Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 02.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шосеен велосипед  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано21.07.04 20:22



Здравейте!
Аз карам cross-country, обичам да обикалям страната, обичам пътуването. Имам Sprint Appolo и съм го пригодил максимално за каране по шосе но от доста време си мисля, да си купя шосеен велосипед. Проблема ми е че търся наякакво по-евтино решение, не мога да дам 3000лв за колело. Колелата на Drag ми харесват много, но до сега който и да попитам ми казва, че не са хубави, но без да ми каже защо! Та искам да знам, хубави ли са, не са ли и какви са им недостатъците и предимствата.

p.s. Видяхте ли че вече има отделен сайт за велосипедите Drag?




Through the madness, through the tears...

Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: NoLabel]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 20:51



Здрасти. Аз съм тренирал шосейно колоездене и имах случай да карам бегач на Drag. Аз имам също шосейка, но си я взех на старо(но пък всичките му части са доста добри-главно Кампаньоло ако ти говори нещо). Та качих се аз на един Драг и просто возенето беше доста неприятно. Не знам на какво се дължеше но беше доста по зле от моето колело. А аз не дадох много пари за него. Вярно че този Драг май беше от по-евтините които правят и не знам как ще е с други Драгове. Моят съвет е ако искаш си вземи на старо - мисля че по си заслужава. Иначе са много пари.



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: lechuga]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано22.07.04 13:23



Стига, бе момчета, стига глупости!
Какво значи Та качих се аз на един Драг и просто возенето беше доста неприятно. Не знам на какво се дължеше но беше доста по зле от моето колело. ?
Стига сте робували на марките!
Аз карам ДРАГ от 4 години, карал съм и още 5-6 велосипеда ДРАГ. Абсолютно съм доволен!
Всичко зависи от качеството на компонентите. А всяко нещо си има цена - с пръдня боя не става! Ако искаш добро колело, приготви се да платиш цената му.
Не искам да обидя никого, но не приемам критики без аргументи!
Айде!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:46



Абе съгласен съм че всичко е от компонентите, просто съм на мнение че по-добре по-старо колело но с качествени компоненти, от колкото ново колело за не много пари с доста по некачествени компоненти. Това е. А това за возенето...ми така го усетих, може да е субективно , но просто споделям опит. Само едно въпросче, ти шосеен Драг ли имаш и ако е така, какви пари си плащал за него(ако не е тайна).



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано23.07.04 01:00



...добре де тучо...ето ти и нещо като аргумент-имам оригинален италианси бегач...монтажът му е Campagnolo Record и е от 1973г...ще рече значи че доста ми е батко...ако ти кажа какво здраво нещо е и как съм го напъвал...поне аз съм минал едно към 40000км с него!!!...а ти ми говориш карал си 5-6 велосипеда Драг....ами че ако са толкова добри защо ги сменяш тъй често....На бас се хващам за каквото искаш, че мога точно с едно изкачване на 3-4 километров баир, като го взема на макс, да потруша всяко шосеино колело от средния клас на Драг....Мога да ти кажа че частите които тои взима и сглобява в колелета, далеч не са нито оригинални нито пък надеждни...за рамките пък да не говорим...та точно драговите работи са пръднята за която говориш!!!бил съм в Италия и там за около 700 евро можеш да си вземеш чисто ново шосеино Bianchi, имам и каталога на Olmo да видиш там цените също са доста тънки и наи важно всичко е италианско...разбираш ли ИТАЛИАНСКО, а не някакво измислено таиванско-драговско shimano, дето едно че ще си си дал парите ами може и да се претрепеш!!...за туи не ми ги хвали работите на Драго...И какво значи да робуваш на марките....едно нещо или става или не!!!наистина драг вози кофти...по кофти дори от Спутник или Турист!!!ако поне малко разбираш от колела ще си го усетил...просто няма начин!!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: kuntakinte]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано23.07.04 09:57



