Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 27.07.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да разглобя задно движение?  
Автор starchaser (състезател)
Публикувано05.05.04 23:35



Махнах лагера от едната страна, но нещо не мога да разбера как да сваля венеца. Не е касета, на резба е. Моля кажете как се сваля. Трябват ли ми някакви специални инструменти?



Тема Re: Как да разглобя задно движение?нови [re: starchaser]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 08:12



За да свалиш задната касета или free wheel ти трябва специален ключ. Резбата е нормална - отвива се обратно на часовниковата стрелка. При отвиването на free wheel се приготви с водопроводния ключ споменат в предишна тема защото това чудо се самозатяга при каране и понякога е доста трудно за отвиване.
Успех!



Тема Re: Как да разглобя задно движение?нови [re: starchaser]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано06.05.04 15:04



Ако си от София, иди при Дженко - жълтата каравана на колелото на 4-ти километър на "Цариградско шосе". Той ме е обслужвал точно за такова нещо. Бивш състезател е, разбира повече от шосейно и пистово колоездене, та може за това да си поприказвате, докато ти върши работата. Не ти препоръчвам да развинтваш със самоделка, защото можеш хем да повредиш движението, хем и себе си.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Как да разглобя задно движение?нови [re: starchaser]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано07.05.04 07:58



Трябва ти специален инструмент - цената му е от 5 до 15лв в зависимост от производителя (по-скоро материала). Не е необходимо да сваляш оста, той се нанизва около нея. Самото развиване на венците става най-лесно с менгеме (хванато на някаква стойка разбира се)- стягаш въпросния ключ в него, нанизваш колелото с венците върху него и след като влезе добре започваш да го напъваш в посока обратна на часовниковата стрелка (гледано отгоре) държейки ръцете си на 180 градуса (9:15 часа). В началото е малко трудно, но веднъж тръгне ли си върви сравнително мазно. По-добре не пробвай с френски или водопроводен ключ защото има голяма опастност да се изметне и да се нараниш доста лошо.

Луд умора няма!


Тема Re: Как да разглобя задно движение?нови [re: starchaser]  
АвторVicy (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 10:17



След най-малкия ти венец на самия пакет има нещо като гайка,тя като се развие венците падат един по е един,а на самия пакет от външната страна има две дупки пъхаш един специялен инструмент и въртиш обратно на часовниковата стрелка.Така махаш целия пакет венци.После само го слагаш завиваш го колкото можеш на ръка качваш се на колелото правиш няколко кръкчета и венците пак са затегнати.



Тема Re: Как да разглобя задно движение?нови [re: Vicy]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано07.05.04 10:32



За няколкото кръгчета не съм съгласен, щото при мен това не подейства достатъчно и отидох да си ги стегна на майстор.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\

Редактирано от Downhill на 07.05.04 10:36.



Тема Не съвсем ;)нови [re: Vicy]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано07.05.04 11:34



Абе не е точно така... за да се стигне до лагера трябва да се свали целия пакет, а не само венците му - иначе кел-файда че е смъкнал зъбчатките като лагера пак е забит на майната си под тресчотката им. За онази гайка с двете дупки която предлагаш да развие също не съм съгласен, така ще измъкне външния цилиндър на тресчотката и ще си открие достъп до кученцата й, но вътрешния цилиндър пак ще си стои на главината и пак ще крие лагера. Да не говорим пък че на някой модели на Shimano (по-конкретно на Megarange 11-34) въпросната гайка съвсем не е там където ти казваш, а точно от другата страна (откъм главината), и за да се развие трябва първо да се смъкне целия пакет.

Инструмента за сваляне на задни венци прилича на кух цилиндър с шлици в единия край и шестостен в другия - шлиците влизат в тези на пакета с венците, а шестостена си е за хващане с гаечен ключ, менгеме, или каквото там има в наличност.

Луд умора няма!

Редактирано от Windstream на 07.05.04 11:35.



Тема Re: Не съвсем ;)нови [re: Windstream]  
Автор starchaser (състезател)
Публикувано08.05.04 22:51



Още в понеделник отивам да си купя ключа! Просто ми писна от набедени за "майстори"!!!



Тема Re: Не съвсем ;)нови [re: Windstream]  
АвторVicy (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 10:23



Имам предвид че саия пакет венци е като гайка и се завива на главината.С този специален инструмент и ония две дупки от дясната страна на пакета се сваля пакета.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.