Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 29.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: еее човеко, кажи че си градски :-)нови [re: B2]  
Автор sP (too low memory)
Публикувано09.05.05 23:33



ем че градски какъв да съм след няколко месеца и аз се 'местя' в Сф
да именно в този магазин на Гурко(дето продава жената) ходих.. той е най-свестния в Бс доколкото и аз знам ;) а тоя срещу билковата е същия... просто там им е сервиза...
хм това ме обнадеждава че една добра е 100-110лв.. щото като смятах така грубо това което искам да си взема излизаше към 170лв... ако прибавим и рамката става почти колко нов Драг Оне...
аз контролите ще трябва да ги сменя със сигурност след като взема зъбчатки щото тия дето имам сега са за 15 скорости... пък аз искам 3х8
гуми също е много важно да взема като имам предвид какви са сегашните...
спирачките ще оставя за по-нататъка щото искам хубави пък те искат пари
ще видя дали имат тези Shimano Acera... тая в магазина ми обясняваше че някой неможе да се сложат на желязна рамка... били с друго захващане(не запомних каква беше точно разликата ти сигурно знаеш) и незнам тези дали ще стават за моята рамка... пък ако не стават ще е кофти щото не върви да взимам нещо, което не си струва(т.е. по-долен клас от Ацера) и после като събера пари за добра рамка да го продавам и да взимам Ацера... тъй че ще трябва да отида с колелото направо да видим какво става и какво не...



Тема Re: Магазининови [re: B2]  
Автор Angermeans (I care a lot)
Публикувано10.05.05 17:14



Мерси много за отговора. Ще пообиколя тези дни магазините и сигурно ще се спра на един от 3те модела


If looks could kill I'd watch you die !


Тема Re: Магазининови [re: B2]  
Автор Angermeans (I care a lot)
Публикувано11.05.05 20:28



Аполон май с по-височка рамка няма да мога да си намеря в София, питах на няколко места Явно ще е Драг...

За Онтарио - звъннях във Веломания и там ми казаха цена 365лв. Минах през Велоцентър Младост - там пак е 365лв и беше с вилка Suntour M5000, рамка Alu 7005 или нещо от сорта, и движение Acera/Altus (преден/заден обтегач). От Веломания по телефона ми бяха казали, че бил с движение Аливио и аеро капли, тъй че ще мина от там.

Само ме притесняват гумите (моделът май е Tyoga Factory DH 2.1) - явно са добри, но грайферът ми се струва пригоден най-вече за планинско каране и ме е страх, че ако карам градско бързо ще се изтъркат. Не че не смятам да карам планинско - напротив, затова не си взимам някакъв Cross или Leader, ама сигурно повече ще ми се налага да кретам по паркове и тн.

Ако предлагаш някакви идеи какво да сменя ще съм ти благодарен (в крайна сметка мога да дам и до 400лв, ако наистина си заслужават по-добрите части)

If looks could kill I'd watch you die !


Тема Re: Магазининови [re: Angermeans]  
Авторзь5 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 10:24



значи отиваш в веломанията,там имат онтарио рамки и сглобени колела с размери на рамките -Л ,М,Л,ХЛ, попитай за монтаж ацера,той е по добър от алутс с който са онтарио(365лв) да ти сменят монтажа с ацера и да си вземат алтуса докато е нов,така ще спестиш някоя кинта,може да питаш какъв модел е и предня аморт.ако е м5000 искай XC 60! и цената ще ти дойде към 400,рамка Л или ХЛ е за теб според мен,надявам се да съм помогнал



Тема Re: Магазининови [re: зь5]  
Авторзь5 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 10:27



мисля че няма да ти предложат в веломания пълен монтаж аливио,поне курбелите ще са ацера, а ако е аливио ще мине 400 лв......



Тема сега като се замислих пакнови [re: sP]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано12.05.05 13:48



сложна работа е това с ъпгрейда на колелото.
Още при зъбчатките ще почнат проблемите - работата е там че при зъбчатките има 2 варианта на монтаж - евтините са на резба, а по-добрите (включително май всички с 8 колелца) са на шлици . Предполага че сега твоите са на резба, ако решиш да слагаш нови значи и задната главина ще трябва да смениш за да има шлици за новите зъбчатки + пренаплитане на спиците. Така че имай го и това предвид ако не са ти го казали вече в магазина. Ей това са проблемите като почнеш да сменяш части по някой евтин велосипед просто много неща трябва да се сменят и са вързани едно за друго.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема всъщност точно ZX5 e с Аливионови [re: зь5]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано12.05.05 13:50



и точно с курбели Ацера (официалната сглобка), и цената е над 500 лв всъщност.

You and me baby ain't nothing but mammals...


Тема Re: сега като се замислих пакнови [re: B2]  
Автор sP (too low memory)
Публикувано12.05.05 18:35



да казаха ми го аз мисля че ти го споменах и в предния пост... ми незнам аз тази събота ще отида в магазина с колелото и ще видим кое става кое не... и ако работата е такава че немога да си взема добри части направо ще взема аполона или One



Тема Re: всъщност точно ZX5 e с Аливионови [re: B2]  
Авторlj (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 19:04



всъщност ... каква е разликата тогава с Ontario Team Edition. Мисля, че последното го дават със същата рамка, с Аливио и дискова за към 470.



Тема Re: всъщност точно ZX5 e с Аливионови [re: lj]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано12.05.05 19:57



Няма никакво Аливио по Онтарио Team. Монтажа му се води Ацера ама даже и Ацера не е целия
монтажите са така:
от по-слабите и евтини към по добрите и по-скъпи

модел на Драг - клас компоненти на Шимано (предимно)
Онтарио - Алтус
Онтарио Тийм - Ацера
ZX5 - Alivio
Експерт - Деоре

You and me baby ain't nothing but mammals...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.