Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 30.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да го развинтя!?нови  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано29.04.04 23:09



Как се развива това чудо - нямам си идея.
Става дума за средно движение. Не е на касета, а е с лагери и от всяка страна се развива по една капачка, която е с външна резба и влиза в рамката, която пък е с вътрешна резба. Лявата я развих със специално за целта купения ключ, развиването беше обратно на часовниковата стрелка. Но дясната накъде се върти? Предполагам, че и тя е в противо
Побеснях, даже щях да си счупя крака от напрежение, като ми се отплесна рамото на ключа (водопроводен, от самозатягащите се - с него съм захванал джиджавката, с която се отвива) - добре че поне бях с ръкавици, че да не си сваля кожата и месото ! Изкарах даже искри от желязото Представете си каква сила съм приложил, ама шибаната гайка си седи като заварена.

НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НАКЪДЕ СЕ РАЗВИВА ТАЯ УЖАСИЯ?

!#@$%%$&%*$*$^%*#^%#!!!

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: Downhill]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 08:12



Двете капачки са с различна резба - лява и дясна. Едната се развива обратно на часовниковата стрелка , а другата ПО ЧАСОВНИКОВАТА стрелка.
Успех!



Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: Downhill]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано30.04.04 10:52



Адаша е напълно прав, чашките са с противоположни резби - обикновено тази отляво е с дясна (нормална), а тази отдясно с лява (обратна). Предишната ми рамка обаче беше точно наопаки, само че когато моя ключ се оплесна аз не извадих твоя късмет - белега на левия ми крак още си стои.

Луд умора няма!


Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: Downhill]  
Автор evilzet (минаващ)
Публикувано30.04.04 13:01



има и рамки на които и двете чашки са с обикновена резба
така че трябва да гадаеш

а вместо с ключ хвани тази чашка с менгеме и използвай рамката за лост-
имаш много по-голяма сила , а и няма да се нараниш



Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: evilzet]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано30.04.04 16:20



Много ви благодаря за отговорите!
Питах човека, който наистина е отвивал това НЕЩО, и то на мойта рамка - той ми каза, че едната гайка е с права, а другата - с обратна резба.
Менгеме нямам - завинтвам ключето (което е кухо) за оста и така го застопорявам да не мърда много-много. Рамото го упражнявам с доста дълъг водопроводен ключ. Интересното е, че и аз вече имам лека липса на кожа на левия крак, след като ми се отплесна железарията :) Ако не успея да го развия в правилната посока, ще се предам и ще го водя на лекар (майстор, де, велосипеден).


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Evilzet e напълно прав/праванови [re: evilzet]  
Автор Digweed (Red_Devil)
Публикувано01.05.04 23:18



колкото по голяма ти е дръжката на ключа толкова по голяма сила можеш да приложиш на гайката(или там каквото е). Така наречената въртяща сила
Да живее физиката

MAN U - Arsenal 6:1/5:1/6:2/5:4/6:2/4:0/6:1/5:2/5:0/5:1/5:1


Тема прав ;)) [re: Digweed]  
Автор evilzet (минаващ)
Публикувано03.05.04 15:20



а колкото ти е по-здрав ключа, в случая менгеме, толкова е по-малко вероятно да се изплесне (ако натискаш радиално)



Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: Downhill]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано03.05.04 16:45



Търси гараж с яко менгеме. И за други ремонти ще ти е полезно. Използвай каска и протектори при ремонта - ще спестиш наранявания .



Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: Downhill]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 18:00



Внимавайте както сте хванали тези менгемета и големи ключове - особено като завивате касета. Касетите на Shimano се затягат с момент от порядъка на 50-70 Nm. Това занчи че ако рамото на водопроводния ключ е 50см трябва да натиснете с не повече от 10-14кг сила. в противен случай пренатягате лагерите с всичките последствия.
Успех!



Тема Re: Как да го развинтя!?нови [re: lvan]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано03.05.04 22:34



Е-е-е - спокойно, бе, колеги - вече имам 60 км с новата касета . Отвъртях го с водопроводнио, само че във вярната посока, а после пак със същия инструмент монтирах новата.
Благодаря ви много за отговорите. И наистина е добре да се работи с предпазни средства, щото едно отплесване и...

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.