Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 20.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пукнатата ми рамка на Giant  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано19.08.04 09:37



Здравейте:


Значи проблема ми е:

Вчера на един дроп пукнах яко рамката на колелото си ( giant yucon). Мястото на пукнатината е отзаде, точно до дисковата спирачка, горното рамо на рамката. Цепнатината е доста голяма, има само от едната страна. Не съм сигурен, но мисля, че рамката е от алуминий 6061. Ако се завари наново с подсилки, същом толкова здраво ли ще стане като старото? А и освен това колелото ми е в гаранция, според вас тя включва ли подобен род повреди?


Ако имате няккви предпожения пишете..... BTW след малко ше сложа снимки...

ska@cska.com

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!

http://free.bol.bg/burn0u7/velo.jpg

Редактирано от BurnOu7 на 19.08.04 09:38.



Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: BurnOu7]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано19.08.04 11:49



Тая рамка като я гледам не е точно за дропове, а за ХС, което означава, че най-вероятно няма да ти признаят гаранцията, щото си я abuse-нал.

Ще стане рамка от нея най-вероятно, след съответните заварки, но аз лично не бих и се доверил за по-изродско каране (ползваш ли fullface :-)) и не очаквай старата здравина (освен ако не ти измислят някакви изродски подсилки, знам ли).

А щом ти е за дропове и подобни, що не си вземеш drag climber, тежи, ама изглежда надеждно и не се оплакват хората засега.

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: timmyyy]  
АвторBurnOu7 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 14:06



Ами да, аз за крос кънтри я взех рамката, но се зарибих да уча траял и се мъча да карам фрийрайд....Сега събирам кинти за рамка на клаимбър, един приятел от Велос ми предлагаше да си заменя моята рамка за клаимбър....Жалком че не се навих. Виж какви протекшъни поулзвам:


каска 661
кори 661



http://free.bol.bg/burn0u7/Daskalo/pic_553.jpg

Виж на тая снимка дето е диска на спирачката, горната тръба - там се счупи...



Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: BurnOu7]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано19.08.04 15:04



Хм, точно там товари диска при сученето при спиране. Колко ти е голям ротора? Най-добре я поправи колкото можеш тая рамка, продай я на някой, дето ще кара крос-кънтри, щото за това си е хубава и си вземи нещо здраво и не си рискувай здравето :-)
Иначе ок за протекторите, аз много съм им се радвал на моите при близки срещи със земята :-)
Айде успех :-)

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: BurnOu7]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано19.08.04 15:43



Мамка му... Моята рамка изглежда по-слаба от тази - кой-знае кога ще се...


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: timmyyy]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано19.08.04 15:45



Аз си карам И крос кънтри, тъй като (може би повечето оттук знаят) карането през гора не може да се замени със нищо....Много ме кефи да карам И XC и да се уча да прая номера...Старото ми колело е DragVirus смятам да му сложа рамка на клаимбър и нова вилка / средно движение (и кормило и лапа евентуално) и после да сменям. Ще видя как ще го измисля, ако някой друг даде мнение по въпроса няма да е зле :)

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: BurnOu7]  
Автор Пceвдoним (минаващ)
Публикувано19.08.04 21:07



любопитно ми е какво представляваше дропа , височина , попивка?
и аз карам Giant сега съм се засилил за RAM HT2 ама ако успея да продам старата

а добър заварчик ми бяха препоръчали на ул. Мърфи , мисля че в този форум беше , но отдавна , абе потърси в архива

Всички пием с мярка,
само мярката е различна

Редактирано от Пceвдoним на 19.08.04 21:09.



Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: Пceвдoним]  
АвторBurnOu7 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 21:11



Аз съм от Варна, тука сега колелото ми е в момчетата от Велос-а (ако ги знаеш)

Дропа е към метъ, най-много метър и нещо, пада се върху плочки, пез попивка (не знам как се пише - подбивка ли кво е що е)

Тежа 63 килограма и съм висок 174 санта



Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: BurnOu7]  
Автор Пceвдoним (минаващ)
Публикувано19.08.04 21:18



ми кофти късмет май си имал , аз на моята уж и вярвам за подобни работи , вярно че не е предназначена за това рамката , то изобщо с квато и да е рамка е кофти да скачаш от над метър без попивка , не че не може ама и ти трябва да го можеш :))

Всички пием с мярка,
само мярката е различна


Тема Re: Пукнатата ми рамка на Giantнови [re: Пceвдoним]  
АвторBurnOu7 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 21:48



По отношение на скоци, падания, траял и баланси съм супер зле...Сега се уча

Според вас 15 години късно ли е да започнеш за добър freeride-р (имам предвид градски фрийрайд - ърбан)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.