Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Leader Redneck  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано22.06.05 14:32



Много смешно са си кръстили модела от Лидер ;)
http://www.leader96.com/2005/Redneck.htm
Искам да ви попитам - заслужава ли си да си сменям скоростите - 18-ки, Шимано депласьор, и SRАM команди, с 21-ци или 24-ки?
Колелцето е много леко, рамката и каплите са алуминиеви, обаче от там нататък са давали по евтината процедура - 18 скорости, смотано кормило, което вече почва да показва ръждици тук-там.

Въобще дайте акъл това колело какво да го правя - главно парк/улици в София и чат-пат Витоша.
Кое си заслужава да пипна по него и въобще заслужава ли си?

Редактирано от Pagerist на 22.06.05 14:52.



Тема Re: Leader Redneck [re: Pagerist]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано04.07.05 12:56



Лошо, явно съм си задал калпаво въпроса...
Много често се споменава рамката на Аполон, а за тази на Реднек-а нищо не казвате... Тя е алуминий 7005, с жила отгоре на хоризонталната тръба. Не съм мерил размера на рамката, предполагам, че е 19", и за чашките предполагам, че са 1" 1/8.

Струва ми се, че ми трябват нови педали - с тези пластмасови в кал и мокро много ми пързалят маратонките. Ще ми се да си взема ново кормило, колче и лапа (да са алуминий или нещо неръжясващо)- сега съм само с колче с рамо и калпаво черно кормило, което вече се лющи и ръждее.
За скоростите - 6 венеца отзад са ми малко най-вече на равното

ще ми се да са 7 поне, за да не въртя толкова много, а едвам да правя 45 км/ч... Установих, че мегарейндж май няма да ми трябва, но кой знае ;) Амортисьора на вилката е Zoom Escape 311, нямам особени претенции към него, обира каквото може ;)


Дайте акъл, как да започна



Тема Еми какво питаш всъщност? [re: Pagerist]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано04.07.05 13:46



От това което пишеш - изглежда че си долу-горе наясно какви са слабостите на колелото. В какъв ред ще ги оправяш - сам ще си решеш, дали си струва - също.
Колелото не е много разпространено - така че малко хора имат впечатления, а Аполони има доста из София специално. Ако имам време ще отскоча до един магазин на Лидер за който се сещам и ако го има модела ще огледам рамката. Макар че то само с гледане не си личи всичко.
За зъбчатките - гледаш колко са зъбците, смяташ какво ще ти стане предавателното число и решаваш дали ще си струва. Според мен не си струва да слагаш 7-ца.
И имай предвид, че ако сменяш задните зъбчатки с 8-ца ще се наложи да сменяш и задната главина и контролите и съответно и спици ще се пренаплитат, а и обтегача може би ще трябва да се смени - така че доста неща се събират наведнъж.
А иначе може да си го караш така докато се разпадне и после да си вземеш нещо ново.
Ако си решил да почетеш повече инфо за колелата погледни тук:


има да си четеш колкото си искаш.
На снимката на сайта на лидер връзката на кормилото нещо ми изглежда подозрителна. Челото на рамката може и 1" да е, а ако е така - по-добре недей го ъпгрейдва колелото ами направо си вземи ново, ако искаш по-добро, а това го продай. Ще погледна и това ако имам възможност.

You and me baby ain't nothing but mammals...

Тема Re: Еми какво питаш всъщност? [re: B2]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано04.07.05 16:34



В отговор на:

че ако сменяш задните зъбчатки с 8-ца ще се наложи да сменяш и задната главина




зависи

В отговор на:

обтегача може би ще трябва да се смени




зависи

В отговор на:

А иначе може да си го караш така докато се разпадне и после да си вземеш нещо ново.




да се разпадне една ламарина може да мине или 1 месец или 10 години, всичко е до каране, но всеки трябва да покара една ламарина за да усети при ъпгрейд удоволствие от по-добри компоненти и чак тогава разбира какво значи каране.



Тема Re: Leader Redneck [re: Pagerist]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано04.07.05 16:48



гледай и гумите какви са, ако са кенда от ефтинджоса - ще трябва и тях да ги смениш при първата финансова възможност, че ще се трепеш като стой да гледай.



Тема Re: Еми какво питаш всъщност? [re: Bълk]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано05.07.05 00:20



главината ще трябва да я смени 99%.
Оптегача може и да го остави стария, ама тъпо някакси - зъбчатки Ацера/ оптегач Турни - Спринтови работи.
Аз лично предпочитам да не карам "ламарини" ами да си почна със поне средно колело (каквото и да значи това) че да ми е кеф още отначало. Ама всеки си има предпочитания.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема Re: Еми какво питаш всъщност? [re: B2]  
Авторzac (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 08:50



Mislq 4e ima zab4atki 7 i 8 na rezba,no ste trqbva da smenq6 i komandite.Az bih po4nal ot kormilo i pedali.Az gonq 90 kg i pedali VP-platforma za 20lv ne sa mradnali za 1 godina,a plastmasovite gi 4upeh na mesec.Plus tova sa sas 6ip4eta i ne se parzalqt i moze6 da varti6 efektivno(s izdurpvane nagore)



Тема Re: Еми какво питаш всъщност? [re: zac]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано11.07.05 13:49



Така, започваме...
Взех си нови алуминиеви педали с шипчета, че с тия пластмаси и с маратонки без хубав грайфер щях да се пребия 100 пъти...
Ще премеря колчето и ще търся колче, лапа и кормило...
Може ли някой да ме ориентира как вървят като цени?
Гумите са 2.125 някакви измислени, мисля че са китайски, но с някакво бразилско име бяха, забравих вече
За около 600 км не са мръднали, което е добре - на стария ми байк (тайвански)
беше на конци вече по това време задната и нон-стоп пуках
Като се набирам по кални улеи, захапват добре, не са ми поднасяли и на пясък и на асфалт...
Веригата ми се вижда халтава, ама това е, защото я сравнявам със СКОТ-овете, дето си подскачат по НДК - моята там трака, като скачам нагоре, а при тях - нито гък
За скоростите - явно ще съм врабче, а не албатрос при високи скорости

Редактирано от Pagerist на 11.07.05 13:50.



Тема няколко поправки [re: Pagerist]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано11.07.05 16:57



по отношение на закрепването на кормилото -
или си с колче, или си с лапа
не може да си и с двете.
Аз бях писал че не ми харесва на вид но според мен няма смисъл засега да сменяш лапа и кормило. По добре си смени вилката с някой по-евтин Suntour (primerno xc-60).

Ако държиш да сменяш лапи - лапите на Zoom 15-25 лв някъде, ама предполагам че и твоята е някъде там - така че няма идея да взимаш такава.
По-скъпите на Труватив са пък над 50лв. Освен това трябва да помислиш и прецениш (сметнеш) колко дълга лапа ти трябва и с какъв наклон.
За кормило - ако много е ръждясало твоето - отново от около 15 (Зум) до 40-50-70 на Труватив.
За цените гледай тук:


и тук

и обиколи малко магазините.

You and me baby ain't nothing but mammals...

Тема Re: Еми какво питаш всъщност? [re: Pagerist]  
Авторzac (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 19:39



za da ne traka verigata pri skok namotai ramkata pod verigata sas stara vutre6na guma ili po dobre dunaprenena rakohvatka ot dulgite-na jenskiq pazar sa po 1lv.Za po visoki skorosti smenq6 kurbela primerno s SHIMANO 48 zuba golqmata plo4a,aluminiev-26,27lv.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.