Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 29.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Колоездачи vs. шофьори?  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано24.07.04 17:47



Я, да ви питам аз, имали ли сте проблеми досега с колегите на 4 и повече колела...? Толерантни ли са те към нас - колоездачите, имали ли сте случаи да ви блъснат, имали ли сте случаи на вулгарно отношение?

На мен засега само два-три пъти са ми бибиткали. Инак си спазвам правилата за движение и гледам да не преча. Даже давам път и на пешеходците...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано24.07.04 21:10



Аз понеже съм и шофьор и колоездач и винаги се старая да спазвам правилника! Лошото е, че и от двете категории има достатъчно откачен народ, който си прави каквото си иска! Днес например пред Южния парк един юнак с Ауди 80 така хубаво си мина на червено, че ако разчитах само на сигнала на светофара и не се бях огледал на всички страни сега нямаше да пиша това... На всичкото отгоре ме и напсува като му вдигнах ръка, сочейки към светофара! Та така... Работата е там, че у нас все някой на някого се заканва, правят се разни акции "колан", "комар", "светлина" и т.н и в крайна сметка нищо не се случва... въпрос на възпитание и гражданско отношение може би...
Хайде да не задълбавам и аз излишно и да flood-я форума! На всички пожелавам безаварийно каране (независимо дали на колело или кола) и да спазвате правилника!

Редактирано от Max Extreme на 24.07.04 21:11.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 00:51



A, бибиткат ми често, това е бял кахър

За 2 години каране, на два пъти щяха да ме блъснат, след като са ми отнели предимството - на Орлов мост и на изхода на паркинга на Шератон.

Иначе аз дето никога през живота си не съм псувал човек, се научих да го правя - точно заради тъпи шофери

Най се дразня, когато ме подценяват - някои хора като видят колоездач и си мислят, че по дефолт кара бавно и е някоя зелка.

@ Max Extreme
По отношение на шофирането на светофара на входа на Южния парк - КЪЛНА СЕ, че не се сещам за случай, в който да съм минал от там и да не е минал някой шофьор на червено, ебаси Е, не че аз не минавам постоянно на червено де, ама няма опасност да блъсна никой човек, а там верно, ако не се огледаш, може и да те отнесат

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: dimodi]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано25.07.04 01:17



Опааа... "дръжте крадеца". Ми ти защо минаваш на червено?
Нека дам един пример - една вечер на светофар, който е много досаден, седи една разрънкана лада и се чуди: "бе за къв х@@ вися аз тука, като мога и да си мина на червено - то няма жива душа!". И ладата потегля мудно - а то вали яко, па и е вечер (тъмно, казано накратко). През това време аз си минавам на зелено. Какво можеше да се случи?
Да се изпързалям яко и да му огъна ръждивата врата, да се надера и натъртя. И да си потроша още нерви след това. И то защото някой не е спазил правилника в една много важна точка.
Четеш ли ме между редовете? :)

П.П. Ситуацията беше действителна, а аз се разминах на косъм. А - забравих да кажа, че бях с каска - за всеки случай :)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Downhill]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 09:51



Що минавам на червено ли, ами бързам за гробищата, както обичам ка казвам Ама спокойно, правя го най-вече на мудните квартални кръстовища в Младост, дето са ми ясни (ти сега ще кажеш, че няма такова нещо като "ясно кръстовище", ама както и да е

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано25.07.04 12:24



Най-адреналиновите ситуации се получават ето

- точно на М-то на "Малинов"

Залетял си се ти по баира (посока под Цариградско) с минимум 50 и поне един идиот ти свирка отзад, щото спред него караш в средата на платното. А аз карам като по конец точно в най-дясната част на лентата, която макар сега да е средна, след малко ще стане най-дясна; преди си карах чинно до тротоара и се пристроявах едва 20-тина метра преди разлкона, но веднъж един така щеше да ме отнесе - изпреварва ме отляво, за да завие надясно в локалното!

