Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 08.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема смяна масло на вилканови  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 14:07



Здравейте пи4ове ,

Можете ли да кажете някви места, където могат да ми сменят маслото на вилката и за кви пари горе долу. Също така примерно най доброто място където го правят това. Мерси предварително

Айде



Тема Re: смяна масло на вилканови [re: fen]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано06.07.04 14:21



В сервиза на федерацията по планинско колоездене (вход 11 на стадион Васил Левски) ще ти вземат 15 лв за еднокоронна вилка и ще ти сложат масло Motorex

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: смяна масло на вилканови [re: dimodi]  
АвторKiro (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 13:27



Pri Kaimata sa po razbirachi.
i slagat po - dobroto maslo , Motul
i shte ti vzemat po malko pari



Тема Re: смяна масло на вилканови [re: Kiro]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано08.07.04 01:37



А имате ли представа къде сменят втулки (като изключим БАС)?


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: смяна масло на вилканови [re: Downhill]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано10.07.04 02:40



Да, и аз се интересувам от това - в моя случай става дума за Psylo SL 2003. Също така ако някой знае (дори и за БАС) колко ще ми струва въпросната операция (самите втулки + работата) ще му бъда много благодарен ако сподели.

Луд умoра няма! Detroit Honky-Tonk Riders


Тема Re: смяна na vtulkiteнови [re: Windstream]  
АвторSteev (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 00:22



Ako mi dadesh chertej-moga da ti gi napravj,ama shte trjbva da si gi slojish sam.
STEEV_R@abv.bg



Тема смяна на втулките на RS Psylo SL Tullio '02-03 [re: Steev]  
Автор Windstream (e-sheriff)
Публикувано02.09.04 01:24



Стийв, благодаря за предложението, но то ако опре дотам аз мога и цяла вилка да си направя (имам достъп до фреза и струг с ЦПУ и знам как да работя с тях). А питах основно защото подмяната на втулките изисква специални инструменти каквито аз нямам и каквито поради липса на чертежи не мога да си изработя сам. Всъщност сега друго ми се върти из главата - Psylo са с 30мм подпори, Marzocchi също имат такива вилки, от разлуфтване на италианските вилки почти никой не се оплаква => не би ли било възможно на Rock Shox Psylo са й се сложат втулки от 30мм Marzocchi? За мен идеята е добра, само че всичко пак опира до липсата на чертежи на въпросните втулки... Някой случайно да знае външния диаметър на втулките на Marzocchi Z1 (с 30мм подпори т.е. преди 2003 моделите) и Rock Shox Psylo?

Move over, or get run over!


Тема Re: смяна на втулките на RS Psylo SL Tullio '02-03нови [re: Windstream]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 13:07



ami na site na marzochi ima edni chertezhi ne sa vyrha na sladoleda no mozhe da vidish kak se sglabia vilkata - i kato ia razglobish da si izmerish saotvetnite ftulki - a i vervam che ako si kupish niakoi knigi ot meito po temata shte ti svyrshat rabota - samo deto neznam koi - mozhe syshto da probvash kato pochnat kym kraia na semestyra edni pichove predlagat izrabotka na kursovi raboti sreshtu pari - viarvam che ako proverish niakoi ot obiavite shte ti spretnat mnogo kachestveno vsichko za nekakvi mizerni pari ot 30 leva da rechem - no triabva da obikolish studentskia grad i naj veceh meito blokove 3 i 4 tam sa mashinnite specialnosti.
Ajde uspeh a ako se snabdish s dannite na Z1 kazhi na kakva cean shte napravish edna takava s 130mm hod ili 150mm beshe?
mozhe da napravim bissness ;-)



Тема Re: смяна на втулките на RS Psylo SL Tullio '02-03нови [re: Fasttrack]  
Автор Windstream (e-sheriff)
Публикувано06.09.04 12:18



Драги ми смехурко, явно трябва да те светна за някои неща, които ти по принцип няма откъде да знаеш, но за някои от които досега трябваше да си се досетил от предишните ми постове:

1) прекарал съм известно време в МЕИ и знам много добре на какво са способни колегите, за които ти така пренебрежително говориш (между впрочем 30лв са едномесечен наем за общежитията);
2) карам с вилка Marzocchi DJ3'03 на която съм й правил нова хидравлика, при което за една седмица съм я разглобявал напълно повече пъти, отколкото ти някога ще отвориш твоята за смяна на маслото.

А замисли се сега от каква ползва са ми твоите "съвети"?

Всъщност ако някога си разглобявал вилка ще знаеш че втулките на повечето от добрите не могат да се извадят без специални инструменти, цената на които е доста нездравословна. Аз тези инструменти както вече казах ги нямам, чертежите им също - как тогава да извадя втулките че да им измеря външния диаметър (hint: в монтирано състояние те се свиват малко, така че вътрешния диаметър на ботушите ще ме докара точно до кривата круша)? Също така обърни внимание на това че питам за по-старите Z1 (не Psylo) - как да разпилея такава вилка, като просто я нямам??? И още нещо, технически гений такъв - дори и най-добрия инженер няма да ти направи чертеж без точните размери на това, което ще чертае, плюс това в ТУ-София разглобяване на вилки не се изучава по простата причина че не сме механотехникум. Тъй че продължавай да си вярваш в каквото искаш, ама спри да пишеш глупости

Move over, or get run over!

Редактирано от Windstream на 06.09.04 13:54.



Тема Re: смяна на втулките на RS Psylo SL Tullio '02-03нови [re: Windstream]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 15:19



Sorry ako sym te zasegnal, prosto pisha kvoto znam, a i to ne se li seshtash che i narengen mozhe da pusnesh edna snimka i da stanat neshtata - a be v bgto ima nachini za vsichko i ako gi znaes hdalech shte stignesh - a oshte po moe vreme naema stana 40 leva sega viarvam e poveche.
A i to kvo si se hvanal pyk i ti da si mislish che cheta vsichko kakvoto si napisal - az si misleh che pomagam ako ne kazhi - bez nervi ;-).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.