Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 25.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: Lazar]  
Автор dimodi ()
Публикувано17.04.04 11:04



1200 км са си бая :)

Само не разбрах при какъв регламент се изминават - правят ли се почивки, или се правят само почивки за ядене и "други нужди", или се яде в движение и се спира само за "други нужди"?

шипков мармалад rulezzz


Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: dimodi]  
Автор TheEgoist (vartipedal4ik)
Публикувано19.04.04 00:01



Имаш 90 часа да ги минеш със собствени сили... от там нататък прави каквото искаш

Kara po vsiako vreme i navsiakade



Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: lvan]  
АвторVicy (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 11:31



Много ви се чудя къде ги карате 300 400 и ... КМ. Какви са тея маршрути. Сами ли карате или отпреде ви води кола щото из България не е много сигурно че ще се прибереш здрав и читав у дома с колелото си.Има сумати и бълъци из пътищата. Моя единствен дълъг маршрут е Варна-Края на магистралата и обратно, ама отстрани си има аварийно платно и се чувствам по-безопасно.

А и някой да знае по състезанията дали е разрешено да си с Walkman щот на мен музиката ми е като стимул да въртя.



Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: Vicy]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано12.05.04 17:50



Тристата които минах бяха Слвенски бани-Ямбол-Бургас-Созопол и обратно!!!400км за южна България бяха София-Сливен,повече подробности не знам.Сега са тези в Северна България,на които и аз смятам да отида, и те са Исперих-Силистра-Варна-Исперих.Включваш се в движението и сам се пазиш.Магистралата до колкото знам е абсолютно забранена за велосипеди и тука около Пазарджик чувам че доста ги сваляли.А за Walkman,никога не съм им бил превърженик.До сега не съм имал проблеми с коли (освен че от време на време отнасят по някуя псувня),но ако сложа това нещо няма да мога да ги чувам и ставам потенциална опасност.За това никога не ги полазвам иначе не вярвам някой да ти забрани а си слушаш музика



Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: naka76]  
АвторVicy (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 14:01



Mnogo blagodarq za tozi otgovor.



Тема Re: към сериозните веломаратонцинови [re: Vicy]  
АвторLazo (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 13:32



Допълнение за маршрутите
(от първа ръка)
Маршрутите са избират да преминават по ненатоварени, главно междуселски пътища, без много дупки, с панорамни гледки, като всички тези показатели се оптимизират, за да се получи най-добрата комбинация. Освен това на определен брой километри се предвиждат места за контрол и почивка /хапване, пийване и т.н./. Така избраните маршрути много често изискват умения за ориентация по карта и маршрутна таблица /включват се в стартовия пакет/
За безопасността:
Гледаме да караме в група. Ако сме повече хора по естествен път /според темпото на каране/ или по уговорка се образуват няколко по-малки групи. Понякога по стечение на обстоятелствата се налага да въртиш педала сам, и ако това се случи през нощта в непозната местност нейде из балкана, то си е жив адреналин.
Естествено има и съдийска кола, която не само контролира, но и помага при крайна необходимост. Основната идея все пак е между две контроли да се справиш сам, така че трябва да имаш и малко технически познания, поне да можеш да си залепиш гумата.

Мога да изпратя пълния текст на регламента и други материали на всички, които се интересуват и посочат съответен електронен адрес




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.