Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 26.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Колоездачи vs. шофьори?нови  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано24.07.04 17:47



Я, да ви питам аз, имали ли сте проблеми досега с колегите на 4 и повече колела...? Толерантни ли са те към нас - колоездачите, имали ли сте случаи да ви блъснат, имали ли сте случаи на вулгарно отношение?

На мен засега само два-три пъти са ми бибиткали. Инак си спазвам правилата за движение и гледам да не преча. Даже давам път и на пешеходците...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано24.07.04 21:10



Аз понеже съм и шофьор и колоездач и винаги се старая да спазвам правилника! Лошото е, че и от двете категории има достатъчно откачен народ, който си прави каквото си иска! Днес например пред Южния парк един юнак с Ауди 80 така хубаво си мина на червено, че ако разчитах само на сигнала на светофара и не се бях огледал на всички страни сега нямаше да пиша това... На всичкото отгоре ме и напсува като му вдигнах ръка, сочейки към светофара! Та така... Работата е там, че у нас все някой на някого се заканва, правят се разни акции "колан", "комар", "светлина" и т.н и в крайна сметка нищо не се случва... въпрос на възпитание и гражданско отношение може би...
Хайде да не задълбавам и аз излишно и да flood-я форума! На всички пожелавам безаварийно каране (независимо дали на колело или кола) и да спазвате правилника!

Редактирано от Max Extreme на 24.07.04 21:11.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 00:51



A, бибиткат ми често, това е бял кахър

За 2 години каране, на два пъти щяха да ме блъснат, след като са ми отнели предимството - на Орлов мост и на изхода на паркинга на Шератон.

Иначе аз дето никога през живота си не съм псувал човек, се научих да го правя - точно заради тъпи шофери

Най се дразня, когато ме подценяват - някои хора като видят колоездач и си мислят, че по дефолт кара бавно и е някоя зелка.

@ Max Extreme
По отношение на шофирането на светофара на входа на Южния парк - КЪЛНА СЕ, че не се сещам за случай, в който да съм минал от там и да не е минал някой шофьор на червено, ебаси Е, не че аз не минавам постоянно на червено де, ама няма опасност да блъсна никой човек, а там верно, ако не се огледаш, може и да те отнесат

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: dimodi]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано25.07.04 01:17



Опааа... "дръжте крадеца". Ми ти защо минаваш на червено?
Нека дам един пример - една вечер на светофар, който е много досаден, седи една разрънкана лада и се чуди: "бе за къв х@@ вися аз тука, като мога и да си мина на червено - то няма жива душа!". И ладата потегля мудно - а то вали яко, па и е вечер (тъмно, казано накратко). През това време аз си минавам на зелено. Какво можеше да се случи?
Да се изпързалям яко и да му огъна ръждивата врата, да се надера и натъртя. И да си потроша още нерви след това. И то защото някой не е спазил правилника в една много важна точка.
Четеш ли ме между редовете? :)

П.П. Ситуацията беше действителна, а аз се разминах на косъм. А - забравих да кажа, че бях с каска - за всеки случай :)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Downhill]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 09:51



Що минавам на червено ли, ами бързам за гробищата, както обичам ка казвам Ама спокойно, правя го най-вече на мудните квартални кръстовища в Младост, дето са ми ясни (ти сега ще кажеш, че няма такова нещо като "ясно кръстовище", ама както и да е

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано25.07.04 12:24



Най-адреналиновите ситуации се получават ето

- точно на М-то на "Малинов"

Залетял си се ти по баира (посока под Цариградско) с минимум 50 и поне един идиот ти свирка отзад, щото спред него караш в средата на платното. А аз карам като по конец точно в най-дясната част на лентата, която макар сега да е средна, след малко ще стане най-дясна; преди си карах чинно до тротоара и се пристроявах едва 20-тина метра преди разлкона, но веднъж един така щеше да ме отнесе - изпреварва ме отляво, за да завие надясно в локалното!

Та както и да е, стига нашия хипотетичен приключенец до М-то на Малинов, където се влива тази четвъртинка на детелината, която слиза от Цариградско.
И там любимите ни колеги шофьори, виждайки, че това е просто един велосипедист, а не да кажем пълноправен участник в движението, просто си карат, заемайки или най-дясната лента (заветна цел на трижди препотилия се авантюрист) или - не-дай-си-боже - минават директно в централната.

При което единствения избор на велосипедиста е да се възползва, че все пак е със солидна скорост, а колегата участник в движението все пак е намалил заради завоя и да тръгне да го изпреварва, за да не остане отцепен от колоната в средата на платното, където както всички знаем е неприятно. Ей там миналата седмица вдигнах 58.4 и сам не можах да го повярвам.

Истината е, че неписаното в закона правило е: "Велосипедистите да го духат, колата е с предимство". Ако е на познато място със сух път и добра видимост, обикновено си "обземам" полагащото ми се предимство - сигнал с ръка отдалеч, подчертано рано пристрояване, злобни погледи към нервния шофьор и при най-малкото съмнение, че идиотът все пак ще даде газ - отклоняване обратно в дясно и спиране. Но винаги трябва да имаш резервен план за действие и да не поемаш излишни рискове - все пак закъде бързаме наистина :)

Единственото ми ПТП с кола беше преди години, бях ученик още и с шосеен китайски бок... такова де, бегач. Бе всъщност добро си беше колелото. Та карам аз по главна улица и право напред, и един идиот от насрещното платно прави ляв завой точно в пресечката пред мен, без дори да даде мигач! Туй става в Плевен, където принципа на ествения отбор още не е отсял подобни индивиди. Аз кова и двете спирачки, плъзгам се няколко метра, успявам да не падна, идиотът за щастие успява и той да спре, и аз се нахаквам в предната му гума с такава остатъчна инерция, че тасът на джантата хлътна навътре, заклевам се :)

Оттогава съм свикнал да карам, все едно съм полупрозрачен за шофьорите и правя всичко възможно да ме забелязват, щото иначе ...

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини


Тема Ми то май е по добре само нанови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.07.04 16:27



червено да се минава - така поне знаеш че си в нарушение, нямаш ни права ни броня и внимаваш ама много.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Max Extreme]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:08



Така е. За някои ора светофарите са само подробности от пейзажа... Тъй че - очите на 4 и бързи реакции.




Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: dimodi]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:07



Трябва да се перим, иначе няма да ни уважават! И ние сме част от движението по пътищата...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Mopдpeд]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:14



По мои впечатления в София е кошмар да се кара кола, пък камо ли колело...

И аз се старая да се съобразявам максимално с автомобилите - при престрояване на кръстовища, при завиване, при тръгване. Имам си и сигнални лампички отзад по тази причина. Иначе те през пешеходци минават и не им мигва окото, та нас ли ще пощадят...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.