Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Cross-Sprinterнови  
Авторheksogen (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 01:28



Интересува ме мнението на по знаещите и разбиращи хора за Велосипедизъма, точно поради тази причина се обръщам за помощ към този клуб, защото си мисля че повечето хора от този клуб са точно такива.
Тъй като несъм ного запознат с велосипедите и нямам голям опит, бих искал да ви попитам какво колело бихте ми препоръчали от фирмата Cross, засега съм се спрял на модела Sprinter, разполагам със сума не по-голяма от 230лв. но ако има по подходящи модели от порядъка на тази цена, кажете? И още нещо, забелязъх че в сайта на Cross модела Sprinter е със предна и задна дискова спирачка, а в магазина е със стандартните спирачки лостчетата, на каква цена би бил моделът с дисковите спирачки? Доколкото виждам рамката е алуминева-6061 но на няколко места в различни форуми забелязах да се споменава за ал.-7005. затова малко сам объркан относно рамката. Поради някои причини за мен е възможно копуването на колело засега само от тази фирма, тъи като другите алтернативи не са за предпочитане



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: heksogen]  
Автор Coyote EHT (непознат )
Публикувано12.08.05 14:22



1. Ne gledaj saita na Cross, ne aktualen kakto sam si zabelqzal.
2. Tazi proba 6061 ne e tolkova vajna za tebe ne golqma razlikata mejdu neq i 7005, za6toto prosto koleloto koeto gleda6 nqma da e podlojeno na koj znae kakvi natovarvaniq, razbiraj spuskaniq v prese4en teren- planina
3. Ne se pritesnqvaj za imeto na firamta , davam t igaranciq za tozi model, a i vseki legalen predstavitel na firmata ti dava garanciq 2 god i osiguren serviz
4.Po princip ne se laji da dava6 po malko ot 400 lv za kolelo s disc brakes



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Coyote EHT]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано12.08.05 18:47



В отговор на:

3. Ne se pritesnqvaj za imeto na firamta , davam t igaranciq za tozi model, a i vseki legalen predstavitel na firmata ti dava garanciq 2 god i osiguren serviz




в 99.99% от случаи трябва да набиеш канчето на представителя за да се захване и стегне колелото преди да го караш, че иначе по време на каране се разглобява на първата дупка.

В отговор на:

.Po princip ne se laji da dava6 po malko ot 400 lv za kolelo s disc brakes




искаш да кажеш 1400 ли?



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Bълk]  
Автор Cross EHT (непознат )
Публикувано13.08.05 13:22



Ne sam saglasen s teb 4e ne moje6 da si nameri6 po evtino kolelo ot 1400 lv s disc brakes. kato kazah 400 imah v predvid orientirova4no na primer:

Shimano Alivio Sl i RD, Shimano Acera FC, Zaben blok MF 30-8i, i disc brakes Shimano ( za modela ne sam siguren), Djantite sa Crosser X-5 14G Spokes. Fork ZOOM 580, tva se otnasq za Hard frame poneje za mene na 4ovek kojto nqma da polzva kolelloto po bairi ne mu trqbva suspensin frame:)

not itva nemq kak da go znae6 ako ne si ot Vratza ili Montana za6toto Cross nqmat dbre zaredeni magazini v cqlata strana:((((

Ne si pravi izvodi za cenite na velosipedite samo ot Drag



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Bълk]  
Автор Cross EHT (непознат )
Публикувано13.08.05 13:26



a i zabravih, aide da mi kaje6 serviza na Cross kadeto ne sa iskali da ti napravqt remont na garancionen velosiped, molq te!



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Cross EHT]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.08.05 17:34



една барака на спирката на 43ти блок в младост. На всеки 50 км спокойно каране я курбел се развинти, я обтегача се разглоби, я седалката отиде някъде .... и после продавача вика, че е неправилна експлоатация ... предполагам за него най-правилната ще да сложиш колелото на балкона и да бършеш прах от него или със сериозна физиономия да караш в парка по асфалта.



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Cross EHT]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано13.08.05 17:40



не съм с драг. то човека като няма да го ползва за баири - тези евтини дискови спирачки ще са му за гъзария.



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Bълk]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 19:22



Случайно попаднах във вашия форум и като прочетох за за марката Crosse искам да изразя и своето мнение.Това са велосипеди за витрини,а не за каране.За една година се налага на два пъти да сменям лагерите на предното и задното колело в сервиз.Такова чудо не мога да си го обесня.Преди демокрацията с години съм карал велосипед лагери не съм пипал.Аман от ментета.



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Bълk]  
Автор Cross EHT (непознат )
Публикувано14.08.05 22:49



tova za Cross li se otnasq



Тема Re: Cross-Sprinterнови [re: Cross EHT]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.08.05 01:26



не, за свещенна ламарина се отнася

сега се сетих,миналата есен хванах един образ да подкараме малко по черни пътища, на пича с ацерата на всеки 10 км трябваше да се регулира обтегача - явно някакво турско менте са му сложили уж да е по-евтино.

преди 1 седмица като карахме с един приятел той успял да пукне рамка скачайки от една неравност по пътя която няма и половин метър ама се минава с около 40 км/ч при условие, че си с лоши гуми които не държат на рохкав терен (пясък с камъчета по асфалт в завоите) и натискаш спирачки за да не прегазиш някоя кокошка или пенсия която те псува. Как става новера, че аз с твърдак нямам никакви проблеми, а там с предни и задни не знам какво си пука рамката.

Редактирано от Bълk на 15.08.05 01:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.