Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дайте мнение  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 18:08



Възнамерявам да си купя туристически велосипед Drag Marathon lux. Интересувам се от техническите характеристики на предавка Shimano Acera/Altus.Къде мога намеря тези данни в Интернет.Дайте мнение за велосипеда като такъв,като имате предвид,че няма да използвам екстремно.Достатъчно здрава ли е алуминиевата рамка?Мога ли да качвам много стъмни шосета с горната предавка?Благодаря!



Тема Частичен отговорнови [re: Spartan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.01.05 20:50



Ми аз съм качвал доста стръмни шосета - от Пловдив към Бяла черква. Около 1500 метра денивелация.
Е колелото беше със 3X7 предавки - някакъв Action ама със сменено задно движение, щото оргиналното беше 6 скоростно, а аз му бях взел 7 скоростно.
Качих ги.
Бавно, с почивки, ходене и бутане.
Ама то не е от колелото - то щот аз съм олабнал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Дайте мнениенови [re: Spartan]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано18.01.05 07:18



1.Асера е средния компонент на средния клас на Шимано!
2.Всяко колело с този монтаж става за асфалт и не толкова екстремно каране!3.Щом няма да караш ектремно не би трябало да имаш проблеми с рамката!4.Какво разбираш стръмни шосета и горна предавка?Отрпред или отзад?Всичко зависи от теб и колко си подготвен.За всеки е различно,но не би трябваллоо да имаш проблем.само трябва да се научиш да си преценяваш нужните скорости,но това става с времето.
5.За какво са ти техническите характеристики?Грамаш ли ще гониш или твърдоста на зъбите те интерисува?Тъй като мен никога не ме е интерисувало второто,а за първото едва на последък почнах да се замислям тъй като си правя нещо по-така1

Изпушената цигара съкращава живота с 2ч,изпитата бутилка ракия с 3ч.Работният ден съкращава с 8ч


Тема Re: Дайте мнениенови [re: Spartan]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 09:02



Със предавката 22-28 невиждам кой баир неможеш да изкачиш. Разбира се от теб ще зависи да въртиш педалите. Колкото до информация най-добре виж тук - има всичко което предполагам те интересува.


Отиваш на Mountain biking и там в каталога ръчкаш по въпроса.
Успех



Тема Re: Дайте мнениенови [re: Spartan]  
Автор evilzet (член)
Публикувано18.01.05 12:21



както се казва скоростите свършват- баира не !!!
така че не се притеснявай, откъм предавателно число няма да имаш проблем, това не е кола, скоростите на това колело са подходящи за всякакви шосета !!
скоростите не са всичко



Тема Re: Дайте мнениенови [re: Ивaн]  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 20:32



Благодаря приятел,това ми беше нужно!Аз съм на 56 години и съм изтъркал до пълна амортизация 4 велосипеда и все пак имам някакъв опит колко зъби да има всеки венец.Хай!



Тема Re: Частичен отговорнови [re: bira_more]  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 20:34



Знаеш ли майна,преди 30 години и аз живеех в Пловдив и го знам този път,затова ти казвам-браво,як баир си е!Аз съм на 56 години и съм изтъркал до пълна амортизация 4 велосипеда и все пак имам някакъв опит колко зъби да има всеки венец.Благодаря!



Тема Re: Дайте мнениенови [re: naka76]  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 20:38



Аз съм на 56 години и съм изтъркал до пълна амортизация 4 велосипеда и все пак имам някакъв опит колко зъби да има всеки венец.Ето разбрах че най-големия венец на Acera е 34 зъба и това адски ме зарадва все пак възрастта си казва думата,макар и незабележимо.Благодаря!



Тема Re: Дайте мнениенови [re: evilzet]  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 20:41



Благодаря и на теб! Аз съм на 56 години и съм изтъркал до пълна амортизация 4 велосипеда и все пак имам някакъв опит.Вече не съм оня свежар но все пак не съм и последна младост!!!Така че навярно ще го купя на лизинг - по 24 лева за годиниа и половина.



Тема Re: Дайте мнениенови [re: Spartan]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано18.01.05 22:05



Колегата който ме запали по колоезденето е на 53 години и с колелото ходи от Пловдив до Пампорово за да пие кафе и се връща за един ден!Когато е втора смяна ходи преди работа до Бачково и си пие пак кафе и от там на работа.Кара адски много!А за това че си амортизирал 4 колелета не говори добре за колелата ти и за теб,защото е трябвало да ги подържаш и тогава е нямало да се стигне до това положение.Аз имам колело на 35 000км и още си го карам и съм сигурен в него че на където и да тръгна няма да ме остави.

Редактирано от naka76 на 18.01.05 22:06.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.