Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 16.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Я кажете...нови  
Автор starchaser (space racer)
Публикувано25.03.04 11:43



...какво му трябва на един средно-зъл байкър?
Търся си някакво сносно колело (не за спускания, но и да не се разпадне на втория скок от тротоара на шосето, защото и това съм виждал), но тавана ми е 200 лева. Просто не мога да отделя повече. Какво бихте ме посъветвали да взема за тези пари? Повечето колела на тази цена, които гледах по магазините, ми се струват много зле. Благодаря предварително за съветите.



Тема Re: Я кажете...нови [re: starchaser]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано26.03.04 12:23



Ми за тази цена дори свястно колело за разходка в парка май трудно се събира... Опитай да намериш изостанало в някой магазин "Bachini" - имаше вариант с двустенни шини за цена от порядъка на 200 лв.

Ride it like you stole it...!


Тема Re: Я кажете...нови [re: nk]  
Автор bluelemon (Crazy Nights)
Публикувано26.03.04 13:12



Basi mamata slusham 4eta i neznam kvo da kaja. Kvo zna4i kolelo za 200 lv ne stavalo i za v parka. Kolko triabva da struva za razhodka v parka. Az vzeh na staro edin sprint Victory minalata godina za 100 lv. ot edin poznat. Ne sam slizal ot nego ska4al sam ot borduri kvo li ne drugo vzeh mu zdraveto det sa vika i za cialo liato sam zalepil niakolko gumi i mu smenih srednoto dvijenie shtoto se skapa sega slojih niakvo kapsulovano. Verno ne e ot nai lekite ramki i drugi kosuri ima no ot vreme na vreme kato go postiagash niamash dertove. Tva e polojenieto maina.



Тема Re: Я кажете...нови [re: nk]  
Автор Плoвдивчaнka (южнячка)
Публикувано26.03.04 17:04



Да, бе, и за разходка в парка! Ми аз като си ходя пеш в парка, ми излиза безплатно, за кво ми е да давам N-стотин лева за колело!
Моето струваше 90 лв., ново, изобщо не твърдя, че е свястно, но си го разхождам в парка вече година и половина и още не се е счупило в някой бордюр.

Насила хубост не става.


Тема he-he, 200 lv :)нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторGOA (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 18:35




кви 200 Лв. бе ???
Е, то зависи и как караш, т.е. караш ли или се возш.
Но ново свясно колело за 200 няма.
Препоръчвам ти спринт аполо или нещо от скот.
забрави за разни кросове, балканчета и подобни. Те само изглеждат хбуави.
Също ти препоръчвам да идеш при Дженко Тончев (младост1, до бл.30 или млад.2 бл.222) ако си от софия. Потърси подробности и на www.mtb-bg.com
i www.mtb-bg.com/forum



Тема Re: Я кажете...нови [re: bluelemon]  
Автор PROPOVEDNlKA (Отец)
Публикувано26.03.04 21:58



WOWWWWW
ti ska4a6 ot trotoara na patq li veeeeeeeee
aaaaaaa
stra6noooooooo
i si mu zel zdraveto vika6.....tva govori mnogo dobre za tova kolelo....

АМИН!


Тема Re: Я кажете...нови [re: starchaser]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано27.03.04 17:55



Вижте какво преди 4 години си взех една RIVERA единствена и неповторима за 160 лева.До сега съм навъртял 30 000 (вчера точно ги закръглих) и колелцето си върви като пушка и ми прави кеф да си го карам дори повече о новото АПОЛО за 400 лева.Приятеля с който карам из планините и той си взе колело за 150 лева.За 8 месеца каране пръсна две външни гуми счупи едно задно движение и вчера ми се обади и ми каза че счупил и кормила и за малко да се убие.За 8 месеца каране и 3000 км навъртяни хвърли оригиналната верига и сега е с нова,а аз тези километри които съм минал зъм със трета верига макар вече и тя да е за смяна.
Признавам си аз уцелих на колело,но не разчитай и ти.Заради това кормило ако с малко по-малък късмет сега можеше да няма с кого да карам.Ако питаш мен събери поне 350-400 лева и вземи нещо по- надежно което няма да ти се строши на пътя.Не че има някаква гаранция,но все пак опасноста е свдена до минимум.



Тема Re: Я кажете...нови [re: nk]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано27.03.04 18:00



Както винаги всички са мнооооооооооого големи специалисти (начело с мен . Казах че трудничко се събира, а не че колело за 200 лв не става. Освен това човека не пита за парково а за планинско.

Общо взето гледай да е колело с алуминиева рамка, двустенни алуминиеви шини и прилични спирачки (в никакъв случай дискови). Нещо от сорта на Shimano Altus примерно (спирачки+команди и движение). Ако имаш покрай теб някой който е по в час, добре е да го юрнеш малко по магазините .

Ride it like you stole it...!


Тема слушай момче..нови [re: naka76]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 23:01



Аз живея на село.
На 45 години съм и тежа окло 90 кг. гладен.
До сега съм карал следните велосипеди:
Виктори (180лв.)
Кросс (290лв.)
Бианки (400лв.)
Скот (500лв.)
В момента карам едно колело сбиротък. По-точно отидох в един магазин в София, кв.Младост, казва се байк център или нещо подобно. До трите 22 етажни блока на бул.Ленин и Людмила Живкова (не знам новите имена за съжаление). Там са много свестни хора и им казах: хайде сега дайте ми една 21"алуминиева рамка.Сложете и сега една здрава предна вилка с един дълъг хубав амортесьор, а сега едно средно движение, предна и задна дискови спирачки (ама от 120 лв.едната)..................
и така докато стана колело. (900лв.)
Карам го вече една година не е мръднало.
Всички тези гореизброени колелета се разпаднаха като гнили ябълки- БОКЛУЦИ!!! особенно това Крос, Спринт и т.н. имамчувството че всичко е сглобено от части най-много индийски или китайски или бог знае какви.

Пиша тези неща за да добиеш предства от опита ми и да прецениш съвета които ще ти дам.

Ако имаш 200 лева, не ги харчи за колело. Спести си ги. Като станат 1000 иди и си купи ново истинско колело.
Ако нямаш тази възможност, отиди в някой магазин за велосипеди втора ръка и си избери нещо здраво като Кастелло, Скот(ама не тайвански като моя).



Тема slushai 4i4eнови [re: чичo]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано28.03.04 00:46



kak bi se po4uwstwal kato razberesh, 4e ~90% ot bike produkciqta se proizwejda w taiwan ?!
a?

"... и т.н. имамчувството че всичко е сглобено от части най-много индийски или китайски или бог знае какви. "
hehehehehe ama ti naistina li wse oshte si mislish, 4e 4astite po twoeto kolelo se prawqt nqkyde w ewropa ili america?


От колела не отбирам грам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.