Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 15.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какър байк можете да ми предложите до 300лв?  
Автор sP (too low memory)
Публикувано06.05.05 13:13



Гледах сайта на ДРАГ, но там нямат изложение цени... незнам дали въобще имат колела на тази цена...
планински ми трябва, не пистов...



Тема Re: Какър байк можете да ми предложите до 300лв? [re: sP]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано06.05.05 15:14



Sprint - Apolon


Drag - Grizly, One или Devil (ако си по-нисък)
сайта на Drag го знаеш явно

You and me baby ain't nothing but mammals...

Тема Re: Какър байк можете да ми предложите до 300лв? [re: B2]  
Автор sP (too low memory)
Публикувано06.05.05 18:07



Apolon и One ми харесват... One по-ниско ли ? към 1.70 съм някъде обичам да карам с максимално дигната седалка ;)
кое е по-добро решение? ориентировачни цени може ли да кажеш?



Тема Re: Какър байк можете да ми предложите до 300лв? [re: sP]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано06.05.05 23:49



За по-ниски - Drag Devil (220-230). Ама ти не си толкова нисък. Това е за момичета и за лапета.

Спринт Аполон или Драг One стават
Apolon - може да се намери на цени 250-370 с много различни монтажи. според мен ако хванеш някой дето малко разбира за да може да ти го избере - това е по-добрия избор до 300. Колелото има най-добрата рамка от изброените (според мен) и има възможност за надграждане.

Драг One - около 220, алуминиева рамка, малко нисък клас на другите компоненти, но като цяло не е лош.

Драг Grizly - мисля че е около 270 - също хубава рамка, ама може да ти е малко голяма.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема Re: Какър байк можете да ми предложите до 300лв? [re: B2]  
Автор sP (too low memory)
Публикувано07.05.05 09:42



хм... рамката да разбирам че е една от най-важните части? това по отношение на лекотата предполагам?
аз в момента има колело(на 2-3 години някакъв модел на BRAVO) и си мислих ако му сменя частите(нови гуми, кормило, скорости и спирачки евентуално) с някакви по-добри дали няма да ми излезе по-евтино и да колелото като цяло да е по-добро от ново ако си купя. но щом рамката е толкова важен елемент сигурно няма да съм прав...



Тема Ами какво да ти кажа :-) [re: sP]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано07.05.05 11:23



всичко дето е по колелото все за рамката се закача (почти всичко). Така че определено си е важна рамката. Ама и другите части са важни.
Повечето планински велосипеди среден клас имат рамки от алуминий - причините за това са няколко, теглото е само една от тях.
Може да пробваш и със смяна на частите на сегашната си рамка, ама според мен по-добре си вземи нова машина нацяло. (а старата я пробутай на някой ) Не можаш да намеря инфо за тази марка "Браво", но ако рамката е стоманена - едва ли си струва да я използваш като база, ако искаш да сглобяваш нещо по-добро.
Добър начин да разбереш дали нещо е от стомана или алуминий е с магнитче - на стоманата лепи, а на алуминия не хваща.
Ако ти се чете малко повече разгледай този форум:


и тези полезни статии:



ако имаш въпроси - питай. може в този форум, може и в другия.

You and me baby ain't nothing but mammals...

Тема Re: Ами какво да ти кажа :-) [re: B2]  
Автор sP (too low memory)
Публикувано09.05.05 16:27



попрочетох статиите, разбрах горе-долу някой неща...
днес ходих в дилъра на ДРАГ тук в Бургас видях модела One видях и Apolon, тази която продаваше и тя ме посъветва че Аполона е по-доброто решение...
видях и цените на различните части и принципно ми се иска сам да си сглобя колелото, щото съм маниак на тема 'направи си сам', но ме притеснява рамката ми(оказа се желязна както и очаквах)... пък ако тръгна да купувам и добра рамка стават вече доста пари...
мисля си да почна да сменям малко по-малко нещата на сегашното ми колело, като в началото сменя най-наложащите - зъбчатки(задни+предни), заден депласьор, средно движение, курбели и гуми ~



Тема Re: Какър байк можете да ми предложите до 300лв? [re: sP]  
Автор Angermeans (I care a lot)
Публикувано09.05.05 17:07



Влезнах в този форум с намерението да пусна почти същата тема, но видях тази и затова ще пиша тук:

На мен също ми трябва маунтийн байк до около 300лв, обаче съм по-висок - около 1.91м. Ще го ползвам повече за каране из паркове и тн. Принципно не карам като луд, но ми се ще да е нещо надеждно. Ако може да ми препоръчате някой друг модел ще съм ви адски благодарен.

И бихте ли ми казали магазини в София, където има по-богат избор на модели и цените са добри ?

If looks could kill I'd watch you die !


Тема еее човеко, кажи че си градски :-) [re: sP]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано09.05.05 19:03



и аз съм от Бс, макар че последните 10 години уви обитавам Сф.
Ако си решил да си го сглобяваш сам имай предвид че за доста от операциите ще се наложи да ползваш специални инструменти, а те не са без пари.
Може да ти се наложи и да ползваш и помощта на някои монтьор, което обикновено не е безплатно.
В бургас от моите бегли наблюдения като минавам да видя родителите си е малко трудно да се намерят по-хубави части. Може да погледнеш магазините
1.Срещу Билковата Аптека.
2. На Гурко като слизаш към центъра от лявата страна срещу кортовете. (ама там май няма много части)
3. Малко по-надолу пак на Гурко от дясно има едно магазинче с доста стока
(една жена продава) и са ми го хвалили велосипедисти от Б-с макар че аз нямам впечатления.
4. В една пресечка на Богориди вдясно като вървиш към морската.

Алуминиева рамка - нова около 105-110 (Драг Онтарио - доста добра)
Рамка на Аполон може би е около 90, ама много трудно се намира (май само в Пловдив).

Ако си решил да сменяш на части - бих те посъветвал да не взимаш нищо по-ниско от Shimano Acera групата. За да има някакъв смисъл смяната.
Иначе добре си се ориентирал за реда - задни зъбчатки, заден дерейльор (може да се наложи да смениш още тук контролите защото Ацера е 3х8), предните зъбчатки си вървят заедно с курбелите комплект добре е да е заедно със средно движение (според мен), преден дерейльор, може да смениш и контролите ако ти останат пари и за десерт спирачки (важни са си), гуми и вече квото ти скимне.
аре успех и ако имаш въпроси - питай.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема Магазини [re: Angermeans]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано09.05.05 19:19



За магазини погледни тук:


Цените са долу-горе еднакви навсякъде.
значи за да ти е удобна рамката както си висок трябва да ти е по-голяма
рамките се мерят по-дължината на седалковата тръба в инчове.
Не съм 100% сигурен, но за теб мисля че трябва 20" или 21" даже.
Може да потърсиш из форума мисля че имаше разни теми за размерите.
Модели за тези пари:

Спринт Аполон - според сайта на производителя има 21" рамка, ама може би трябва да си поръчаш специално в някой от магазините да ти докарат от Пловдив, защото най-често карат модели с 19" че е по-универсална.

Драг Гризли - на мен не ми е любим, ама ако не бъркам е точно с 20" рамка , ама е добре да се пита все пак и да се огледа, че не съм сигурен.

Драг Онтарио също е добро колело и със сигурност има различни размери на рамката, ама цената отива към 320-350 вече някъде.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.