Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 04.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Удари ме кола  
Автор Бoko ()
Публикувано17.03.04 11:48



В понеделник, 15.03. ме удари кола на кръговото на 4-ти километър.
Вината си беше 100% моя, за щастие шофьорът караше бавно. Удари ме странично, преметнах се през капака, ударих му стъклото с гръб (колата беше Форд Сиера) и му го счупих, след което се метнах на асфалта. След като ме прегледаха в Пиргов се оказа, че нямам нищо счупено и пукнато. Дори нямам синини. Останах един ден там за да проверят дали нямам вътрешни кръвоизливи. Оказа се, че нямам.
Изкарал съм голям късмет. Колата ме удари, след което се преметнах на капака и ударих стъклото на колата с раницата, а не с моя гръб. В раницата имаше един празен пластмасов резервоар с правоъгълна форма -за мотофреза (селскостопанска машина)- и една голяма, около двекилограмова скоба за заключване на велосипед. Този резервоар, заедно със скобата (тя беше от външната страна) са поели удара и затова нямам дори спукани кости или прешлени на гръбнака.
Колата и велосипеда сега са в КАТ и в петък ще ходя да дам покзания и да прекратят следствието за шофьора.
Колата е със счупено стъкло, счупен мигач и огъната предна врата. На велосипеда нищо му няма (това установих за краткото време, когато го погледнах). На мен- болки в мускулите от контузията (боли ме когато ставам или лягам на леглото).

Призовавам всички вселоспедисти в да внимават, когато карат из града! Аз имах късмет, но може да се случи и много по-лошо. Оглеждайте се много внимателно и винаги пускайте колите да минават първи. По възможност заобикаляйте натоварените улици. Купете си каски.



Тема Re: Удари ме коланови [re: Бoko]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано17.03.04 22:16



emi kofti...
w normalnite dyrjawi si ima alei za kolela.. otdelno che polowinata trotoar e za welosipedi...
ama nie sme dale4e o6te...
dobre 4e shofiora ne ti e naletql na boi...

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Удари ме коланови [re: MAN6]  
Автор Black_Adder (агресивен)
Публикувано18.03.04 02:42



V normalnite darzhavi nay-veche shofyorite sa dosta po-razlichni ot nashite.



Тема Re: Удари ме коланови [re: MAN6]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано18.03.04 14:43



В нормалните държави - да. Ама представете си, че това стане и тук. Първо вносителите на горива и собствениците на безиностанции ще се дигнат на протест и ако не мине номера, ще почнат редовно да посипват вело-алеите с кабърчета и стъкла.



Тема Re: Удари ме коланови [re: pyrx]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано18.03.04 22:51



ne znam dali si naqsno kolko lesno se wdiga edna benzinostanciq waw wyzduha :)

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Хей юнаци пазете се!нови [re: Бoko]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 10:50



Като чета вашите комантари искам да споделя нещо с вас. Такова чудо шофьор да се съобрази с колоездач в България не е имало и най-вероятно още дълго няма да го има. Винаги на велосипеда се е гледало като на нещо което служи за лека разходка в парка и то при подходящи метеорологични условия , ако някой го използва за придвижване се считаше за невероятен простак и му се присмиваха. Времето за което говоря са 80-те години. Тогава имах един "Старт шосе" и с него ходех навсякъде. Честно казано немога да си спомня случай някой някъде да ми е дал предимство или ако това е станало то те са били единици. Винаги съм пропускал колите да минат първи , защото шанса някой да ме отпечати на асфалта небеше никак малък. Дори до ден днешен помня следния случай. Карам си към язовира (от София към язовир Искър) и както винаги се държа най-вдясно щото си пазя главата и пред мен набива спирачки един Москвич. Слиза от него един "мъжага" по потник и шкембе до коленете и ми вика : "Къде си тръгнал с това колело бе селянин и защо не караш от лявата страна срещу движението - там им е мястото на пешеходците!" И един разярен още малко и ще налети на бой. Та мога ди си го представя този същия в "новия" си Голф 2 или Опел Кадет. Ще си те отнесе като стой та гледай. По-късно когато се появиха и мутрите стана съвсем страшно и тогава почти спрях да карам. Незнам как е сега. Виждам че има много привърженици на колелото , което много ме радва и вярвам че нещата поне в тази област ще отидат на добре. Но във всеки случай невярвам много бързо да се промени манталитета на шофьорите. Така че искам просто да ви кажа : Пазете се сами щото е пълно с простаци , но за съжаление последиците са най-вече за велосипедиста.
На всички ви пожелавам приятно и безаварийно каране!