Та както и да е, стига нашия хипотетичен приключенец до М-то на Малинов, където се влива тази четвъртинка на детелината, която слиза от Цариградско.
И там любимите ни колеги шофьори, виждайки, че това е просто един велосипедист, а не да кажем пълноправен участник в движението, просто си карат, заемайки или най-дясната лента (заветна цел на трижди препотилия се авантюрист) или - не-дай-си-боже - минават директно в централната.

При което единствения избор на велосипедиста е да се възползва, че все пак е със солидна скорост, а колегата участник в движението все пак е намалил заради завоя и да тръгне да го изпреварва, за да не остане отцепен от колоната в средата на платното, където както всички знаем е неприятно. Ей там миналата седмица вдигнах 58.4 и сам не можах да го повярвам.

Истината е, че неписаното в закона правило е: "Велосипедистите да го духат, колата е с предимство". Ако е на познато място със сух път и добра видимост, обикновено си "обземам" полагащото ми се предимство - сигнал с ръка отдалеч, подчертано рано пристрояване, злобни погледи към нервния шофьор и при най-малкото съмнение, че идиотът все пак ще даде газ - отклоняване обратно в дясно и спиране. Но винаги трябва да имаш резервен план за действие и да не поемаш излишни рискове - все пак закъде бързаме наистина :)

Единственото ми ПТП с кола беше преди години, бях ученик още и с шосеен китайски бок... такова де, бегач. Бе всъщност добро си беше колелото. Та карам аз по главна улица и право напред, и един идиот от насрещното платно прави ляв завой точно в пресечката пред мен, без дори да даде мигач! Туй става в Плевен, където принципа на ествения отбор още не е отсял подобни индивиди. Аз кова и двете спирачки, плъзгам се няколко метра, успявам да не падна, идиотът за щастие успява и той да спре, и аз се нахаквам в предната му гума с такава остатъчна инерция, че тасът на джантата хлътна навътре, заклевам се :)

Оттогава съм свикнал да карам, все едно съм полупрозрачен за шофьорите и правя всичко възможно да ме забелязват, щото иначе ...

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини


Тема Ми то май е по добре само нанови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.07.04 16:27



червено да се минава - така поне знаеш че си в нарушение, нямаш ни права ни броня и внимаваш ама много.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Max Extreme]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:08



Така е. За някои ора светофарите са само подробности от пейзажа... Тъй че - очите на 4 и бързи реакции.




Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: dimodi]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:07



Трябва да се перим, иначе няма да ни уважават! И ние сме част от движението по пътищата...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Mopдpeд]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано25.07.04 21:14



По мои впечатления в София е кошмар да се кара кола, пък камо ли колело...

И аз се старая да се съобразявам максимално с автомобилите - при престрояване на кръстовища, при завиване, при тръгване. Имам си и сигнални лампички отзад по тази причина. Иначе те през пешеходци минават и не им мигва окото, та нас ли ще пощадят...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Ми то май е по добре само нанови [re: bira_more]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 22:06



Има нещо такова

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано25.07.04 22:09



Мда, 100% е така

Даже ще споделя опит в това отношение - като видя, че някой шофьор се кани да се прави на оборотен и да ми отнема предимството, се изправям на педалите, заемам бойна стойка (поне аз така си мисля) и го гледам право в очите - обикновено намаляват и ми махват "великодушно" да минавам, тяхната....

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Мен ме е удрялнови [re: 3apaлия]  
АвторДДД (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 03:57



Удари ме един малоумник на пешеходна пътека. После се оказа, че нямал и книжка. Сега в КАТ му разгонват фамилията.
За радост нямам нищо счупено, само за месец и нещо ме понаболяваше тук-там по гърба.



Тема И в Борисовата градина!нови [re: 3apaлия]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано26.07.04 09:01



То по улиците е страшно и повечето шофьори се дразнят много от колоездачи. Според мен причината е, че за разлика от тях, ние не ходим да си оставяме парите по бензиностанции, не плащаме пътен данък и застраховка и доста по малко "лежим под колелото с инструментите". Катаджиите не ни глобяват. Освен това при задръствания и през центъра сме по-бързи от колите и винаги си намираме място за паркиране.

