Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 18.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Максимално тегло на велосипедистанови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано03.01.05 19:57



Здравейте.
Искам да ви попитам до какво тегло издържат велосипедите? В момента съм 115 килограма (но слабея - преди половин година бях малко над 120) и се замислям дали да не си купя напролет (някъде през април-май) нещо по-обикновено и не особено скъпо, с което да ходя на работа по софийските улици ... Или в събота и неделя да се разкарвам извън (но не много далеч от) града. Обикновено нося и чанта, която е не повече от 3-4 килограма.

Хем е по-здравословно, хем ще ускоря слабеенето. А и навремето, когато бях чувствително под сто кила, съм карал колело и дори най-натовареното движение ми се струва по-малко изнервящо от градския транспорт.

Та интересно ми е има ли колело за градски улици и крайградски пътища, без особени екстри, с проста конструкция и достатъчно резервни части по магазините, та ако се развали да мога да си оправям сам дребните нещица, но и да е достатъчно здраво, защото никак не ме бива по тези работи ... Но най-важното е да издържи на килограмите ми. Какво ще ме посъветвате? Да мина ли на по-строга диета преди това и евентуално колко килограма да сваля още? Какво да гледам, ако все пак се реша да купувам?

Благодаря предварително за отговорите.



Тема Re: Максимално тегло на велосипедистанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано04.01.05 10:00



Здрасти,

Определено си тежичък, не се обиждай. Наистина е хубаво да се повталиш и ще се чувстваш значително по-добре и ще изглеждаш по-добре. Докарай се като за начало докъм 70-80 килца, пък после ще видим.

За съвременните колела (не от най-евтинджаните) не се притеснявай - държеливи са. Сигурно най-вече ще късаш често спици (може да ги смениш с по-здрави) при това тегло, ще пукаш гуми и евентуално по-бързо ще се износват лагерите на предното и задно движение. Но лично на мен не ми харесват - с едни такива дебели рамки, някои доста тежки, други леки, алуминиеви с грозни заварки. Разни амортисьори и хубави и лоши, но увеличаваши теглото и шанса за повреда и пр. Сега производството е не случайно ориентирано повече към т.нар. стилове downhill и XC, където вероятността за потрошване е по-голяма и хоп - пак отиваш в магазина. Трудно ще намериш сега колело с "изчистена конструкция и без екстри" - казват "бил остарял този дизайн". Моето е такова, но съм го купил преди 7 години и много съм си доволен - класическа лека тънка рамка, 26"х1.7" гуми, 15 скорости и това е. Тежи към 12 кг. Вози ме, както в града, така и около него, че и по черни пътища, стига да не са много разкаляни или буренясали. Частите са му стандартни и се намират.

Продават, макар и рядко и шосейни колела - те са леки с тънки 28 или 29" гуми и много приятно и бързо се кара по гладък асфалт с тях. Но са скъпички и тъй като продължителен гладък асфалт е все още рядко явление по нашите пътища, то не ти ги препоръчвам. А и като кривнеш по по-мек черен път и може да видиш зор с такова шосейно колело. Та това е.



Тема Re: Максимално тегло на велосипедистанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор evilzet (член)
Публикувано04.01.05 13:21



не бой се положението не е толкова черно колкото ти го описа пиркс

вземи си с по-голяма рамка, за да не вадиш тръбата на седалката много, защото първо тя ще се сгъне. 80 кила едва ли ще станеш, кажи колко пари можеш да отделиш, оттам се тръгва при избора.



Тема Аз съм 85кг и навъртам по 35-40 км средно на ден..нови [re: pyrx]  
Авторпoлyдeбeлak (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 15:03



....в София, през лятото, де /сега съм си качил колелото на оная стойка, велотренажор и правя по половин час на ден/. Трябва да ти кажа, че се чувствам отлично /килограмите ми са от мускули, де/ на това тегло. Вярно е, че често пукам гуми, веднъж си скапах и задното движение, ама май е нормално при моето каране. Карам Крос, от най-евтините, нямам оплаквания, но не разбирам от колела. Сменям ги през година.



Тема За колело ...нови [re: evilzet]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано04.01.05 15:17



... бих дал до към 120 - 150 лева. Но представа си нямам много ли са или малко ...



Тема Какво да се обиждам ...нови [re: pyrx]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано04.01.05 15:18



... той кантара приказва по-големи дивотии
Благодаря за изчерпателния отговор!



Тема Re: За колело ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано04.01.05 16:21



Аууу, малко са! За толкова пари най-вероятно да си купиш колело "за еднократна употреба". Дори и аз, който смятам, че съм си взел евтино с много търсене и проучване - моето струваше към $130 и то при доста по-ячък долар от сега.



Тема Re: Максимално тегло на велосипедистанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторbodo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 21:28



виж

за 145/165лв



Тема Re: Максимално тегло на велосипедиста [re: bodo]  
Автор evilzet (член)
Публикувано05.01.05 11:54



съгласен съм с колегата, за парите които даваш и ако няма кой да ти избере втора ръка, драг са добър избор



Тема А за висок и тежък?нови [re: evilzet]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано10.01.05 13:08



Аз съм 203см и съм 106кг.
За мен какво колело може да се предложи?

И аз ли съм тежък?

________________________________
Това, което не ни убива ни прави по-силни...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.