Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 17.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Molq za pomo6t  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано31.07.04 07:55



Vaprosat e sledniqt: Jenata ima kolelo nqkakv si SCOTT s nqkakvi si dvijeniq SHIMANO 3 otpred i 8 otzad. Taka v edin moment ne6to si eba maikata i ne me kefi kak prevklu4va! Ta zapretvam az rakavi i se probvam da go nastroq i dostigam do polojenie v koeto zadnoto prevklu4va perfect a prednoto ne go biva ot sredniq kam golemiq venec!!! Ta misalta mi e ako nqkoi moje da mi dade savet kak da go nastroq(tvardq 4e imam pone malko tehni4eski poznaniq i sam iz4el literatura iz neta ) ili trqbva da smenqm ne6to????? Mercy predvaritelno...



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: JarJar_]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано31.07.04 22:32



На средното движение има две регулаторни винтчета. Едното ограничава масималното повдигане (най-външната позиция) , а другото - свалянето (най-вътрешната позиция). Възможно е първото да е натегнато повече от необходимото и да пречи на автомата да се премести достатъчно навън, за да качи веригата. Възможно е и да не е натегнато достатъчно жилото и командите да не могат да го издърпат, колкото трябва, че да премести веригата. Това се оправя фино с врътката на командното лостче (ако има такава; дали е с копченца или с врътки - все тая). Или с преместване и завинтване на жилото в по-опънато състояние.

Има ли време да се поправя - нарекох автомата за предните скорости "средно движение"... Голям резил :)

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\

Редактирано от Downhill на 31.07.04 22:37.



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: Downhill]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано01.08.04 03:04



Razbiram te kakvo iska6 da kaje6, samo 4e kogato uj reguliram vsi4ko(vkl. i jiloto) i se polu4ava slednata situaciq: otzad vsi4ko perfect. otpred ot malak kam sreden-OKI, ama kato vklu4a ot sreden kam golqm-NI6TO!!! Trqbva da zadarja sas sila prevklu4vatelq v kraino polojenie, dokato prevklu4i!!! I ot tam po4vam da vartq (v slu4aq mi se pada po otdale4enoto ot ramkata bolt4e, koeto e za iznasqneto na avtomata navan) no dori i samo pri 4etvart oborot si ebava maikata na cqloto prevklu4vaneto na prednite venci!!! Taka 4e se 4udq 4e mai trea da smenqm ne6to(moje bi veriga). koeto hi4 ne me kefi!!! No vse pak ako ima6 nqkakav savet za reguliraneto 6te sam blagodaren! Ne 4e e problem, ama iskam da e kato SWISS WATCH, 6toto predi be6e taka i izvednaj si eba maikata!!! MERCY predvaritelno!



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: JarJar_]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано01.08.04 12:18



Ако ВСИЧКО, което ти казах е ОК, може рамото на депласьора да е изкривено, или пък да е разхлабено и завъртяно по оста на тръбата, за която е захванато (рамката на колелото). По принцип въпросното рамо трябва да е точно успоредно на посоката на движение - малко да е кривнало и променя работата си.
Или командата нещо да се е прецакала и да не дърпа достатъчно от 2 към три. Но едва ли.
При мен имаше подобен проблем, само че от 2 към 1 и се оказа, че жилото е било прекалено обтегнато, та не е пускало рамото достатъчно навътре за най-малкия венец.
Не е странно, ако веригата е станала като сопол от употреба (криви се навсякъде), да е трудно превключването. При мен е така, но и регулацията ми е съобразена с това.

Айде, бе, не го ли оправи това вече?


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: Downhill]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано02.08.04 01:55



Namerih re6enie: Svalih nqkakvi tutorials ot neta i utre , JIVOT i ZDRAVE 6te hodq da gi probvam, ako ne stane, Mainata mu , jenata e sviknala da go kara taka ve4e, a pak moeto si e Perfect, taka 4e moga da se nadqvam moeto pone da si ostane taka!



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: JarJar_]  
Автор evilzet (член)
Публикувано02.08.04 13:43



!!! I ot tam po4vam da vartq (v slu4aq mi se pada po otdale4enoto ot ramkata bolt4e, koeto e za iznasqneto na avtomata navan) no dori i samo pri 4etvart oborot si ebava maikata na cqloto prevklu4vaneto na prednite venci!!!

това болтче ти регулира само КРАЙНОТО положение на декланшора от 2 към 3, т.е. не може да ти дава отражение и при преход 1-2, 2-1 и да се разстрои тотално системата само от него.
плюс това четвърт оборот не е толкова много - то такава е и стъпката при настройване



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: evilzet]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано02.08.04 14:17



Znam samo 4e ot tozi bolt se razstroiva cqlata sistema otpred! Ne kazvam 4e se preebava napalno oba4e po4va i da ne moje da se izvar6va prehoda 1-2, ne 2-1, demek ka4vaneto kam po-golqm venec, pone tova mi pravi vpe4etlenie, ama kakto i da e! 6te pravq posleden opit, pak 6te vidim!



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: JarJar_]  
Автор evilzet (член)
Публикувано02.08.04 16:29



значи :
1. има нещо криво
2. болта ти е прекалено натегнат щом влияе и на 1-2, ако изобщо е възможно толкова да се натегне
3. има нещо което е между болта и метала който той подпира



Тема Re: Molq za pomo6tнови [re: JarJar_]  
Автор Windstream (e-sheriff)
Публикувано03.08.04 01:58



Ми аз съм карал с разцепен преден дерейльор (джаджата дето ти мести веригата) и пак си сменяше, вярно че мудно, но все пак сменяше, така че едва ли имаш нещо потрошено. Как аз си настройвам системата отпред:

1) качваш веригата на най-големия венец отзад, отпред я сваляш на най-малкия;
2) развиваш изцяло винтчето за ограничаване на преместването на предния дерейльор надясно;
3) откачаш жилото от предния дерейльор да не ти се пречка;
4) нагласяш врътката за опъване на жилото на левия превключвател за скоростите някъде на половината й ход (за да можеш накрая и да я отпускаш и да я натягаш);
5) с винтчето за ограничаване на преместването наляво нагласяш дерейльора така че веригата леко да опира от вътрешната страна на лявата му планка;
6) прекарваш жилото откъдето трябва да мине, хубаво го опъваш (ползвай клещи ако трябва) и затягаш болта който го фиксира;
7) разхлабваш малко винтчето за ограничаването отляво;
8) с превключвателите на кормилото качваш веригата на най-големия венец отпред и най-малкия отзад;
9) завиваш винтчето за ограничаването надясно;
10) с врътката на левия превключвател за скоростите фино регулираш качването/свалянето на веригата.

Така би трябавало да стане, ако ли не най-добре закарай байка в някой сервиз (ако си от София бих ти препоръчал този на Хр. Смирненски 60).

Луд умoра няма! Detroit Honky-Tonk Riders


Тема Blagodarsko!!!!нови [re: Windstream]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано03.08.04 05:01



Andjak za tova stava6e vapros: nqkoi da mi kaje kaksi go nastroiva:))) 4e i z4etah 300 i 30 tutorials(oba4e da ti kaja mai savpadat s tvoq na4in)!!! Ama nqma zna4enie, ako ne stane , ne stane, ZDRAVE DA E!!!
Mercy za serviza, po princip sam ot SF, ama v momenta ne moje da mi svar6i rabota!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.