Връх на шофьорската омраза към колоездачите съм виждал в Борисовата градина, до тенис-кортовете. Карам си аз покрай тях - от едната страна паркирани баровски коли, а от другата - храсти. Един зад мен кара и ми бибка, та се къса. А на мен ми трябват още 20-на метра, за да отбия и да му направя път - няма да скоча в храстите, я! Много нетърпелив, ама поне в парка да е малко по-вежлив и да изчака 5 секунди!



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 10:09



Попринцип това че шофьорите бибипкат, според мен го правят в повечето случаи, за да знаеш че зад теб има кола. Доста е полезно за хората, които не са винаги наясно какво е разположението на автомобилите около тях.
А иначе ме е удряла кола, когато си карах по една малка квартална уличка и минавах покрай един паркинг с перпендикулярно на пътя паркирани коли, и изведнъж един шофьор реши да излезе давайки заден без да се огледа и бум...удари ме в задната гума и ми я направи на осморка. Тъй като не успях да падна, човекът явно реши че нищо не е станало, даде си газ и продължи. От тогава винаги се оглеждам при такива ситуации и поне още 2-3 пъти съм се спасил от сблъсък просто защото винаги съм нащрек.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: lechuga]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано26.07.04 13:25



На мен пък един наглец ми отне предимството на дясностоящ в неква забита уличка в село Плана. Теглих му една майна, той ме чу и спря. Ама като видя, че нямам нищо против да му тегля и един бой, врътна гуми и изчезна.



Тема А за мигачите да не говоримнови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.07.04 14:54



То ако видя някой шофьор да даде мигач и след това да завие баш на там на където мига мигача ми аз спирам и почвам да си търкам очилата :(((((

Bеer? Mоre?




Тема По тоя поводнови [re: Martu]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.07.04 15:04



Двама с един приятел си ходим по тротуара.
Идва кръстовище.
Спираме и чакаме един олигофрен да мине.
Е да ама кретена зави - минава покрай нас.
И аз ама колкото ми глас държи викам:
МИГАЧА МИГАЧА
Оня спира, вика през джама - ти на интересен ли ми се правиш.
Ами ако слезна.
Аз викам
Слез таман ще видиш че не ти работи мигача.
Оня отпраши.
Реши че може и да не му е здравословно слизането а имаше и некво гадже в колата та щеше да се осере здраво.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: dimodi]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано26.07.04 19:46



Е, това ми хареса!

Строгия поглед право в очите върши работа! Определено! К'во ли си мислят - яла, яла, само на ламарини ше ми станеш (нашето невербално послание към тях)... Щото някой път моем си омешаме и капите...




Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Мен ме е удрялнови [re: ДДД]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано26.07.04 19:49



Надявам се вече си по-добре...

Между другото с купуването на шофьорски книжки в последно време и ползването на МПС-та от хлапета подобни случаи не са невъзможни...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: И в Борисовата градина!нови [re: pyrx]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано26.07.04 19:51



Кажи му "Хай!" и после "Бай!", пък оня серсем нека се дзвери колкото си ще! Един мълниеносен поглед също може да го кротне малко...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: А за мигачите да не говоримнови [re: bira_more]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано26.07.04 19:56







Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re:нови [re: 3apaлия]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано26.07.04 20:49



А когато те не смеят да те погледнат в очите или просто блеят другаде?
Мен обикновено ми се усмихват, колкото и строго да гледам.
Даже има правопропорционална зависимост между строгостта на погледа ми и дължината на усмивката в сантиметри

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re: А за мигачите да не говоримнови [re: bira_more]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано26.07.04 23:26



Ех bira_more ако беше шофьор като мен щеше да знаеш, че който спазва правилника НЕ ПОЛУЧАВА шофьорска книжка!!! Аз например карам винаги на дълги и с постоянно мигащи аварийни светлини! Така успешно заслепявам идващите срещу мен шофьори и колездачи а с аварийките държа в шах всичко участници в движението, като по този начин ги карам да бъдат максимално концентрирани! Suspensе му е майката!



Тема Re: Мен ме е удрялнови [re: 3apaлия]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано26.07.04 23:36



Един мой съсед беше убит преди около месец от едно такова хлапе току-що взело книжка! За съжаление много станаха убийците на пътя, но истинските виновници са тези, които им купуват колите и книжките!