Приемам аргументите.
Campagnolo си е Campagnolo, няма спор. Но не можеш да отречеш качеството, което предлагат Shimano, особено в по-високите класове. Не коментирам евтините чаркове... За това казах, че всяко нещо си има цена.
Иначе не претендирам да съм карал много шосеен велосипед - може би за това не беше редно да се включвам в темата, но ми е криво, когато се хулят нашите марки велосипеди. Особено, когато става дума за такива с висок клас монтаж... Бла-бла-бла.....
Като казвам, че съм карал няколко велосипеда ДРАГ, не визирам смянато им. Пробвал съм тези на приятели. Пробвах и новия DRAG Master Team, но с пълен монтаж Dura Ace... Моля те не ме уверявай, че частите които тои взима и сглобява в колелета, далеч не са нито оригинални нито пък надеждни...за рамките пък да не говорим...та точно драговите работи са пръднята за която говориш!!! Но това е дълга, и най-вече, друга тема!
За Спутник и Турист няма да коментирам - смешно е!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 10:21



Виж сега тучо, аз въобще не оплювам тази или онази марка. Аз също съм на мнение, че Драг имат добри колела, с добър монтаж, но за тях трябва доста да се изръсиш. А с не много големи финанси можеш да си вземеш, вярно на старо, но колело с доста добър монтаж, както каза kuntakinte. Просто защото Campagnolo си е качество. И въпреки че са ми стари частите, досега(вече 4 години го карам) не съм имал никакъв проблем, а доста съм въртял. Просто човекът питаше за "някакво по-евтино решение" и мисля че това е най-доброто решение



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: lechuga]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано23.07.04 10:50



Мир, братя!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Автор evilzet (член)
Публикувано23.07.04 11:44



peace

във втората ръка е истината
като си вземеш ново колело ще е далеч от качеството на старо със сходна цена ( естествено трябва да знаеш какво ти продават)
след една година новото вече ще е амортизирано колкото старото поради по евтините компоненти и така нататък

затова по-добре дърта кофа ама поцинкована



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Авторlechuga (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 11:51







Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: lechuga]  
АвторAronMan (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 13:41



Zdravete Pi4ove,
radvam se 4e vse pak niakoi zagovori za 6oseto.Sega kato gledam tura i populiarnosta koato ima se 4uda dali ima v Balgaria dori edno dago nare4em satezanie za amatiori.A ina4e spodelam mnenieto 4e po dabre e ne6to sravnitelno zdravo vtora raka ot kolkoto darvo.



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: NoLabel]  
Автор 4и4o Пичo (тарикат)
Публикувано23.07.04 22:43



Малко вероянто е да чуеш нещо добро за

на колодрума - там всеки е голям разбирач и се опитва да ти продаде нещо, което си е докарал в багажника от моргите в Италия
Относно спора ново/старо - ако ще си вееш гз. по 5 км на ден - няма проблеми, но ако ще караш - по-добре велосипед с гаранция и Shimano, защото има резервни части и не са скъпи.
За сведение Campagnolo изнесе производството в Тайван



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: тyчo чyчo]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано24.07.04 00:49



Shimano не карам!!имам 4 професионални състезателни бегача 2 с монтажи Campagnolo, 1 с Fihtel&Sachs и 1 с Sugino Suntour... този Dura ace дето си го карал, как мислиш, тои същия ли е дето се кара на тура или е нещо евтиничко от наште южни комшии!!!а за Спутник и Турист не мисля че е смешно....особено за Спутник...за Йордан Драгнев чувал ли си?тои е колопътешественик от близкото минало...на един от своите пробези е изминал към 8000км без нито една повреда да му даде неговия Спутник, дори и гума не е спукал!!!колелото заедно с багажа му е тежало около 50кг!!!можеш да намериш "По писти и шосета" на Петър Милушев и там да прочетеш...



