Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 08.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Sprint Excel?  
Автор Sibirski (заблудился я)
Публикувано09.05.04 10:42



Njakoy kara li takova nesto? Kazete vase mnenie, pls? Struva li pari? Karam samo XC - stava li za nego?



Omnia omea qua!

Редактирано от Sibirski на 09.05.04 10:45.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
Автор dimodi ()
Публикувано09.05.04 11:08



Не знам колко струва, но като му гледам данните

EXCEL
frame 26"x20" Alloy 7005
fork ZOOM CH - 580
gearset 24 speed SHIMANO Acera
brakes Mech. Disk/SHIMANO BR420
rims Double wall SPACER
tires KENDA 26" x 1,95"


-> бих казал, че колелото е прилично и за XC става :)

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано09.05.04 14:38



Един приятел се купи Ексел преди няколко седмици. Колелото е страхотно и определено си струва парите (май около 400 и нещо). Единствения недостатък му е предната дискова спирачка, някаква измислена е, ама той си я смени за хубав v-brake и му смъкнаха от цената, освен това си остана с главината за диск и когато реши маже да си вземе хубава дискова спирачка без да се налага да сменя главината. Купи го от магазина дето е след подлеза на НДК в посока Патриарха(ако си от София) и там беше с по-хубави курбели от тези на снимката.
Ще го питам за цената и като я разбера ще ти я съобщя.


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Sprint Excel?нови [re: NoLabel]  
Автор starchaser (състезател)
Публикувано09.05.04 23:44



В магазина до НДК струва 489 лева с дисковата спирачка отпред. Иначе цената му съм виждал да варира от 470 до 510 лева.

П.П. Колелото не се продава с аеро капли както е показано на снимката, с тях цената му ще е по-висока. И лично аз имам една забележка - гумите са му много зле! Кенда, аз съм с такива и на мокро пързалят все едно съм яхнал шейна!

Редактирано от starchaser на 09.05.04 23:52.



Тема "Sprint Excel" vs "Drag Expert"?нови [re: starchaser]  
Автор Sibirski (заблудился я)
Публикувано10.05.04 13:02



Какво сега мислите по въпроса? Разлика в цената към 300 лева в полза на Sprint Excel! А останалото?



Omnia omea qua!

Редактирано от Sibirski на 10.05.04 13:06.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: starchaser]  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано10.05.04 14:04



Не е вярно, излиза 470 лева без предната дисковаа вместо нея V-Brake но със абсолютно същите капли, спици, главини и т.н. Абе точно като на снимката. Самоче като си го купуваше му казаха че това ще е последното колело на тази цена, защото от завода са им вдигнали цените и това е последното от страрата цена, така,че съвсем е възможно вече да е по-скъпо. Може да го има някъде другаде на старата цена амаа...... Относно гумите съм съгласен 100%. Абсолютен боклук са, мойте не само че се пързаляха но и задната се разпра за една година каране а аз карам крос-кънтри. Само че май всички спринтове се продават с Кенда, и най-лошите и най-хубавите.

А за Експерта, аз още от миналата година съм си го харесал. Според мен е много готин ама определено не си струва парите. За тези пари може да се намери приличен Scott или Giant.


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Sprint Excel?нови [re: NoLabel]  
Автор Sibirski (заблудился я)
Публикувано10.05.04 14:10



Май ще взема Sprint Excel. Поне паричките ще има само за него. Обаче наистина ли толко му е зле гуми? Аз пък карам със Deestone, не са от най-скъпи, обачене мога да се оплача... Супер са!

Omnia omea qua!


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: NoLabel]  
Автор dimodi (full throttle)
Публикувано10.05.04 15:14



А за Експерта, аз още от миналата година съм си го харесал. Според мен е много готин ама определено не си струва парите. За тези пари може да се намери приличен Scott или Giant.

За да кажеш дали един байк си струва парите, трябва да сметнеш цените на чарковете отделно и да сравниш сбора им с цената на байка. Не съм смятал такова нещо, но много ме съмнява, че ще намериш Scott или Giant, дето да е Deore-сан отгоре додолу, да е с хидравлика отпред, и да е под 1000 лева

Покажи ми такъв и ще се съглася, но иначе не

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: dimodi]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано12.05.04 18:12



Само дето му липсват 8 спици отпред и 8 отзад...