Тема Re: А за мигачите да не говоримнови [re: Max Extreme]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано27.07.04 00:13



Ама ти верно ли караш на фарове и аварийни винаги? То е голяма паника покрай теб сигурно

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: По тоя поводнови [re: bira_more]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано27.07.04 04:27



това е честа практика, последно пак един така минава в дясно и при това бибитка като луд, аз му крещя "копеле, ****** за теб мигачи нема ли, бе?" и му показвам с ръка мигач, как мига, той отби в дясно и налами, ама аз вече бях отпрашил

общо взето обичам да псувам шофьори, дето се правят на интересни - действа успокояващо, макар че съм псувал и такива дето нищо не са ми правили, псувал съм и нанагорнища


Football's coming home - ЮАР 2010

Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 12:49



Eto niakolko VRAPIRASHTI i IZPRAVIASHTI KOSATA sluchai:
Karam si az po edin bulevard ili ulica i na dvete mesta mi se e sluchvalo i niama da utochniavam i
idva iz otzad edin takyv shofior - v edinia sluchaj beshe marshrutno taxi a v drugia taxi i me zadminava i bukvalno na 3 metra pred men zakovava spichkite che da sleznat pytnicite - men ako pitash tezi pytnici shtiaha da sa istoria ako ne uspiah da drypna spirachkite i da zadmina kopeleto skapano sys kapanata stroshena taratajka.
E pitam az ot koj zor trebvashe da me zadmine sled kato az karam s 30km/h a toj e karaj iavno s s poveche i pred men zakovava a?
Mnogo mi se izkashe da mu izkyrtia lamarinite na taxito ama vse na toleranten se pravia ama de da vidim ako se sluchi oshte edin pyt maj shte e za 5ti pyt sigurno shte mu otnesa i boiata i ogledaloto che i styklo shte strosha a slezne li e togava shte go pretrepia ot boj.
Ej ne se zhivee v tazi skapana dyrzhava za takiva oligofreni mislia trebva chovek da ima pishof i da go ochisti kato kuche shtoto polza ot takiva OCHEVADNO teroristi niama.

Ajde stiga sym se nervil sega veche karam predimno po trotoara i po malki ulici kadeto niama ama gram dvizhenie i mi e dobre a ne e mi e nuzhdno da karam po centyra i e super ;-)




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано27.07.04 17:32



Еми, на чаровна дама не могат да се намръщят...



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Fasttrack]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано27.07.04 17:38



И аз вчера едва не се забих така в един бакшиш - по нанадолнище на натоварен булевард и оня спира съвсем внезапно. Добре, че с бързи реакции го избегнах, без някой да ме засече отстрани... Има такива моменти, когато наистина ми се изправя косата.



Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Мен ме е удрялнови [re: Max Extreme]  
Автор Бoko ()
Публикувано27.07.04 22:35



Абе аз знам хора, които са изкарали курсове и не могат да карат. Жената на брат ми след 2 месеца каране на курс и две явявания на изпит най-сетне взе книжка. Ама не е научила как се сменят скоростите и всеки пък се кьори в скоростния лост та да види къде да включи. Не си измислям- имам и свидетели. Същата тая жена щеше да ни убие на пътя покрай Перник. Шашна се по едно време като изпреварваше някакъв и взе да прави зиг-заг по пътя със скорост от 80-90 км/ч. Не мога да разбера как подобни личности минават на изпита. Не че аз съм супер шофьор, но поне не карам кола (нямам такава).



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Fasttrack]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано28.07.04 01:25



те такива като теб трябва да ги слагат да карат на луната

как от 60 км/ч примерно те надминава и набива спирачки, първо трябва да е изкарал ума на пътниците, второ спирачният път на лека кола при 50 км/ч е над 10 метра, да не говорим за маршрутка....

Но иначе ти предлагам да продължиш да отнасяш огледалата на маршрутките с колелото, след това да продължаваш да караш, а не да си се пребил на земята(просто огледалото има НЯКАКВО съпротивление, което оказва на лявата дръжка на кормилото на велосипеда ти и то просто остава на същата позиция спрямо останалият велосипед и падаш надясно, нема как), ако искаш се забий отзад в бронята му, ще я изкривиш, обещавам ти, обаче не обещавам че предната ти гума нема да е на осмица:)))))))


но иначе си прав - обаждай се, оплачи се когато някой друг автомобил те надмине, как може така!!!!


