Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Каскитенови  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано23.07.04 15:29



(по повод мнения в няколко съседни теми)

Има една такава българска черта, дето не мога да я схвана - но за щастие повечето от младите хора които познавам не се водят по нея. Става дума за следното: качва се човека в колата и кара, и чак като види полицай намалява и си слага колана.

Излиза че коланът се носи, за да не те глобят ченгетата, а не за да ти спаси живота, ебаси!

Един приятел преживя зверска катастрофа с кола - челен сблъсък благодарение на колана си, само това ще ви кажа. Ще карам с каска ако ще да е 100 градуса навън и пот да се лее от мен!

И да не кажете, че те тия работи се случват на другите:



Комуто се вижда леймърско да носи каска ще задам само един въпрос: да умреш или да живееш остатъка от живота си като зеленчук заради мозъчна травма е ли леймърско или не?

Помедитирайте над това:


Изчакайте да минат поне 10 минути докато напълно осмислите гадостите които ни предлага живота и минете към следващия кадър.



Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини


Тема Re: Каскитенови [re: Mopдpeд]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано23.07.04 16:50



Ти пък така си се разпалил, все едно че тия, дето не щем да караме с каски, сме ти собствените деца

Лично аз на никого не съм казал "карай без каска, много е полезно".

Да, каската е полезно нещо и е добре да се ползва.

Но също - не, аз няма да карам с каска. Това си е мой избор, никого не ангажирам с него, както и не очаквам някой да ме просвещава че това не е хубаво, защото видиш ли кво можело да стане - аз си знам какво може да стане.

Ха със здраве!

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Ама пък се размечтахнови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.07.04 17:22



Те ако Виливар се беше навила на каска :))))))

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано23.07.04 17:24



Ча'ай малко, че не разбрах
Мечта - каска - Виливар ... каква е връзката? :)


Иначе мен само каска ми трябва да ме спарва и косата ми съвсем става на .gz



А и много обичам вятъра да ми вее косата и не възнамерявам скоро да се лишавам от това малко удоволствие

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re: Каскитенови [re: dimodi]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано23.07.04 18:06



Разбира се, уважавам свободния ти избор, особено ако е направен след съответното обмисляне. Проблемът е, че много хора въобще не си поставят въпроса :(

Погледни в темата на Фасттрак. Прав е човека, че не може законът да те задължи да даваш пари за каска (щото все пак коланът в колата е ако не безплатен, то поне предварително калкулиран в общата и цена, и е доста малка част от нея; каската от своя страна не е евтина нито сама по себе си нито в сравнение с цената на колелото).

От друга страна СОБСТВЕНАТА ти безопасност го изисква - колкото и добър и опитен велосипедист да си няма да се отървеш като те отнесе някой психар на пътя.

Изборът "каска или не" е личен (както и с "дрехи или не") и не искам да натрапвам МОЯ избор на останалите - просто искам всеки да си зададе въпроса, не да отговаря "не" по подразбиране (или по-зле: "Няма пък, напук!", както шофьорите с (по-скоро БЕЗ) коланите)

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Каскитенови [re: Mopдpeд]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано24.07.04 03:05



баси каската е 13 лева, колелото 130(ако става въпрос за урбан) примерно... ако обиколиш магазините ше спестиш от колелото толкова пари, че да си купиш каска... всичко се прави на инат, същото е и с коланите "защо пък някой ше ми казва да слагам колан?!?!" аз слагам дори и на задната седалка, гаджето на принцеса Диана е загинал така при известната катастрофа - ако е носел колан(както и шофьорът) щяха да живеят....

Призовавам всеки да носи каска - тя НЕ спарва, оставя дългата коса да се вее и спасява животи!!!

Аре тука повечето сте маунтинбаикисти кажете хубаво ли е да паднеш от някоя пътечка и какво ще се случи ако нямаш каска. Кажете сега и дали е много голяма разликата с това да се изръсиш върху дънер или ръба на тротоара


Glory, glory Renault


Тема Re: Каскитенови [re: Mopдpeд]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано24.07.04 17:31



Аз се движа с шапка - тип "бейзболна". Помага ми да се концентрирам върху пътя и ме пази от слънцето. Има обаче едни дребни мушици, дето нищо не ги спира и много са гадни.



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано24.07.04 17:36



Сигурно се движиш като амазонка по софийските улици...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Каскитенови [re: Mopдpeд]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано24.07.04 18:15



...абсолютно прав си за каските..и хубаво е че се подхваща тази тема!!...лично аз имам каска но и гадния навик да не я слагам...особено като карам из града!!..мисля че трябва да се приеме такъв закон дето да задължава всеки колоездач да кара с каска...иначе глоба и ...пукане на гумата:))



Тема Re: Каските [re: 3apaлия]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано24.07.04 18:24



ето ти го решението, бе




Football's coming home - ЮАР 2010


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.