Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 27.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Неприятна случканови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.04 15:12



В неделя си карам аз по локалното от Младост към колелото на 4 км.
И таман да се включа в движението, гледам един колега (възрастен) паднал на платното. До него вече имаше един младеж.
Е отидох и аз.
Човека беше паднал зле - включил се неправилно, засякал някаква кола и колата го забърсала със задница. Разбира се шофьора не спрял. Дали не е разбрал какво става или... не знам.
По едно време пострадалия се окопити малко, и доста внимателно го изнесохме от пътя.
Добре че се намери друг шофьор който да го откара до окръжна болница - явно има и човеци сред шофьорите.
Та мисълта ми е - не засичайте коли за бога. И умната по кръстовищата. Нямаме брони.
А и пострадалия ако имаше какска доста по леко щеше да се оттърве. Не че аз нося каска де...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Неприятна случканови [re: bira_more]  
Автор timmyyy (fr33r1d3r)
Публикувано29.09.04 09:19



Ако не сте преглеждали

тема в е време да го сторите.



Тема Re: Неприятна случка [re: timmyyy]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано29.09.04 09:35



Ами....Трябва да се кара Внимателно и с Каска, идиоти по улицата всякакви...Даже и жени инструкторки има....Опази боже



PUNK AND PIROTEX!

Тема Re:Мен ме забърса един на светофара на НДК, посоканови [re: bira_more]  
Авторзaбъpcaн (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 22:25



Бояна.....ама после сбърка, че слезе да види как съм /пак аз не бях зле, само малко бесен/, та и аз го позабърсах. Мисля, че той остана по-забърсан от мен.Това е съдбата на шофьора. Карам без каска и всякакви останали боклуци, за 6год., откакто карам в града имам над 30 удара, предимно леки и предимно с коли /ама съм се удрял и с трамваи, автобуси, бусове, други колоездачи и пешеходци/ и ще ви светна на далаверата:
Номера, пичове, е да не ти пука колко ще те заболи и като видиш, че удара и неизбежен, да удариш пръв, така поне изненадата е на твоя страна.
Аре, дерзайте, да го духат шефиорете!



Тема ми браво бенови [re: зaбъpcaн]  
Автор Windstream (e-sheriff)
Публикувано04.10.04 00:32



Хмм, ето го поредното доказателство, че сред велосипедистите има не по-малки говеда, отколкото сред шофьорите. Абе "колега", колко шофьори познаваш, които биха спрели да проверят как си? А сега се помисли (ако имаш с какво де) какво ще направи същия този шофьор, който ти си "позабърсал", ако пак попадне в такава ситуация - благодаря от името на всички велосипедисти за "услугата" която си ни направил "наказвайки" го. Това че ти очевидно си селянина с колелото съвсем не означава че като нацелиш нещо все нещото е виновното... Плюс това явно не си даваш сметка че понякога водача на МПС-то е почти безсилен - аз понякога карам камион (от ония големите, дето в САЩ се водят 18-wheelers ама обикновено имат доста повече от 18 колела) и на няколко пъти ми се е случвало заради някой дебил да попадна в ситуация, където ако се опитам да го избегна само ще направа повече поразии... Представи си че аз си карам с позволената скорост и на някое кръстовище някой като теб се опита да се шмугне пред мен - колко ще съм склонен да навия волана за да не го ударя, като знам че зад мен има 20 тона стомана които от това ще поднесат странично и ще се хакнат в градския автобус в съседното платно? Еми извинявай, но ти тогава си пътник, елементарната сметка показва че един пострадал велосипедист е доста по-приемлив резултат от няколко смазани случайни минувачи. Вярно че в града тирове много няма, но то положението с автобусите и тролеите е почти същото. Тъй че продължавай си да си караш "без каска и всякакви останали боклуци", все някога ще си намериш майстора... лошото е само че заради теб може да опандизят някой невинен и свестен шофьор.

П.С. за 4 години градски велосипедизъм имам само един случай на близка среща от 3-ти вид с МПС... Защо ли?

Move over, or get run over!


Тема Re:Мен ме забърса един на светофара на НДК, посоканови [re: зaбъpcaн]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано04.10.04 22:34



С такова поведение на пътя аз бих живял много гузно, но на теб явно не ти прави впечатление. Жалко.


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема ми, да го духаш, бе...нови [re: Windstream]  
Авторoня, зaбъpcaния (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 12:20



...тъпак. Дреме ми на дедовия за тебе, ако ще да караш 81уилс.



Тема Нема се пуашиш копеуенови [re: Downhill]  
Авторзaбъpcaния (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 12:24



Спя спокойно, щото съм просто копеуе, ае, дерзай




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.