Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 23.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Drag Expert vs Climber  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано16.05.04 12:59



Здравейте,

предварително искам да се извиня, че съм начинаещ и нищо не разбирам, затова ако приказвам глупости, да ме поправите Значи искам да си купя колело за каране из града, но също и в по-пресечени местности през уикенда. Преди време карах един съвсем обикновен Спринт за 200лв, но той бързо взе да издава багажа, след това го продадох. Но си спомням, че някои неща много ме дразнеха тогава - беше тежко и нямаше преден амортисьор. Затова искам някакво леко колело с преден амортисьор. Мека рамка не ми трябва май, защото доколкото разбирам тя е за спускания предимно и освен това е тежка.

Та значи гледам два модела на Drag, които ми изглеждат подходящи за моите цели - Climber и Expert. Въпросът ми е кой от тях евентуално е по-подходящ (по-лек) и с какви точно части да го окомплектовам, че да излезе нещо в рамките на 1000-1200лв. Между другото, ако на някого му се занимава, ще съм му благодарен да ми обясни кои амортисьори са по-добри, щото виждам, че има всякакви видове - маслени, еластомери, пружини, не знам си какво още, а също и кои са по-леки? Освен това и за каплите и спиците - на сайта на Веломания Climber е показан с едни много готини капли със 16 спици. Много ми се иска да си взема нещо такова, защото изглежда фенско, но не знам струва ли си, дали не са скъпи, дали не са с някакво специално предназначение, дали не се чупят по-лесно, дали по този начин са по-леки?

Ще оценя всякакви съвети, а и изобщо ако ми препоръчате и други марки!
Мерси предварително!



Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: CyberGene]  
Автор dimodi (full throttle)
Публикувано16.05.04 13:42



Ами една бърза справка със сайта на Веломания показва следното:

Climber e с монтаж Deore LX, а Expert - с Deore.
Climber e с вилка с масло и въздух, a Expert - с еластомер.
Climber е с по-малка рамка.

С други думи:

Теоретично, Deore LX е един клас над Deore. Но разликата в качеството на компонентите е малка, а пък разликата в цената - нямам представа, трябва да прецениш.

Теоретично, Expert e по-подходящ за градско, заради по-голямата си рамка, НО много зависи и колко си висок. Climber-ът ще е по-лек.

Маслените вилки са по-добри от пружинните и еластомерните, защото по-бавно се сгъват и разгъват, освен това повече неща им се настройват. И не на последно място, по-леки са, особено тези с въздух, както е в случая с Climber-а. Недостатък е, че трябва да се занимаваш периодично да сменяш маслото.

"Фенските" капли и малкото спици не са подходящи за по-екстремни крос-кънтри и free ride мурафети, така че не ти ги препоръчвам чак толкова :)

Имай предвид, че Expert се продава във вариант с хидравлична спирачка отпред (1000 лв) и без (800 лв)

Climber-а не го знам колко е като цена.

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: dimodi]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано16.05.04 14:52



182cm съм - това как е? Малък ли ще ми е Climber? И съм слаб, това не знам дали има значение също



Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: CyberGene]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано16.05.04 19:02



climbera e s ramka , chieto prednaznachenie ne e wozene w grada i eventualo cross country
tyrsi ramka 19'' (incha) za twao ryst
a kaplite sys 16 spici na experta(ako reshish da go wzimash) gi pomoli da ti gi smenqt s pone 32 spici :)
gore-dolu towa e...
predimstewoto na diskowata spirachka e che na mokro i na suho si spira 90% ednakwo :) a v-brake na mokro ne e oferta. syshto taka pri diskowata ne se nalaga da smenqsh periodichno (da kajem 2 godini max 3) kaplite poneje se iztyrkwa borda.
za leko karane kato twoeto nqma da ti se nalaga chesto da smenqsh ferodo
taka che ot tuk natatyk wsichko opira do pari :)
neshto takowa :)

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: MAN6]  
АвторBurnOu7 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 22:02



И моето мнение е малко некомпетентно, но:

Вземи си GIANT YOUCON , на мене ми върши идеална работа :-) Клаймбъра има супер здрава рамка, но само 14-стка съм виждал, добре е за скокове и за крос кънтрри, но е сравнтелно тежка (две и сто). И аз карах Драг, но това не е единствената фирма...Може да видиш моделите на Рам ( www.ram-bikes.com ) < също са добри и са идеални както за крос кънтри и по-сериозно натоварване, така и за градско.



Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: CyberGene]  
Автор dimodi (full throttle)
Публикувано17.05.04 01:21



Ами възможно е - трябва да го пробваш в магазина дали ще ти е удобен..

Колко кила си няма значение, щом си лек - екстра, по-малко бъхтане по баира

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: BurnOu7]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано17.05.04 21:18



kato ti e nekompetentno mnenieto shto se butash mejdu shamarite?

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Drag Expert vs Climber [re: CyberGene]  
Авторпeшko (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 18:34



Експерта е за каране !!!
Клаймър-а смятам че ще ти е малък 15'' рамка!
Експерта става за каране и т.н. докато 2-рия трябва да си маниак и луда глава за да си го вземеш!!

на !ерни връх до Росиниол има магазин за колела на Драг. Има ги и 2-та модела. Пробвай ги и тогава реши!!!
бтв. АЗ СЪМ ВИЖДАЛ ЕКСПЕРТ С ДЕОРЕ, ДОКАТО КЛАИБЪР-А Е С АЛИВИО.



Тема Re: Drag Expert vs Climber [re: CyberGene]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано19.05.05 17:08



Ако си решил да отделяш такава сума избора ти става доста голям.
Може да погледнеш моделите на RAM


погледни RAM HT2 примерно.
Scott
примерно Voltage серията, макар че като цяло според мен са по скъпи от Драг-овете при еднакви характеристики.
Giant също може да разгледаш.
Цени на тези марки може да видиш на .

Капли с 16 спици не ти трябват - вярвай ми

Отностно Climber и Expert. И двете колела са добри. Climber е с рамка която е направена за по-агресивно (да го кажем акробатично каране за начинаещите) в градски и планонски условия - води се urban, скокове разни номерца с колелото.
Според мен от това което казваш Expert ще ти пасне по-добре - класическа рамка пригодена за дълги преходи във средно тежки условия води се Cross Country (XC):
"Каране по маршрути с голяма дължина, състоящи се от последователни изкачвания и спускания с ниска и средна степен на трудност и високо физическо натоварване. Включва преминаване с ниска скорост на малки препятствия - корени, камъни и естествените неравности на терена. Не се включват скокове от каквато и да е височина."
Експерта е и по-лек от Клаймера.
В момента със стандартните сглобки които се продават Експерта е и по-добър (но и по-скъп съответно). Експерт е с Шимано Деоре, Клаймер е с Шимано Аливио.
За вилките - общо взето евтините са със пружини и еластомери, по-скъпите и по-добри са с маслено смекчаване + метални или въздушни пружини. Най-леки са въздушните. Голямо значение има и производителя.
Много информация може да намериш тук:

Разгледай сайта - има и много интересни статии и дискусиите по форума за ползотворни, макар че някой хора са пристрасни.
Успех в избора.

You and me baby ain't nothing but mammals...

Тема Re: Drag Expert vs Climberнови [re: B2]  
Авторbodo (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 14:31



А пък ти ако погледнеш датата, с изненада ще откриеш, отговорът ти е закъснял с една године




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.