Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 25.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема спукана гума.  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:27



Задна. Ужас. Добре че не спада рязко (3 атмосфери за 2км), че иначе трябваше да бутам като идиот.

Въпросът е, че май съм само с 1 гума - вътрешна гума не видях. Доколкото успях да забележа де, защото не съм се захванал още с оправянето. Възможно ли е или не съм довидял-аз си мислех, че само колите са с безкамерни гуми?

А току що си купих и някакви лепенки (като парченца тиксо изглеждат) и нещо не ми вдъхват особенно доверие. Вършат ли работа или са само за колкото да стигнеш до гумаджииница? Препоръчайте нещо?



Тема Re: спукана гума.нови [re: DLCl]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано30.05.05 18:39



Ами има и безкамерни гуми за колела ама рядко се срещат май.
Копмплект лепенки за велосипед може да си вземеш от всеки магазин за велосипеди и части. Приличат на нещо средно между изолир-банд и тънка гума - по края са назъбени. Не знам дали и твоите са такива.
Като ги залепиш правилно си вършат работата идеално.

Само мога да ти препоръчам ако си с 2 гуми като залепиш вътрешната много (МНОГО) внимателно да огледаш външната да не би в нея да има забито парченце тел (ако дупката прилича да е от нещо такова). Сравнително лесно се напипва от вътрешната страна като се ориентираш приблизително къде е според разстоянието от пробива до винтила (погледни и от двете страни на дупката за вентила в каплата ако не си запомнил ориентацията на вътрешната гума спрямо външната).
Щото аз като си залепих така една гума после точно след половин седмица едно такова нещастно пропуснато телче ми проби пак гумата и пак лепене

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема Re: спукана гума.нови [re: DLCl]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано30.05.05 20:10





Лепенките са здраво нещо, даже казват, че там дето е лепенката е най-здравата част на гумата ;)

Инструментът, с който ще свалиш външната да е задължително пластмасов! Най-добре си купи нарочни за целта щангички, из веломагазините ги продават.

Успех и дано не ти се случи пак скоро. Апропо, ходиш ли извън града - инструменти и аптечка ... по-добре да са ти излишна тежест, отколкото да ти дотрябват.

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини


Тема мерси. положението е следнотонови [re: DLCl]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 10:06



значи има и вътрешна, но се е била добре скрила за да не я видя. Е, намерихме се.
Гумата не е пробита, а издишаше от микроскопична дупчица по шева (там където е слепвана). Последния път я напомпах на друга бензиностанция (не на обичайната) и явно съм се престарал с компресора. Или със сандвичите след това ;)

Залепих я снощи и днес ще я слагам-дано всичко е наред. Лепенките като тиксо ги оставих за резерва-четох в интернет, че стават само да те закарат до вкъщи и после се отлепвали. Та си купих нормални лепенки.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.