Тема Re: Хей юнаци пазете се!нови [re: lvan]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 17:47



ако някой го използва за придвижване се считаше за невероятен простак и му се присмиваха

Моя приятелка, с която преди 12-13 години си карахме заедно балканчетата из градската градина, сега не ще и да чуе да подкара колело. Не било достатъчно тежко за големи хора, несериозно било, тя кола искала; е, пари за кола няма, ама и колелото не става в никакъв случай. Аз се чудя откъде и идват такива мисли, а то имало и по-тежки случаи... 80-те години.




Тема Продължение на историятанови [re: Бoko]  
Автор Бoko ()
Публикувано19.03.04 20:09



Днес ходих до КАТ да дам показания. Взех си колелото. Единствената (засега) повреда е спукана пластмасата на командата.
Оказа се, че този, който ме е ударил не е имал шофьорска книжка. Седем години пича си бил карал кола без книжка. Като го хващали, давал по 20 лв. на полицая.
Въпреки това дадох показания точно както беше станало. Написах, как съм се огледал в движение, не съм дал знак с ръка и съм пресекъл в последния момент. Полицаят-следовател явно му е дигнал мерника на шофьора и твърдеше, че вината е негова. Той въпросът е деликатен, бях ударен на пешеходна пътека. И затова се е хванал. Въпреки, че обясних, че съм изкочил изневиделица. Ако имал книжка, това нямало да стане. Абе аз си мислех, че е минало, но и сега шофьора е винаги е виновен.



Тема Re: Хей юнаци пазете се!нови [re: lvan]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано20.03.04 11:13



w4era edin s kamaz mi se dyrweshe
shtoto az si minawah na edna peshehodna pateka a toi beshe daleko i izobshto ne namali
4ak kato otmina sprq i po4na da wika
jalko 4e ne se bqh qdosal shtoto mojeshe da stane weselo
deeba selqnite
ne mogat da se nau4at 4e pe6ehodeca e s predimstwo i 4e na pe6ehodna pyteka se spira...
basi prostotiqta...

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Удари ме коланови [re: Black_Adder]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано21.03.04 06:23



По-различни друг път, същите идиоти са ама законите им са по-строги. Въпреки това те често си правят оглушки и поне в моя район (предградията на Детройт) си е напълно нормално на знака за скоростта да пише 40 а те да си карат с 50-60 (за мили в час говоря, не километри). Също така е съвсем нормално на същите тези улици училищните автобуси да се състезават един с друг - онзи ден докато си чаках на кръстовището до университета покрай мен с над 70 мили в час прелетяха точно 15 броя жълти полуразвалини, при това пълни с деца - и това в град в който ченгетата те спират даже и за "излишък на ускорение" (това не е въртене на гуми и никъде в правилника не е дефинирано). На най-главните улици пък (т.нар. freeway) пък стандартната скорост на движение е 70 мили в час при максимално разрешени 50 - питах няколко човека защо ограничението е толкова ниско и отговора беше че сега е 50 и се кара със 70, ако го вдигнат на 70 идиотите ще гонят с 90 Да не говорим че преди месец-два някаква патка за пореден път не се събрази със знака стоп преди пешеходната пътека и съответно ми направи един бърз тест на спирачките - добре поне че снега се беше стопил, иначе предницата на хубавия й малък пластмасов Понтиак щеше да си я събира на части

Луд умора няма!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.