен и предпочетох да си легна в моята малка палатка.Не щеш ли като взех да си търся спалния чувал, изведнъж ме обзе неприятното чувство, че съм го забравил в Свиленград.Нощта не беше студена, но плановете ми се проваляха да остана един ден на плаж и на третия да се връщам в БГ, защото вероятно следващата нощ щеше да е по- студена според прогнозите и никак не ми се ковяха клинци, пък и не е много удобно да се спи без чувал, не можеш да се отпуснеш, а си е просто бивак.
На другия ден рано сутринта времето беше мътно, подухваше вятър и реших да драпам за към обратно.Да ходя по квартири не ми е по нрав, а не е и приключенско.За мое затруднение духаше доста силен насрещен вятър и на големите баири бях принуден да бутам моето “Бианки”, което вярно ми служи, малко се поразскърца накрая , но при толкова зор обяснимо е. В с. Псатадес, малко преди Дидимотихон ми спря един рейс, докато си почивах на спирката и ме закара до Орестиада, с което спестих 30км.- билета беше 1.70 евро, направо евтиния за техните доходи, комай и у нас за такова разстояние се плаща толкова.А горивата са на същите цени като у нас-90 цента бензин и дизел.От Орестиада, който е най-големия град след Дедеагач, дръпнах отново и малко преди смрачаване бях на моста над Арда, която се разлива на почти километър ширина, малко преди да се влее в Марица на турска територия. Грандиозна гледка!Колко язовира има по нея у нашенско и пак си я бива. Скоро ми се наложи да карам и по тъмно, но вече бях влязъл в затворен за автомобили участък, който нещо се ремонтираше, но с колело се минава без проблеми. В 8.10 вечерта пресякох границата на ГКПП “Капитан Петко войвода”.Мога да кажа,че бях по част от неговите маршрути, всички знаем, че е родом от Доганхисар, близо до Гюмюрджина(Комотини казано по гръчки), на 60 км западно от Александруполис. Всички тези земи са били български, ала сме ги загубили заради продажни политици. Най-трудно ми бе от нашата граница до Свиленград-5-6км, неосветен път, с дупки и фучащи тирове зад гърба ти.За три дни бях изминал общо 400км и то с раница на гръб, без дисаги на колелото за багаж. Кораво лапенце съм бил брей!, още не мога да повярвам, че съм дръпнал такова разстояние.На гърците даваме ток, у тях навсякъде светят улични крушки, у нас е тъмно като в рог. Както и да е, с Божията помощ успях да стигна до с. Генералово, където бяха отседнали за уикенда моите хора и сладко сладко похапваха пресни краставици и домати и се започна една раздувка, не ти е работа.Как е там , как са цените, как живеят гърците и т.н.То за два дни какво ли може да види човек, но едно е ясно.По-добре са от нас.И то доста.Никъде не видях магаре или кон с каруца.Всички селяни са с японските пикапи.Може да са натоварили пет зелки или два чувала дини, но не бутат ръчни колички, пригодени за тази цел като у нас. Никъде не видях цигани да се носят на тумби от село на село, техните цигани са облечени нормално и са вкарани в правия път.Никъде не видях къща с решетка, няма и кучета пазачи, много рядко ще видите такова куче, няма и помияри по улиците и по полето.Тишина и спокойствие навсякъде, няма гюрултия, няма цигания.А до 1974год. в Гърция е имало военна диктатура, много по-лоша от нашата на бай Тошо, на тъй наречените “Черни полковници” и са били по-зле и от гладни сомалийци.Хора, които са ходили по това време там, знаят за какво става въпрос. Искрено се надявам и у нас някой ден да стане поне като в Гърция, да не говорим, че Северната й част, където бях е най-бедния район, съвсем друго е от Солун надолу към Атина.
Дано да има продължение и догодина!Замислил съм нещо още по-интересно!Амин!



Тема Re: С колело до Критнови [re: kит]  
АвторNikoGa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 20:34



а каква е цената за нощувка на къмпинга?
а имаш ли инфо за ферибот до Самотраки, с байк?



Тема Re: С колело до Критнови [re: NikoGa]  
Авторkit (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 15:41



Не знам точно каква е цената на къмпинга в Морската градина на Александруполис, защото влязох там откъм плажа на свечеряване и нищо не подсказваше, че се плаща по това време на годината. Нито пък има някакви огради или някакви други указателни табели.Сутринта на излизане към булеварда имаше някакъв заспал пазач на портала и вероятно ще ти вземе парите ако държиш толкова да платиш.За ферибооти към Самотраки знам, че има и то не само към този остров, а и към другите, които съм споменал в краткия ми пътепис , но нямах време да разглеждам разписания. Имам приятел, който работи в Гюмюрджина(Комотини) всяко лято и всякаква информация за района мога да взема от него. Дано имам шанс отново да се върна към този маршрут и да стигна до Крит някой ден!
Много път и приключения на колело желая на всички през 2007 година!



Тема Re: С колело до Критнови [re: L.M.]  
Автор aaaaaae (непознат )
Публикувано01.04.07 20:35



az sam navit za patuvane do Gurzia s velosiped iskam da vidia Termopilite a i drugi zabelejitelnosti :) 0889846260 Teodor



Тема Re: С колело до Критнови [re: kit]  
Автор L.M. ()
Публикувано03.04.07 01:28



би било чудесно ако можеш да ни дадеш малко подробности ...каквито и да са

аз мисля да направя прехода в началото на лятото с няколко приятели - т.че група ще има със сигурност , но които иска да се присъедини би било добре освен желание, малка сума пари да направи и едно 15-20 вело тренировки във финтнеса за стягане на седалищни , гръдни и др. муслуки

Едно не ми е ясно а с гръцкия сме на "Вие" , някои наясно ли е как точно се кара на територията на Гърция - в редичка със съпровождаща кола , без ...на отстояния, т.е в БГ не съм чувал за глобен велосипедист, но за Гърция чувам че и каски искали задължително !?

повече по темата следва






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.