Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 21.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Шосеен велосипеднови  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано21.07.04 20:22



Здравейте!
Аз карам cross-country, обичам да обикалям страната, обичам пътуването. Имам Sprint Appolo и съм го пригодил максимално за каране по шосе но от доста време си мисля, да си купя шосеен велосипед. Проблема ми е че търся наякакво по-евтино решение, не мога да дам 3000лв за колело. Колелата на Drag ми харесват много, но до сега който и да попитам ми казва, че не са хубави, но без да ми каже защо! Та искам да знам, хубави ли са, не са ли и какви са им недостатъците и предимствата.

p.s. Видяхте ли че вече има отделен сайт за велосипедите Drag?




Through the madness, through the tears...

Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: NoLabel]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 20:51



Здрасти. Аз съм тренирал шосейно колоездене и имах случай да карам бегач на Drag. Аз имам също шосейка, но си я взех на старо(но пък всичките му части са доста добри-главно Кампаньоло ако ти говори нещо). Та качих се аз на един Драг и просто возенето беше доста неприятно. Не знам на какво се дължеше но беше доста по зле от моето колело. А аз не дадох много пари за него. Вярно че този Драг май беше от по-евтините които правят и не знам как ще е с други Драгове. Моят съвет е ако искаш си вземи на старо - мисля че по си заслужава. Иначе са много пари.



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: lechuga]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано22.07.04 13:23



Стига, бе момчета, стига глупости!
Какво значи Та качих се аз на един Драг и просто возенето беше доста неприятно. Не знам на какво се дължеше но беше доста по зле от моето колело. ?
Стига сте робували на марките!
Аз карам ДРАГ от 4 години, карал съм и още 5-6 велосипеда ДРАГ. Абсолютно съм доволен!
Всичко зависи от качеството на компонентите. А всяко нещо си има цена - с пръдня боя не става! Ако искаш добро колело, приготви се да платиш цената му.
Не искам да обидя никого, но не приемам критики без аргументи!
Айде!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:46



Абе съгласен съм че всичко е от компонентите, просто съм на мнение че по-добре по-старо колело но с качествени компоненти, от колкото ново колело за не много пари с доста по некачествени компоненти. Това е. А това за возенето...ми така го усетих, може да е субективно , но просто споделям опит. Само едно въпросче, ти шосеен Драг ли имаш и ако е така, какви пари си плащал за него(ако не е тайна).



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано23.07.04 01:00



...добре де тучо...ето ти и нещо като аргумент-имам оригинален италианси бегач...монтажът му е Campagnolo Record и е от 1973г...ще рече значи че доста ми е батко...ако ти кажа какво здраво нещо е и как съм го напъвал...поне аз съм минал едно към 40000км с него!!!...а ти ми говориш карал си 5-6 велосипеда Драг....ами че ако са толкова добри защо ги сменяш тъй често....На бас се хващам за каквото искаш, че мога точно с едно изкачване на 3-4 километров баир, като го взема на макс, да потруша всяко шосеино колело от средния клас на Драг....Мога да ти кажа че частите които тои взима и сглобява в колелета, далеч не са нито оригинални нито пък надеждни...за рамките пък да не говорим...та точно драговите работи са пръднята за която говориш!!!бил съм в Италия и там за около 700 евро можеш да си вземеш чисто ново шосеино Bianchi, имам и каталога на Olmo да видиш там цените също са доста тънки и наи важно всичко е италианско...разбираш ли ИТАЛИАНСКО, а не някакво измислено таиванско-драговско shimano, дето едно че ще си си дал парите ами може и да се претрепеш!!...за туи не ми ги хвали работите на Драго...И какво значи да робуваш на марките....едно нещо или става или не!!!наистина драг вози кофти...по кофти дори от Спутник или Турист!!!ако поне малко разбираш от колела ще си го усетил...просто няма начин!!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: kuntakinte]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано23.07.04 09:57



Приемам аргументите.
Campagnolo си е Campagnolo, няма спор. Но не можеш да отречеш качеството, което предлагат Shimano, особено в по-високите класове. Не коментирам евтините чаркове... За това казах, че всяко нещо си има цена.
Иначе не претендирам да съм карал много шосеен велосипед - може би за това не беше редно да се включвам в темата, но ми е криво, когато се хулят нашите марки велосипеди. Особено, когато става дума за такива с висок клас монтаж... Бла-бла-бла.....
Като казвам, че съм карал няколко велосипеда ДРАГ, не визирам смянато им. Пробвал съм тези на приятели. Пробвах и новия DRAG Master Team, но с пълен монтаж Dura Ace... Моля те не ме уверявай, че частите които тои взима и сглобява в колелета, далеч не са нито оригинални нито пък надеждни...за рамките пък да не говорим...та точно драговите работи са пръднята за която говориш!!! Но това е дълга, и най-вече, друга тема!
За Спутник и Турист няма да коментирам - смешно е!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 10:21



Виж сега тучо, аз въобще не оплювам тази или онази марка. Аз също съм на мнение, че Драг имат добри колела, с добър монтаж, но за тях трябва доста да се изръсиш. А с не много големи финанси можеш да си вземеш, вярно на старо, но колело с доста добър монтаж, както каза kuntakinte. Просто защото Campagnolo си е качество. И въпреки че са ми стари частите, досега(вече 4 години го карам) не съм имал никакъв проблем, а доста съм въртял. Просто човекът питаше за "някакво по-евтино решение" и мисля че това е най-доброто решение



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: lechuga]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано23.07.04 10:50



Мир, братя!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Автор evilzet (член)
Публикувано23.07.04 11:44



peace

във втората ръка е истината
като си вземеш ново колело ще е далеч от качеството на старо със сходна цена ( естествено трябва да знаеш какво ти продават)
след една година новото вече ще е амортизирано колкото старото поради по евтините компоненти и така нататък

затова по-добре дърта кофа ама поцинкована



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 11:51








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.