Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 01.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Cloud Butler  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 22:02



имам възможност да се сдобия с такъв бегач - втора ръка в отлично състояние продават ми го от специализиран магазин. кажете си мнението, моля, искам да го взема защото съм доста висок и трудно намирам подходящи рамки . ето някои от данните : алуминиева рамка - cloud butler elite червена на цвят, скорости и асиметрични челюстни спирачки shimano 105, седалка bassano frontera,колче на седалката dura-ace, капли mavic open pro, гуми michelin axial pro, предно и задно движение shimano ultegra,преден венец и курбели stronglight zircal 52-48, осем венеца отзад от 13 до 20, карбонова аеродинамична вилка, деклашор shimano rsx , скоростите се сменяват от ръкохватките на спирачките shimano SORA flight deck, кормило contrager , колче ЕА50 , километраж specialized.
вижда ми се малко скъп за втора ръка , но не мога да си позволя нов бегач trek или spesialized каквито също имаше за продан
какво мислите ? качество ли е или не ? не карам много , само два -три пъти седмично по 60-70 км на ден за поддържане на форма и удоволствие



Тема Re: Claud Butler [re: шoce]  
АвторCLAUD BUTLER (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 22:05



поправям се преди някой друг да го е направил



Тема Re: Cloud Butler [re: шoce]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 21:32



ало, тука има ли някой да кара колело или се спускате само надолу по баирите ?



Тема Re: Cloud Butler [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 08:28



Уау - това нещо много ми прилича на нещо събирано само и само да се отърват от ненужни части. Събрано е от много различен клас части - от Sora до Ultegra. За рамката нищо немога да кажа - не съм я виждал най-вероятно е нормална от по-ниския клас. Спирачките му са добри - среден клас (105 е среден клас група с която много хора карат и са доволни). Колелата - много добри Open pro с 32-36 спици ще ти даде комфорт и безпроблемна потдържка - стандартни спици. Някои се оплакват че са малко меки на завои , но според мен това е повече защото се правят на професионалисти отколкото може един велотурист (какъвто си ти) да го почувства. Ultegra движението е супер стига да не е износено. Това което обаче не ми харесва е курбела 52-48 с касета 13-20. Това ми прилича за бягане по часовник или триатлон. Във всеки случай не и за вело турист. Незнам къде ще караш това колело и колко си силен , но и в равната Холандия и Белгия ще имаш проблеми с тази предавка. Ако решиш да го купуваш искай да ти сменят предния венец на 52-39 и отзад 13-23 или 13-26. Sora е най-ниската като клас група на Shimano и първоначалнно работи но много скоро започват проблемите с нея. RSX е от същия клас , но много по-стара (ако не се лъжа над 10 години.) За човек , който ще кара около 200км. на седмица мисля , че по-разумно да търсиш нещо от по-висок клас (105 , Ultegra), или ако си съвсем кът с парите Tiagra.
Във всеки случай моя съвет е да си потърсиш нещо друго пак втора ръка , но не такъв сбирщайн (мое мнение). Незнам какви пари си приготвил и колко ти искат за това колело , но имай в предвид че чисто ново колело със Sora тук в Холандия струва около €550-600. Като съвет - защо не погледнеш колелата на Драг - има ги с 105 група и според мен ще са по-читави от това което си намислил. Trek и Spesialized са добри но според мен неоправдано скъпи - им други от същия клас по-евтини.
Това е от мен . Ако има нещо - питай.
Успех



Тема Re: Cloud Butlerнови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 14:14



Благодаря ти за мнението.
Вече го купих и му навъртях към 50 км - върви, направил съм грешка с броенето преди..... 52-43 на 13-23 е което е добре, не изпитах никакви проблеми по леките височини и тихото време. Страната е Великобритания, където колоезденето не е толкова популярно и цените са кофти.Особено в провинцията. Платих £300 , което е към 435 евро. Trek и Specialized започват от £1200 нови и стигат до .......не ми се гледа !! Аксесоарите и екипите са също скъпи , та разноските ми ще нарастнат най вероятно до £450 , но това ще ми позволи да се включа към местния малък клуб където си правят излизания всеки уикенд по 70-90 мили. Времето и релефа в тая страна не са никак лоши за каране, малко е ветровито само . Има и височини, но са кратки изкачванията. Шофьорите се държат прилично, повече проблеми създават ездачите на коне :)



Тема Re: до иваннови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 22:41



прав си за рамката и изглежда за останалото. колелото е сравнително тежко, но за моите цели е добре. ако успея да си подобря формата и го използвам редовно , както досега, за другото лято ще купя нещо по добро. има и карбонови рамки.....то не е една беля , трябват и разходи за екип-фланелки, гащи и т.н. мисля , че е добро като за начало. какво ще препоръчаш като следваща стъпка ? има една рамка за продан specialized за около 120 Е , струва ли си да я взема и кача всичко на нея ?
времето се подобри и наистина взех да правя 60-70 км три пъти седмично



Тема Re: до иваннови [re: шoce]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 22:52



да уточня за рамката specialized allez sport с деклашор ultegra e



Тема Re: до иваннови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 07:37



Здравей! Незнзам дали съм точния човек , който да ти даде съвет , но аз на твое място не бих се занимавал да купувам друга рамка и да прехвърля тези части на нея. Моя съвет е "Не бързай". Вече имаш колело и можеш да се возиш. Покарай един сезон с него и ще можеш да се ориентираш в морето от предлагане какво ти е нужно - каква рамка , какви колела , група. За това обаче ще трябва да натрупаш километри с този велосипед. Рамката за която питаш сигурно е хубава , но със сигурност ако се вманиачиш след няколко месеца ще ти е вече недостатъчна. Незнам докъде си със събирането на екипа ,и какви са цените при теб , но тук свестен екип никак не е евтин. По-добре дай тези €120 за екип и се наслаждавай на карането ,отколкото да си играеш с рамката. Аз например миналата есен си купих яке за зимата и то ми струваше €125 , но си струва защото наистина тренираш като човек. Имай в предвид , че и най-евтино да караш един екип за зимата и лятото ще ти струва поне €300. И за да завърша още един съвет. Изчакай края на годината. От Октомври започват да излизат моделите за следващата година и в магазините излизат намаления на рамки и колела от тази година. Ако не бързаш можеш да си събереш мнооого свестен велосипед на доста прилична цена. И ако взимаш нещо гледай да е 10ск. Вече всички прилични групи са с 10ск. (105 на Shimano за 2006 е също с 10скорости) , което ще ти даде още дълги години безпроблемно намиране на части.
Това е за сега ако има нещо питай
Успех и приятно каране



Тема Re: до иваннови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 14:48



събрах екипа вече с изключение на каската . тя е наред скоро. тука не е задължително да се кара с каска, но повечето носят. дълги , къси , яке и фланелка, ръкавици и шпайкове-всичко е налице. засега си карам сам , но ще се хвана с местния клуб. тази седмица е нешънъл байк уиик и това ще е удобен случай да се присъединя. ще видя какво карат там и тогава.
навремето карах в българия в левски , ама не ми се отвори парашута да продължа. старата любов ръжда не хваща , обаче
имаш ли идея за някои онлайн ръководства по шосейно колоездене, потърсих малко , но засега нищо? май трябва да мръдна и до книжарница.



Тема Re: до иваннови [re: шoce]  
АвторlronMan (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 19:29



http://www.bicycling.about.com/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.