Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 01.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Амортисйори - за и против?нови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.03.05 16:33



Имам намерение да си купувам байк. Бях се прицелил в някакъв с амортисйори, ама почнах да чувам всякакви неща.
Имам намерение да карам предимно градско - е и извънградско ама не и даунхил.
Тоест предимно по шосета и пътища.
Та се чудя да взимам ли колело с амортисйори или да търся без или например само преден?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Амортисйори - за и против?нови [re: bira_more]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано15.03.05 17:19



Аз ти препоръчвам - преден. Ама конкретна марка - не знам, питай по магазините и знай, че хубавата вилка никак не е евтинджан.

Лично аз преден нямам и смятам по друг начин да го реша този проблем (споменавал съм вече в клуб Медицина).

На седалката имам колче с пружина, купено отделно и тя ми обира друсканиците по паваж и дребни до средни гъсто разположени пътни дефекти. При пропадане в дупка тип "Марианска падина" - не помага.
Също, може да помислиш и за хубава седалка, тя също има значение. Аз смятам тия дни да си взема нова.

Амортисьорите допълнително утежняват колелото, но като имам предвид разбиранията ти, че "колелото трябва да е тежко", то проблем нямаш.



Тема Re: Амортисйори - за и против?нови [re: bira_more]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано15.03.05 21:35



Не казваш колко пари мислиш да дадеш. По принцип ако ще е евтино колело - по-добре без амортисьор, отколкото със скапан, който ще издуха след няколко месеца и само ще ти се свива докрай и ще трака. Ако ще е среден или висок клас колело - по-добре да има амортисьор, в крайна сметка си е удобство. Щом ще караш предимно градско, заден изобщо не ти трябва, а предният нека да е с по-малко ход - 6-8 см максимум.

-----



Тема Мерсинови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.03.05 13:54



смятам да взема 2 колела - едното ще е от порядъка 150 - 200 кинта, другото - до 400.
По евтиното ще остане да го кара жената - тя хем по лека, хем по малко и по леко ще го кара.
За сега май ще се ориентирам към преден амортисьор - ей що не ме подсетихте че се пише амортисьор а не амортисйор :)). Пуста граматика :)))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мерсинови [re: bira_more]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано16.03.05 16:35



За толкова пари определено си за твърдак. Добре си се насочил.

--
17 Gen r


Тема Ако няманови [re: bira_more]  
Автор Digweed (Red_Devil)
Публикувано20.03.05 21:14



да използваш колелото си за черни пътища с неравности и нямаш намерение да скачаш, амортисъори не ти трябват(абе къде е ер-малкото? )
Като караш с амортисъори, част от енергията която прилагаш на педалите отива в амортесъорите, и така губиш част от скороста си (особено ако катериш наклон. Аз обикновено ставам от седалката си и катеря прав.)
Аз поне мисля че не ти трябват (ако ще го ползваш само за градско)
Иначе готини амортисъори носят марките Marzocchi, Rock Shox, Manitou.
Ама са си скъпи.

"Gravitation is not responsible for people falling in love" A. Einstein

Редактирано от Digweed на 20.03.05 21:17.



Тема Re: Амортисйори - за и против?нови [re: bira_more]  
Авторwowbagger (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 20:14



Против.
Вярно,че обират част от неравностите по пътищата,но пък КПД-то пада,повече напрежение в краката се получава.Щом не си фен на даунхила-вземи си твърда вилка.



Тема Re: Амортисйори - за и против?нови [re: wowbagger]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано23.03.05 00:32



Не пада чак толкова КПД-то, колкото се опитвате да изкарате. При каране по равен терен без ставане от седалката, вилката не мърда изобщо. Единствено при нанагорнище го има ефектът с потъването на вилката при набиране на педалите. В зависимост от вилката, този ефект може да се неутрализира.

Пък и не бъдете чак такива мързели, ако искате да ви е по-лесно, седете си вкъщи на дивана (да не се обиди някой, бъзикам се )

-----



Тема Re: Ако няманови [re: Digweed]  
Автор NoLabel (в търсене на...)
Публикувано23.03.05 12:48



Къде английското "X" aко си на фонетична кирилица.




Тема Ми вече си взех един Спринтнови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.03.05 13:52



с предни амортисьори само. При това доста твърди.
Не знам дали имат някакъв ефект - е имат де ама малък.
Не мисля че КПДто пада, ама не знам все пак.
Има само няколко кофти момента.
Ако слизам от бурдюр - кофти хем кормилото хлътва на долу, хем амортисьорите и те хлътват.
А също и при спиране.
Направо не ми се мисли ако съм се засилил на долу по път и набия спирачки как ще си излетя над кормилото като гарга изстреляна от катапулт.
Е за 185 кинта много не може да се иска.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.