Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Абе, що ми изтръпват ташаците, като карам колело?нови  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:19



Каква е причината? Седалката? Неправилна стойка? Всъщност, изтръпва ми и задника, но това се случва когато карам повече от час. Обичам да карам колело, но ми е интересно, може ли да имам проблеми от тая работа.



Тема Re: Абе, що ми изтръпват ташаците, като карам колело?нови [re: пpитecнeн]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:12



Ami ti si zapochnal s prichinite:

1. sedalka - inwestiraj w kachestwena sedalka, ne goworja za ceni ot 100 evro, no i ne no name. Izвестните проиzводители имат raslichni modeli po prilojenie.
2. Prawilnata visochina na sedalkata - ima si formuli
3. Ispolzwaj koloezdachni gashti i specialni obuwki, ne maratonki.
4. I si oprawi technikata na pedalirane. na sedalkata ne se sedi kato na kreslo.
5. Lipswa ti nujnata miskulatura, a tja se isgrajda bavno, s postojanstvo i km.



Тема Re: Абе, що ми изтръпват ташаците, като карам коленови [re: пpитecнeн]  
АвторAronMen (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:28



Pravilno si misli6 4e e ot razmera na ramkata ili ot centrovkata na sedalkata.Predpolagam 4e ti e visok nosat na sedalkata.Pak ima i velosipedni ga6ti s podplanki.A i po princip zadnika ti se omoriava ca6to kato krakata.Sled kato opravi6 centrovkite samo trenirovkite mu e maikata.



Тема Допълвайки AronMen ...нови [re: пpитecнeн]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано07.01.05 20:03



... може и от неравен път да е. Едно време си спомням, че след 15-тина минути по павирана улица онова ми място не се чувстваше особено комфортно. И аз първо бих ти погледнал "носа" на седалката - сложи го 1 см по-ниско от задната част.



Тема Re: Абе, що ми изтръпват ташаците, като карам коленови [re: пpитecнeн]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано07.01.05 20:06



Много е вероятно да е седалката - височина, положение (напред-назад, наклон), форма на седалката. И да, опасно е, може да останеш без деца. Затова се заеми да я настроиш комфортно колкото се може по-бързо.

--
17 Gen r


Тема Значи: [re: marto]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:13



1. Как да си избера подходяща седалка?
2. Къде да ги видя тия формули?
3. Ще проверя за тия такъми. Ако не са скъпи, ще си купя.
4. Как се седи на седалката, по-напред, как да се ориентирам?
5. Имам бая мускули, навсякъде, възможно ли е собственото ми тегло да е причината за тва изтръпване. Тежа 81-81 кг.
Благодаря за мнението и съветите.



Тема Погледнах си седалката, точно сантиметър е разликанови [re: AronMen]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:17



...м/у носа и задната част. Не съм се изразал правилно, не чувствам умора, а някакво изтръпване. Имам сила и енергия да карам, но явно или се отпускам повече на седалката или правя някаква грешка, но не мога да разбера каква е.
Благодаря за мнението.



Тема Едва ли е от пътя...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторпpeтecнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:20



...карам навсякъде, но просто след около час седене на седалката започвам да го усещам. Няма значение къде карам, случва се. Когато се изправя и карам без ръце, положението се пооправя малко.



Тема Може ли да ми кажеш, как да си избера седалка?нови [re: PtD]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:23



Уж карам често, пък нищо не разбирам от колела. Абе, и мен ме е страх да не ми се преебат нещо репродуктивните органи. Ъ, абе, органът, де. Абе, сещаш се за какво става дума.



Тема Re: Абе, що ми изтръпват ташаците, като карам колело?нови [re: пpитecнeн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 15:35



Присъединявам се към всичко както ти е написал Марто. Според мен по-вероятно е да не ти е добре "настроено" колелото. Височината и положението на седалката са много индивидуални. Има формули по които можеш приблизително да си сметнеш изходното положение. Оттам нататък трябва да експериментираш , като промените правиш на малки стъпки - например променяш височината с 5мм. Аз преди време имах подобен проблем и се оказа че седалката ми е много висока. Откакто я свалих малко - никакви проблеми повече. Дори сега през зимата карам с клин без пълнеж и след 2-3 часа каране нямам никакви оплаквания. Може в твоя случай да е това , пробвай да наклониш още малко седалката напред. Височината на седалката можеш грубо да я сметнеш по формулата = дължина на четала х 0.885. Това е разстоянието от центъра на оста на педалите до седалката. От там нататък задника ти ще ти каже коя височина е най-подходяща за теб. Ако си добре с езиците (английски , френски) ето ти един сайт където можеш да глътнеш малко информация


Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.