Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 15.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: яко !!!нови [re: lvan]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано07.04.04 15:36






ама като гледам нещо не ми е ясна идеята, като разбирам - трябва да се махнат лостчета, и няма да се краде.
-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи

Редактирано от Дpeмeщ на 07.04.04 16:52.



Тема Re: яко !!!нови [re: Дpeмeщ]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 17:22



Така е. Оригиналните Quick release се махат и на тяхно място се монтират тези , като те се сягат със специален "терсене" ключ.
Виж като принцип на действие:

, а като схема на монтиране:

Идеята е без този ключ , който е уникален за всеки комплект да не може да бъде свалено колелото. Навярно някой ще каже че може да се свали , но все пак не е като да щракнеш лостчето за отключване или да отвъртиш универсалните гайки.



Тема Re: яко !!!нови [re: lvan]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано07.04.04 22:01



:-)

Най-тъпото е, че обикновенно след като НЕ успеят да ти гепят колелото го чупят от яд. Пример: един авер от варна има оригинални гуми максис. Заръзва си колелото пред пикалиди и се връща - счупен връх на отверка в катинарчето, гумите спукани с по 1 дупка, явно с някакво шило. Или пък за бързо свалящите се капли...Особенно ако сте с ви-брейкови мале баси ужаса. В такъв случей гледайте да сте с по-евтини капли и гуми:-)

Имам една идея. Може да си пожертвам колелото в името на каузата. Да го завържем на някое "пусто" местенце и да се наредим на някакъв вид постове. Някой отнякъде да снема как го крадат, после на излизане го хващаме и пречукваме и най-накрая го осъждаме като имаме касетата за доказателсто.

Не пушете трева

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Това за БГ ли го мислиш?нови [re: BurnOu7]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.04.04 19:07



Според мен ако гепим някого и го пребием, след това не ние него - той нас ще осъди.
И ще има и парично обезщетение за него и пандиз за нас.
В тази държава само престъпниците имат права
Така че решението е бой до посиране а след това се смотаваме.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Това за БГ ли го мислиш?нови [re: bira_more]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано08.04.04 20:22



Да, има нещо такова. Аз съм готов да си жертвам колелото...Има ли навити да застанат на пост? АКо организираме такова нещо аз ще намеря кой да снема и ще сложа снимки в клуба :-)

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: Zaklyuchvane na kolelotoнови [re: lvan]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано08.04.04 21:59



в България съм, но няколко дни месечно съм из ония места. Мерси за линк, изглежда интересно, но нещо не ми се ще да бъзикам деоре хт главините с подобни експерименти, предпочитам с още една тел да заключа колелото към рамката

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: Zaklyuchvane na kolelotoнови [re: Дpeмeщ]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 13:07



Също е възможно! Понеже ти обещах да ти намеря адреса на магазина - ето ти връзка:

. Там ще намериш всичко - адрес , телефон , факс и т.н. Можеш да го четеш и на английски. Във новия им каталог тези заключалки ги няма , но приятеля ми ги е купил от там. Незнам какви са цените на колелата в България - явно много по-ниски от тук , но тези в този магазин са с около €1000! по-ниски от тези на съответстващ велосипед тък в Холандия. Аз лично си търся ново колело и със сигурност ще ходя до там да ги видя. Приятелят ми има МТВ от там и много е доволен. Разгледай сайта имат доста интересни неща.
Надявам се да съм бил отмалко полезен
Увпех!



Тема Re: Zaklyuchvane na kolelotoнови [re: lvan]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано10.04.04 20:02



А ако се пробват да ти гърбят байка не когато е заключен? Да кажрм някой наркоман:( Хващаш седалката с колчето и цата ке пата

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: Zaklyuchvane na koleloto [re: Black_Adder]  
АвторRip Curl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 14:09



Imam edin priatel deto ima gotino kolelo oba4e nikoga ne go zaklu4va. I toi vinagi kato si ostavi koleloto nqkade mu razkop4ava6e spira4kite(se6tate se za kvo stava vapros, te sa v-brake). Ta toq pi4 mi razpravq 4e vednuj nqkav idoit trugnal da mu krade koleloto i se ka4il i otpra6il na nqkade. Oba4e nali spira4kite sa "otkop4ani" i ne mogat da spirat i oniq kradeca otna4aloto ne zabelqzal tova kato trugnal s koleloto. Priatelq mi trugnal sled kradeca, koito se prebil na 100 metra po nadolu, v sledstvie ot nerabote6tite spira4ki, i taka hvanali kradeca. xaxaxa.... ako o6te nqmate uredi za zaklu4vane na koleloto moje da pravite pone tova.. puk moje nqkoi da se izluje...



Тема Re: Zaklyuchvane na koleloto [re: Black_Adder]  
Автор 3Mona (непознат )
Публикувано16.04.04 18:33



Здравейте.
От доста време следя форума, но ме беше да пиша с колелото, което ... ИМАХ. Сега, след като вече го нямам се пресрамих, за да споделя горчив опит по темата:
РАЗБИХА МИ ГАРАЖА, заради колелото, което беше ... UNIS Sprint, т.н. "югославски бегач", представяте ли си? Аз го карах 12г, а преди това не знам. Вярно, че си го гледах, но колко пари ще му вземе говедото? Явно го е гледал отдалече, че е лъскаво, а не е разбирал нищо...
Другите поражения с пренебрежими - чанта с инструменти и счупено предно триъгълно стъкло на колата, Пасат В2,'87.
Изводът е ясен - к'во ли ще направят за наистина скъп модел...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.