Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 15.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Към велосипедистите-"англичани".  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано05.06.05 19:02



А бе, колеги, знаете ли правилника за движение по пътищата в България!? Защо карате отляво и срещу движението и то на двупосочна улица!?
Много ли е удобно така за вас!?
Хайде, ако е еднопосочна улицата, то разбирам - бързо да си съкратите 1-2 пресечки, ама по двупосочна!?

Казвам го, защото няколко пъти ми се случи да се сблъсквам с такъв "англичанин". Обикновено карам близо до тротоара и не очаквам нещо да ми идва насреща, а повече внимавам за колите, които ме изпреварват.



Тема Re: Към велосипедистите-"англичани". [re: pyrx]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 11:29



инстинкт. По-спокойно ми е да виждам колите, вместо да разчитам те да ме виждат.
Не че има много голяма полза да ги гледам, ама...
Лош навик е-трябва да се избягва.



Тема Re: Към велосипедистите-"англичани". [re: pyrx]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано06.06.05 18:51



Колкото и тъпо да звучи - за собствената ми безпасност. Като знам как кьораво и сакато жъне с автомобилите, предпочитам да виждам кой идва и да взема мерки (напр. да се кача на тротоара), вместо да разчитам, че добрите самаряни, идващи отзад, ще ме видят и ще ме заобиколят. Да не говорим за ония кретени, дето си отварят вратата на колата, без да се огледат - за мен е по-трудно да отгатна има ли човек в колата, когато идвам отзад на колата, отколкото когато идвам отпред. Та така.

--
17 Gen r


Тема Прави сте и двамата, [re: PtD]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано06.06.05 19:11



това е мотивът за обратното каране. Но аз просто споделям усещанията за неприятната изненада, когато някой ми връхлети някой фронтално. Иначе не е изненада за мен, ако някой отзад ме "подпре".

А за рязко отворените врати си имам рога на кормилото, под 45 градуса насочени и заедно с лостчетата на спирачките ми пазят ръцете от огледалата на колите, които са на същата височина приблизително. А бе, под секрет да ви кажа, прасвам си по някое огледалце за кеф, на някоя ларж-паркирана кола.



Тема Re: Прави сте и двамата, [re: pyrx]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано07.06.05 17:23



Еее, ми заблудихме се, щото каза "колеги" На мен по-голямата част от шофьорите не са ми никакви колеги, защото не намирам и капка колегиалност в тях От време на време има по някой да пусне малко фъндък, ама рядко. Повечето гледат да стигнат с 3 секунди по-бързо закъдето са тръгнали, а какво ще отнесат по пътя хич не ги е еня.

Иначе и аз съм шофьор, ама се старая да зачитам и пешеходците и велосипедистите.

--
17 Gen r


Тема Шофьорите [re: PtD]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано07.06.05 20:00



според мен се дразнят от колоездачи по следните причини.

1. Дали сме много по-малко пари за колелото, отколкото те за колата си.
2. Не даваме пари за бензин и моторно масло.
3. Едно добро колело много по-малко се разваля и иска по-малко разходи за поддръжка.
4. Не плащаме винетки и не вадим шофьорска книжка.
5. Не ни спират катаджии да ни проверяват за алкохол.
6. Паркираме си където си искаме.
7. Ако трябва да си свършим някаква работа на няколко места около центъра на голям град, то сме с пъти по-бързи от колите.
8. Карането на колело е полезно за здравето.
и.т.н.




Тема Не мисля, че сте прави [re: PtD]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано08.06.05 14:28



По никой начин не виждам как е по-безопасно да караш от ляво.
1. Шофьорът, който се движи СРЕЩУ теб има по-малко време да реагира, отколкото този който се движи в една посока с теб.
2. ППС в дясното платно = рутина. ППС ву леву = изненада. Излишно е да казвам какво може да значи "изненада" на пътя.
3. Какво значи според теб "да вземеш мерки" - какво правиш да кажем ако минаваш покрай тротоар осеян с коли и срещу тебе има кола? Какво правиш ако някой си отвори вратата -- излизаш още един метър в насрещното?

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Прави сте и двамата, [re: pyrx]  
Автор Bълk (много лош)
Публикувано09.06.05 22:24



ти мани ги вратите които се отварят за да влезе или излезе нечие тяло ... аз днес на връщане от бач стоя си на светофара на универсиада и чакам зелено за да мина направо, в лент аза направо стои един москвич, изведнъж пасажир от дясно започва да отваря и затваря вратата ... при това гледа дали отзад не наближава някоя кола - това беше сигнала, че той ще завива надясно. Аз даже не знам как да го коментирам, трагедия ли е или комедия.



Тема Re: Не мисля, че сте прави [re: Mopдpeд]  
Авторбиkep (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 16:32



при разликите в скоростта май няма особено значение дали ще те ударят отзад или отпред, при всички положения колоездача го д*ха. При забелязването е същото - времето което имат за реакция като те видят отзад или отпред е почти едно и също, освен ако не спускаш, когато е нормално да караш в дясната лента.
И аз съм привърженик на каране в насрещното, защото всички тези ситуации, които споменаваш се решават по много прост начин - изчакваш. Когато съм с каска или е много шумно (в центъра) разчитам повече на очите от колкото на слуха.



Тема Re: Не мисля, че сте прави [re: биkep]  
Автор SAMOTNlQT_VOlN (Roker)
Публикувано13.06.05 17:11



Mmm...kak da vi kaja...tolkoz mnogo typotii na edno mqsto ne sym vijdal i 4el dosega...Az jiveq v Ispoaniq, Malaga. Strana s izkliu4itelno loshi shofiori, grad s izkliu4itelno tejko dvijenie. No da karam v nasre6tnoto...mom4eta 6te me iz\vinqvate, ne iskam da vi obidq, no za men v slu4aq stwe typi. Ei vi edin elementaren primer. Nqkoi zaviva, izliza ot malka uli4ka, na druga, moje bi dori po- golqma. I si gleda natam, otkydeto moje da mu doide kola.Da re4em nadqsno.Tuka pove4eto i ne gledat, no tova e druga tema. Ta gleda si nadqsno i si zaviva s gaz nalqvo, za6toto vijda, 4e nqma kola, koqto da mu pre4i.A ti krash pravo sre6tu nego, bez toi da znae, za6toto tam ne bi trqbvalio da ima nikoi. NIKOI. Da vi obqsnq li kakvo se polu4ava togava?Ili 6te me ubedite, 4e mojete da sprete navreme? A toi dali 6te spre navreme?Dali izob6to 6te vi zabeleji, predi da ste se ka4ili na predniqt kapak?Neznam...ne sym ritorik i za syjalenie ne moga da govorq tolkova dobre, kakto nqkoi drugi pose6tava6ti kanala. No sys syjalenie trqbva da zaqvq, 4e za men ste typi. Makar da imah mnogo dobri vpe4atlenia za nakoi ot vas, 4eteiki mneniqta vi po drugi temi. A vmesto da mi se pravite na golemi raboti, vzemete si slojete edno ogledalo za zadno vijdane, za da vijdate opasnostta navreme, ne da mi mrynkate, 4e ne bihte zaka4ili ogledalo na "rasoviqt" vi planinec naprimer.Za6toto opravdanieto e typo, imaiki predvid, 4e si igraete s kokallite sii, koito vednyj travmirani sled godini zapo4vat seriozno da se obajdat. Za6toto ne iskate da si zagrozite "rasovite" kolela.

I sam voin e voin!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.