Football's coming home - ЮАР 2010

Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: пeтльo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 09:39



Достатъчно е автомобилът да се движи с 35 км/ч и като те попритисне ти ще намалиш, а накрая и като спре пред теб не е хубаво. Случи ми се един път(не съм карал с 30, а доста по бавно, но не достатъчно за да спра за 2 метра) и по рефлекс кривнах в ляво да избегна сблъсъка и в този момент отзат една кола като по чудо успя да набие спирачки и да отклони, за да не ме удари. Така че просто трябва да си нащрек във всяка ситуация и да знаеш винаги разположението на автомобилите около теб.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: lechuga]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано28.07.04 17:28



еми майна, карането градско е като играта със скиорчето и елхичките, ама малко по-трудна и много по-оспасна, за да караш урбан по улиците(не в паркчето или по алеите) трябва да имаш 7 очи и 4 уши, баси... особено в БГ


Football's coming home - ЮАР 2010

Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: пeтльo]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 15:17



A be tva za skorostta e obrazno kazano ama neshto ot sorta.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: lechuga]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 15:20



Pich az ot davna sym po sofijskite ulici i znam kakvi kreteni ima pone shto se otnasai v centyra - samo edno izkam da sym - POLICAJ BEZ ZAPLATA DA ZHIVEIA OT GLOBITE eh miloner shte stana.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Fasttrack]  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано03.08.04 15:42







Заралия

Няма нищо по-красиво от пламъчето на радостта в очите на една жена...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано19.08.04 06:37



evalata imah kusmet che se sluchi s chovek na riska.ta,karam si az nai spokoino az edin den i minavam pokrai pliska -po carskuia put(demek CARIGRADSKO)ta sum se zasilil baia iako i nablijavam avtobusnata spirka.tam se naredili niakolko reisa i az reshavam da gi iprevaria kakto si mu eredut na vlizam si v diasnata kolona i izvednhuj........hop!@!#$5^&edin 76 se izvi za da izprevarva i toi.ebah mu mammata am takova neshto ...ta az veche niamam maisto za spirrane i vletiavam v nai laivo platno v koeto niakuv blindiran(razbirai inkaso)jeep se zasilil i udria spirachki.prosto.neam dumi.toia shofur prosto .ne znam .nemali ogledalo da pogledne .ili trebe da mu svetnem s ogledalce???dobre che jeep-a spria,mama mu deba.evalata na ohranitelia

Редактирано от exotique на 19.08.04 06:40.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: exotique]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано19.08.04 11:52



А ти с какъв акъл караш по Цариградско?
Случайно да ти е мил живота? И аз се кефя на риска, но това си е жива руска рулетка, твърде малко неща зависят от теб в случая.

8 hobits = 1 hobyte


Тема Ей!нови [re: exotique]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано20.08.04 00:11



А случайно да помисли колко души ОСВЕН тебе можеше да загинат при хаоса на пътя, който си причинил, заради любовта към риска?

И при положение, че взетото решение в ситуацията е било най-лошото, следващия път недей изпреварва автобусите и не се засилвай чак толкова яко. Рискувай си собствения живот, като ти е приятно, не на други хора.

Суеверието носи нещастие.


Тема Re: Ей!нови [re: Amicus Plato]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано20.08.04 00:45



Подкрепям коментара. Там да се изпреварва е крайно лекомислено. И опасно за много хора едновременно.


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: 3apaлия]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано20.08.04 01:38



мда... доживях... да блъсна таксито с колелото, човека беше много развълнуван и искаше да ме закара в пирогов да ми сложи лед на коляното ... ама отказах, че ако там ми вземат проба за алкохол ..... мамата си щрака....



