Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 17.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 08:35



За моя Excel му платих 450 лева без дискова спирачка, със аерокапли, заден дерайльор Acera, но предния не беше както ме убеждаваха от завода и ми правеше малки проблеми с откачане на веригата при голямо натоварване през пресечен терен, но не е болка за умиране, просто се сменява. Но иначе съм доволен от колелото след едно много здраво пребиване единствено успях да му сплескам седалката и сега ще се сменя, ама няма как. Просто вече ще трябва да се кара с каска и протектори :))

Като цяло съм доволен от този модел.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: alexoff]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано27.05.04 11:43



Ако ти пада веригата отпред, на дерайльора си има едни винтчета, които регулират (ограничават) хода му в крайни позиции (т.е. 1 и 3), откъде накъде ще го сменяш заради това

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: dimodi]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 16:26



Еми настройвал съм го и от болчетата карах го и на сервиз и там ми го настройваха, но не ми харесваше как превключва и за 20 лева взех нов и сега съм много доволен нямам никакви проблеми, превключва ми супер и от един месец насам не ми е откачил веригата нито веднъж, а го карам предимно по черни пътища и разни баири където мога. На предишния делайрьор проблема му беше че му беше много слаба пружината и не държеше добре веригата, а другото което му беше недостатък е че беше малко тесен и ми закачаше веригата, сега новия ми е малко по широк и ги нямам тия проблеми. Сега направо се родих с новия си делайрьор така че въобще не съжалявам за смяната.

Редактирано от alexoff на 27.05.04 16:36.



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: alexoff]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано29.05.04 23:09



Abe shto ne si kupite maxxis gumi? Btw prodavam izgodno gumi WTB, 1.85 i 2.10 , na polovin mesec, ot giant-a mi...Sq shte gi smenqm s maxxis 2.35 edni

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 12:23



Да, наскоро си го купих. Предната дискова спирачка е PROMAX и е малко калпава, поне в началото. (за повече мнения можеш да прочетеш тук

)
Гумите са гадни. Ако минеш през тръни тип "бабини зъби" ще тябва да лепиш гуми. За скоростите няма какво да ти кажа, не са ми създавали проблеми, а може би е рано за се покаже дефект.
Абе, най-хубавото е рамката, педалите не са лоши (моите са платформени Веллго) даже са хубави, е май е това! Като изключим че изглежда супер...



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Dani]  
Авторbestbg (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 00:16



доскоро карах с некви гадни гуми... купих си максис 2.35 и ми излезнаха 66лв двете гуми... много съм доволен на кал и требва как се държът...



Тема Re: Sprint Excel?нови [re: NoLabel]  
Автор Plastic-dreams (psychonaut)
Публикувано06.06.04 16:26



в магазина след подлеза на ндк цените за със и без диска са респ. 470 и 490 лева. пича от магазина каза че се кефи повече на вибрейк офертата. аз мисля да я уважа, защото и без тва предлагания диск е скапан и така или иначе ще трябва нов.


Minister of Herbal Affairs


Тема Re: Sprint Excel или Scott Voltage YZ4нови [re: Sibirski]  
Автор if (The Designer)
Публикувано27.07.04 17:55



Здравейте,

можете ли да ми дадете съвет, кой от тези байкове е по-добър. Не съм много в час. Трябва ми нещо за градско каране и за ХС. За цена над 500 лв. немога да мисля. В ценово отношение разликата е минмална 498 /520 лв.

Ето и характеристиките на Scott Voltage YZ4



Благодаря предварително

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika

Тема Re: Sprint Excel?нови [re: Sibirski]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 20:20



Kakto kazvat horata NE SE NABUTVAJTE SYS SKAPANITE 24 ili po malko spici
NAJ DOBRE E 36 SPICI ili 32.