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Downhill]  
Автор dimodi (full throttle)
Публикувано12.05.04 20:49



Това е очевидно, но винаги можеш да си го купиш с нормални шини, даже ще ти е по-евтино

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 08:35



За моя Excel му платих 450 лева без дискова спирачка, със аерокапли, заден дерайльор Acera, но предния не беше както ме убеждаваха от завода и ми правеше малки проблеми с откачане на веригата при голямо натоварване през пресечен терен, но не е болка за умиране, просто се сменява. Но иначе съм доволен от колелото след едно много здраво пребиване единствено успях да му сплескам седалката и сега ще се сменя, ама няма как. Просто вече ще трябва да се кара с каска и протектори :))

Като цяло съм доволен от този модел.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: alexoff]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано27.05.04 11:43



Ако ти пада веригата отпред, на дерайльора си има едни винтчета, които регулират (ограничават) хода му в крайни позиции (т.е. 1 и 3), откъде накъде ще го сменяш заради това

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: dimodi]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 16:26



Еми настройвал съм го и от болчетата карах го и на сервиз и там ми го настройваха, но не ми харесваше как превключва и за 20 лева взех нов и сега съм много доволен нямам никакви проблеми, превключва ми супер и от един месец насам не ми е откачил веригата нито веднъж, а го карам предимно по черни пътища и разни баири където мога. На предишния делайрьор проблема му беше че му беше много слаба пружината и не държеше добре веригата, а другото което му беше недостатък е че беше малко тесен и ми закачаше веригата, сега новия ми е малко по широк и ги нямам тия проблеми. Сега направо се родих с новия си делайрьор така че въобще не съжалявам за смяната.

Редактирано от alexoff на 27.05.04 16:36.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: alexoff]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано29.05.04 23:09



Abe shto ne si kupite maxxis gumi? Btw prodavam izgodno gumi WTB, 1.85 i 2.10 , na polovin mesec, ot giant-a mi...Sq shte gi smenqm s maxxis 2.35 edni

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 12:23



Да, наскоро си го купих. Предната дискова спирачка е PROMAX и е малко калпава, поне в началото. (за повече мнения можеш да прочетеш тук

)
Гумите са гадни. Ако минеш през тръни тип "бабини зъби" ще тябва да лепиш гуми. За скоростите няма какво да ти кажа, не са ми създавали проблеми, а може би е рано за се покаже дефект.
Абе, най-хубавото е рамката, педалите не са лоши (моите са платформени Веллго) даже са хубави, е май е това! Като изключим че изглежда супер...



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Dani]  
Авторbestbg (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 00:16



доскоро карах с некви гадни гуми... купих си максис 2.35 и ми излезнаха 66лв двете гуми... много съм доволен на кал и требва как се държът...



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: NoLabel]  
Автор Plastic-dreams (psychonaut)
Публикувано06.06.04 16:26



в магазина след подлеза на ндк цените за със и без диска са респ. 470 и 490 лева. пича от магазина каза че се кефи повече на вибрейк офертата. аз мисля да я уважа, защото и без тва предлагания диск е скапан и така или иначе ще трябва нов.


Minister of Herbal Affairs


Тема Re: Sprint Excel или Scott Voltage YZ4нови [re: Sibirski]  
Автор if (The Designer)
Публикувано27.07.04 17:55



Здравейте,

можете ли да ми дадете съвет, кой от тези байкове е по-добър. Не съм много в час. Трябва ми нещо за градско каране и за ХС. За цена над 500 лв. немога да мисля. В ценово отношение разликата е минмална 498 /520 лв.

Ето и характеристиките на Scott Voltage YZ4



Благодаря предварително

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika

Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 20:20



Kakto kazvat horata NE SE NABUTVAJTE SYS SKAPANITE 24 ili po malko spici
NAJ DOBRE E 36 SPICI ili 32.

A i maj naj dobria bike e tozi kojto si go napravish sam.
Vervaj mi za XC diskovi ne ti trebvat makar che e dobre pri karane na dyzhd napraimer ama i diskovi shimano shte svyrshat rabota dazhe i Logan i Promax shte svyrshat ama zashto da se nabutvash s 16 che i poveche leva za nakladkite.
A vbrake nakladkite sa po evtini i se habiat po malko.
Vaopshte ako shte vzimash vzemi si edno Ontario ili naj dobre
Drag ZX5 posledniat mnogo si go haresah ama karaj mnogo pari.
A Drag Ontario e super i mozhe da se upradeva ako izkash i diskova mozhes hda slozhish.
A i mozhesh da si sglozbish Drag Ontario za mnogo malko pari po moia precenka za 250 leva.
Na mtb-bg.com ima links (vryzki) za bg sites i tam ima edin link za edin online magazin e ot tam si vzemash ramka po tvoi vkus i posle obikaliash magazinite za tvoite chasti e kato si vzemesh prilichni vbrakes i nakladki i kato si slozhish hubavi gumi i kapli i glavini mozhe i do hiliada leva da go dokarash.
Ama ima edna dalavera za XC ne e mnogo nuzhdno da imash preden amotrisior taka che mozhe e s tvyrda vilka i glavini sys kapsulovani lageri.
Are sys zdrave - glavinite sa formula po 90 i 50 leva soatvetno a te sa naj vazni centralno kaseta syshto ama edno shimano za 20 kinti i si gotov.