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: AronMan]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано24.07.04 01:10



има такива състезания...често ги мешат с тези за профитата, водят ги за ветерани или нещо такова...ама кога са що са много трудно може да разбереш...едно от тях мисля че беше за купа Габрово...влез на саита на колоездачния съюз...май беше нещо такова:www.ubcbg.com

и там се поразрови:)))



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: NoLabel]  
Автор пeтльo (птица)
Публикувано24.07.04 03:29



Аз пък се интересувам от къде мога да си купя шосеен бегач втора употреба, какъвто и да е Спутник или Аполо, все тая
Нямам големи претенции - да е шосеен и да не е чак толкова разбит, че да давам 30-40 лева за поправка(сега примерно може да е със скъсани жила за спирачките - няма проблем, такива малки проблеми не ме греят, да няма седалка и т.н)
Надявам се да съществуват някъде такива велосипеди, под 200-300 лева

В Пловдив имаше един магазин втора употреба, имаше някакви велосипеди, бяха 80 лева, но не помня подробности. От тогава(два-три месеца) е останал само един маунтин байк, от 7-8

Ако някой от тук има излишна шосейка ааре да ми се обади на кю или бележка, става ли


Glory, glory Renault


Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: AronMan]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано24.07.04 13:25



Ако не броим бреветите,които не знам дали се водят състезания,но поне са за аматьори.Сега в неделя като ходих до Батак,преди Пещера имаше състезание за шосейки.Правиха по три обиколки по около 25 км едната.Интересното че поне една трета от тях бяха с велосипеди ДРАГ.



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: naka76]  
Автор kuntakinte (аз)
Публикувано24.07.04 17:45



...бреветите нямат състезателен характер!!!но са си за аматьори...а за велосипедите ДРАГ..повечето хора предпочитат да си купят нещо готово сглобено...отколкото да се потят да събират части от всички краища на България, та да направят някакво наистина яко колело....аз лично едно колело съм си направил...сити байк, та частите съм ги събирал 4 години...да не ти изреждам..от Италия, от София, от Казанлък, от Ст.Загора, от Бургас....!!!е, ама поне стана нещо жестоко...протопип на велосипеда на бъдещето:)))...и въпреки че го карам страшно зверски....за година и нещо съм сменил само няколко спици...!!кажи ми сега не си ли е струвало труда!!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: kuntakinte]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано25.07.04 23:24



Какво да ти кажа освен че се радвам за тебе.Имал си желание направил си го,харесало ти това което си направил.Е аз си купих един байк за 150 лева преди пет години.Като изключим шините кито смених още втората година,от тогава нищо не съм сменял а съм го карал зверски.Черно,шосе няма прошка.Сега е на 35 000 км и от време на време си мисля дали не върви по-леко от новото макар че новото е с 4 кила по-леко и от Асера монтаж нагоре.Нито спици съм късал нито нищо.Даже и гума на съм пукал извънградско.

И какво??Аз съм получил същото за някакви си 150 лева без да съм обикалял цяла България за това.

Редактирано от naka76 на 25.07.04 23:26.



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: kuntakinte]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано26.07.04 16:23



Абе, момче, почваш глупости да ми говориш!!!
Какво значи Dura ace - евтиничко от наште южни комшии???
Ти за малоумен ли ме имаш? И всъщност, виждал ли си Dura ace на живо?
Аман от предрасъдъци!
Веломания внася оригинални компоненти Shimano! Запомни това!
И не ми говори за Sachs и Suntour щото не ми се говори за полезни изкопаеми!
Знаем какво бяха Sachs и какво не става от Suntour.
Айде!



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: пeтльo]  
АвторAronMan (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 11:38



Zdravete,
Hubavo e 4e se valnuvate ot problemite s materialnata 4ast.Az namam takav problem no za tova sam dota na godini.Bih izkal da spodelim po kolko i kak karate.
A za saita na kolezda4nia sauz nama ni6to tolkova e darven.Az reta za trenirovkite na http://www.bicycling.about.com/.Ako znaete ne6to drugo pi6ete



Тема Re: Шосеен велосипеднови [re: NoLabel]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 11:29