A i maj naj dobria bike e tozi kojto si go napravish sam.
Vervaj mi za XC diskovi ne ti trebvat makar che e dobre pri karane na dyzhd napraimer ama i diskovi shimano shte svyrshat rabota dazhe i Logan i Promax shte svyrshat ama zashto da se nabutvash s 16 che i poveche leva za nakladkite.
A vbrake nakladkite sa po evtini i se habiat po malko.
Vaopshte ako shte vzimash vzemi si edno Ontario ili naj dobre
Drag ZX5 posledniat mnogo si go haresah ama karaj mnogo pari.
A Drag Ontario e super i mozhe da se upradeva ako izkash i diskova mozhes hda slozhish.
A i mozhesh da si sglozbish Drag Ontario za mnogo malko pari po moia precenka za 250 leva.
Na mtb-bg.com ima links (vryzki) za bg sites i tam ima edin link za edin online magazin e ot tam si vzemash ramka po tvoi vkus i posle obikaliash magazinite za tvoite chasti e kato si vzemesh prilichni vbrakes i nakladki i kato si slozhish hubavi gumi i kapli i glavini mozhe i do hiliada leva da go dokarash.
Ama ima edna dalavera za XC ne e mnogo nuzhdno da imash preden amotrisior taka che mozhe e s tvyrda vilka i glavini sys kapsulovani lageri.
Are sys zdrave - glavinite sa formula po 90 i 50 leva soatvetno a te sa naj vazni centralno kaseta syshto ama edno shimano za 20 kinti i si gotov.



Тема Re: Sprint Excel или Scott Voltage YZ4нови [re: if]  
АвторFasttrack (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 14:44



Eh scott hem hubavi hem ne.
Gledaj sega ako scotta e sys frenski ventil na gumite - toj e po tesen ot avtomobilnia - ako imash svoj chovek s kola go otvedi da go vidi - ta frenskia ventil e golema preebavka shtoto shte pompish kato lud tva 4 bara sa si pompane kat za svetovno.
A i nemozhe da se slozhat s avtomobilen ventil gumi i shte lepish dokato si namerish takiva s frenski ventil - shtoto ako probiesh dupkite da sa po shiroki shte preebesh kaplata i shte trebva da ia smeniash a i kaplite ne sa savsem dvustenni a neshto hem dvustenni hem malki - a be ne mi haresvat i tova si e.
A inache sa leki tezi scott bikes ama po dobre si vzemi Drag ne che imam takyv no kato gledam slagat hubavi chasti.
Znachi prednia deraileur i da e kitajski golem praz i da ne sa fiksirani skorosti pak golem praz shte go prezhiveesh i niama i da mislish za poveche.
Bizh zadnia deraileur zadylzhitelno shimano i zadylzhitelno pone shimano Tourney a ako e po visok class oshte po dobre kato Altus ili Acera ili Alivio - e ako e Deore naj dobre ama i zybchatkite otzad triabva da sa shimano i naj dobre e otzad glavinata da e na shlici kaseta ili ako imash kasmet s kapsulovani lageri ama niam ada imash takyv kysmet az ne sym vizhdal oshte.
Scott praviat bikes s hubavi zadni glavini no kaplite sluchaia sa mnogo kofti moment.
Taka che zarezhi Scott i Sprint i si vzemi Drag Ontario toj e 370 leva i ako mozhesh oshte tam poizkaj za 100 leva da ti slozhat zadna glavina Deore i zybchatki shimano i shte se prerodish s super bike.
Prednata glavina kakvato i da e tia se chupi po malko i po natam kato ia schupish si ia smeni s formula s kapsulovani lageri i shteti dojde oshte 50 leva.
Are kefi se - samo za info posledno vizhdah Drag Ontario vyv Bikecenter v Mladost 1 block 1A i v Velomania do halite i zhenskia pazar.
No nishto ne ti prechi da vidish kade sa magazinite na tehnite sites:



a i syshto mozhesh da pitash za drigi bikes.
Inache ako ti se davat malko poveche pari si vzemi Drag ZX5 shte se izkefish na 11kg bike ;-)) koeto e naistina leko.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.