Тема Re: Sprint Excel или Scott Voltage YZ4нови [re: if]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 14:44



Eh scott hem hubavi hem ne.
Gledaj sega ako scotta e sys frenski ventil na gumite - toj e po tesen ot avtomobilnia - ako imash svoj chovek s kola go otvedi da go vidi - ta frenskia ventil e golema preebavka shtoto shte pompish kato lud tva 4 bara sa si pompane kat za svetovno.
A i nemozhe da se slozhat s avtomobilen ventil gumi i shte lepish dokato si namerish takiva s frenski ventil - shtoto ako probiesh dupkite da sa po shiroki shte preebesh kaplata i shte trebva da ia smeniash a i kaplite ne sa savsem dvustenni a neshto hem dvustenni hem malki - a be ne mi haresvat i tova si e.
A inache sa leki tezi scott bikes ama po dobre si vzemi Drag ne che imam takyv no kato gledam slagat hubavi chasti.
Znachi prednia deraileur i da e kitajski golem praz i da ne sa fiksirani skorosti pak golem praz shte go prezhiveesh i niama i da mislish za poveche.
Bizh zadnia deraileur zadylzhitelno shimano i zadylzhitelno pone shimano Tourney a ako e po visok class oshte po dobre kato Altus ili Acera ili Alivio - e ako e Deore naj dobre ama i zybchatkite otzad triabva da sa shimano i naj dobre e otzad glavinata da e na shlici kaseta ili ako imash kasmet s kapsulovani lageri ama niam ada imash takyv kysmet az ne sym vizhdal oshte.
Scott praviat bikes s hubavi zadni glavini no kaplite sluchaia sa mnogo kofti moment.
Taka che zarezhi Scott i Sprint i si vzemi Drag Ontario toj e 370 leva i ako mozhesh oshte tam poizkaj za 100 leva da ti slozhat zadna glavina Deore i zybchatki shimano i shte se prerodish s super bike.
Prednata glavina kakvato i da e tia se chupi po malko i po natam kato ia schupish si ia smeni s formula s kapsulovani lageri i shteti dojde oshte 50 leva.
Are kefi se - samo za info posledno vizhdah Drag Ontario vyv Bikecenter v Mladost 1 block 1A i v Velomania do halite i zhenskia pazar.
No nishto ne ti prechi da vidish kade sa magazinite na tehnite sites:



a i syshto mozhesh da pitash za drigi bikes.
Inache ako ti se davat malko poveche pari si vzemi Drag ZX5 shte se izkefish na 11kg bike ;-)) koeto e naistina leko.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 14:52



Ne se lyzhi po diskovata spirachka, tia e typa gledaj samo cenovata razlika kakva e tazi spirachka za 20 leva be.
po dobre e edna shimano ama naj dobre da e hidravlichna inach i vbrake si spira i to dobre i knakladkite ne sa po 16-17 leva a samo po 5 il itam nekade.



Тема Re: "Sprint Excel" vs "Drag Expert"?нови [re: Sibirski]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 15:32



E to tozi bike go nema nikade be bratche to e maj kym 700-800 leva i si zasluzhava makar che prednata glavina mozheshe da e po evtina primerno formula i to ako ot Drag imaha poveche akyl shteha da napraviat tozi bike da e naj niskia klas a Climber da e po visokia - shtoto se oformiha samo dva klasa i to i te sa trygnali da stavat edin.
Gledam che maj naj mnogo vyrvi Sprint Apolon i po nekoe vreme kato prednia amortisior stade bagazha shte si go smenih i gotovo - a vsichko drugo vyrvi kvo.
E shimano e samo deraileura ama za 200 leva tolkova ;-))
A be ne vyrviat skypite bikes naj veche shtoto se kradata mnogo.
Eto tuk ima edin mnogo gotin bike kojto kakto se doseshtate e otkradnat:
http://free.bol.bg/stolenbike/

to tva bg kradcite ne se bazikat a i tozi bike prosto niama raven na sebe si.
Ajde kazvajte ako nekoj go nameri che da mu go namerim na choveka.
Sobstvenika se kazva Tony i raboti v serviza na vhod 11 na nacionalnia stadion Vasil Levski - tozi do borisovata gradina nema chovek da ne go znae.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
Авторtedkoo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 22:39



Niakoi moje li da mi prati snimka na excela na e-mail tedistoev@abv.bg



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: tedkoo]  
Авторявkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 07:48



и аз искам на qvkata_sl@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.