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Bълk]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано20.08.04 10:08



Аз живея във Варна и като излизам се налага да минавам през едно от най-натварените кръстовища - това пред общината (абе не е от най-най злетатата, но винаги има доста коли)

И сутринта като отивам на даскало коли си минават секунди след като червеното вече е светнало, даже по едно време имаше и полиция и пак си минаваха постоянно на червено....ВИждал сум една тъпачка с някаква ниска кола беше и бавно си минаваше на червено и бибиткаше да и правим път, като с едната ръка си говореше по телефона, но от вида и не личеше да е било нещо важно, заслужаващо подобно отношение към пешаходците и нарушаване на закона за движение по пътищата!!!!

изовд? Колоездечите forever , колите SUXSUX




I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!

Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Bълk]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано20.08.04 12:18



Бе аз веднъж пробвах да карам на Витоша, подгрял с бира, та още ме наболява кутрето на единия крак... Алкохол и велисипед не се съвместяват много безболезнено :)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Downhill]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано20.08.04 13:24



мда .... хм ... мда ... а кофтито е, че като си пил и се нараниш започва да ти боли след като изтрезнееш и е много гадно ...



Тема По Цариградсконови [re: Downhill]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.04 16:09



съм карал, и сигурно пак ще карам - ама има една жълта линия дет много ме кефи. Ако не мога да карам по нея се чувствам доста зле и по скоро ще изчакам автобус ама ще си карам по нея.
Иначе 7 км - Орлов мост може да се мине с 300 - 500 метра по Цариградско - останалото - разни локални.
А обратния път - Парка си е чудно място...

Bеer? Mоre?




Тема Re: По Цариградсконови [re: bira_more]  
Автор C_MoМодератор (smooth)
Публикувано22.08.04 11:53



Какъв ти е проблема и към и от Орлов Мост да си караш през парка?

I only ride hardtail for the sole purpose of passing people who ride full suspension bikes...


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Downhill]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано23.08.04 09:48



Хм, на мен много положително ми действат 1-2 бири преди каране, ставам един такъв спокоен и гледам безпристрастно на камъните по пътеката (а не с уважение), а рефлексите не си ги чувствам нарушени и не съм имал ядове :-)

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Bълk]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано23.08.04 09:54



Подобно изпълнение: карам без седалка, прав и съм се набрал на педалите, късам верига, при което си праскам здраво лявото коляно в кормилото, продължавам да тичам с колело между краката и се подпрях на едно такси за да спра :-)

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: По Цариградсконови [re: C_Mo]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано23.08.04 09:54



Парка rullz big time

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: timmyyy]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано23.08.04 11:21



струва ми се, че бакшишите освен такса качване ще почнат да взимат и такса спиране



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: timmyyy]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано23.08.04 11:26



В отговор на:

положително ми действат 1-2 бири преди каране, ставам един такъв спокоен и гледам безпристрастно на камъните по пътеката




мда ... и аз след 2-3 литра бира преставам да се панирам пред коловозите пък и ме влече към подвизи :)).

между другото, забелязах, че има много интересен ефект свързан с промяна на посоката на вятъра, като изкачваш някой баир трезвен той винаги е насрещен че чак те спира или страничен че те издухва, но след няколко бири той започва да ти духа отзад

Редактирано от Bълk на 23.08.04 11:37.



Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: Bълk]  
Автор timmyyy (fr33r1d3r)
Публикувано23.08.04 14:52



А, 6 бири ми идват прекалено сериозно за да ме влече към подвизи, но нямам нищо против да се прибера на колело на колкото и да съм, даже ако съм пеша залитам, а с колело просто си карам бавно, кротко и само по тротоара (и си пея "градил Илия килия" наум :-))
А това за изравняването на баирите се получава много качествено като си пусна по-динамична музика (примерно NFS Underground soundtrack ми върви много) и километрите се стапят много бързо и после се чувстваш доволно приятно уморен :-)

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: Колоездачи vs. шофьори?нови [re: timmyyy]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано23.08.04 16:41



60 GB mp3 player... ramstein, motorhead или maiden ако въртиш към 90 оборота в минута. Ама си е кофти, нямаш усещане за колите, а тук таме се движиш с тяхната си скорост или изпреварваш и понякога те изненадват от ляво, пък и правят физиономии заедно с това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.