Здравейте! Отдавна не бях влизал във форума и се зарадвах много , е има интерес към шосейните велосипедчета. Аз също съм в процес на търсене на ново колело и доста се порових в нета. Разгледах и сайта на Драг и нека да кажа и аз какво мисля - за рамките нямам мнение щото е невъзможно да го добия от картинка. За модела им Xenon няма какво да говорим - пълно дърво е с тази окомплектовка. Модела Master - мойто менение е забрави за Sora - монго е дървена и е с касета 8 скорости. Незнам какви пари струва но най си заслужава да обърнеш внимание на групата 105. Това е прилична група и е взаимозаменяема с Ultegra и Dura Ace - в бъдеще като износиш касета , верига можеш да поставиш и по-скъпи. Tiagra също е добра но ако не караш много - например няколко кръгчета в Южния парк. Модела Master Team - доста интересен поне на картинка ( незнам каква цена е и приемам , че front derailleur Sora е печатна грешка ). Предимствата да купиш Драг ще са че ще имаш гаранция и ако избереш модела с Master 105 или Master Team ще имаш колело с модерна група и със сигурност ще си доволен. Не по-малковажно е чеще можеш да си купиш рамка по размер който е точно за теб. За качеството на рамките пак немога да кажа нищо но можеш на место да ги разгледаш и прецениш.
За колело втора ръка също е вярно че е по-евтино но с едно голямо НО. Трябва монго да гледаш какво взимаш. Имай в предвид , че особено ако е от по-новото поколение е скъсано от каране и не е също никак евтино или е доста старо 15-20годишно. Имай в предвид също така че касети със 6 и 7 скорости вече е почти невъзможно да намериш - говоря за Campa Record например. Така че ако решиш да отидеш на вариант втора ръка монго гледай какво взимаш - това дето ще ти го кажат почти не е карано си го пусни през ушите. Аз лично до сега не видях хубаво евтино втора ръка и затова съм на вариант ново. След това да си намериш втора ръка твоя размер също предполагам ще е под въпрос. Като вариант бих ти предложил още да потърсиш и през интернет. Можеш да си го изпишеш без проблем и да си спестиш няколко стотин €. Единствения пробелм е с гаранцията - ако нещо се случи трябва да го изпратиш обратно за рекламация. И за да завърша - незнам какви пари си приготвил , но разгледай двата модела на Драг дето ти писах по-горе. Пробвай и да ги покараш. Може и да не са чак такива дървета каквито ти ги описват. Предполагам че едва ли ти дадох ясен отговор , но на този въпрос такъв не съществува - за всеки си е различно.
Пожелавам ти успех! Ако искаш да питаш нещо ще се радвам да ти помогна колкото мога.



Тема OFERTA shoseyka vtora rakaнови [re: NoLabel]  
АвторBorko (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 01:04



Ако си търсиш колело- имам един приятел който приключи с колоезденето и си продава колелото доста тънко. Телефона му е 0887166604, казва се Владимир Владимиров (Владо). Колелото е:
рамка- Simoncini
вилка- Simoncini carbon
челни лагери- campagnolo chorus
ръкохватки- dura-ace
обтегач- 105 tunning (като ти казвам тунинг това означава наистина тунинг- ако не е надписа по нищо не можеш да разбереш че е 105, а не ultegra или dura- ace)
декланшор- 105
среден пакет- ultegra
курбели- 600 (600 е старота име на ултегра)
капли- miche
кол за седалка- miche (върховия модел)
седалка- san marco racing
кормило- ITM
За цената, до колкото знам го продава за 1300лв. Ама най добре му се обади ако се интересуваш. Към колелото дава и бонуси, които нови излизат около 300лв.



Тема Продавам втора ръка De Rosaнови [re: NoLabel]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 12:36



Курбелите с плочите, задната спирачка, задният депласьор, задната главина, командите и колчето за седалката са Campagnolo. Предната главина е Gipiemme, предната спирачка е Promax, седалката е San Marco, предният депласьор е Shimano, каплите са двустенни чешки Tornado. Колелото е в доста добро състояние и е на цена 450 лв.
Ако те интересува:
roswork@abv.bg или GSM:0899878726




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.