Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 26.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ха-ханови  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано03.03.04 11:19





Две български фирми получиха наградата "Златна мартеница" за производител за 2003 г., съобщи "Дарик радио". Едната е предприятието "Крос" - Монтана, което произвежда собствена марка велосипеди предимно от типа "маунтин байк". Фирмата осигурява работа на повече от 250 души, като средната им заплата е над 300 лв., съобщи управителят Любен Мартинов. "Крос" - Монтана, продават над 130 000 велосипеда годишно, главно в страните от ЕС, на чиито критерии отговарят 100%.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи

Тема Re: ха-ха [re: Дpeмeщ]  
Автор HellRaider (WANTED)
Публикувано03.03.04 11:24



da im imam niskite kriterii

no vse pak teza na6iq i chujdiq pazar nepravqt edno i sy6to

a i za kakvo ti e zdrav bike v holandiq kadeto po ravno nemoe i da byde (kakto kazva edna priatelka: "Tuk ne e ravno!!! Tuk e vdlybnato") i kolelata tam sa po 20 evro nai skypite za6toto se kradat dosta i taka verigata za nego katinara de 30 evro haha

Ako nqma kade da otidesh ela na sebe si!!!


Тема Re: ха-ханови [re: HellRaider]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано03.03.04 11:42



впечатлен съм от бройката, това са около 500 таралясника всеки ден, и едва ли всичкте 250 човека го сглобяват, все пак има и шофьори и пазачи и складажии и секретарки и кой ли не още.

пък на европейците не им завиждам.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: ха-ханови [re: Дpeмeщ]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано03.03.04 14:45



... И каква ли българска "слава" се носи с това качество...

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: ха-ханови [re: Downhill]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано07.03.04 18:58



Ами щом продават, значи се купуват, нали така?

Демек не са толкоз лоши, колкото ги изкарват тук... В края на краищата хората които карат така, че да им трябва наистина качествен байк са много малък процент от тези, които карат колело, а за тези вторите да дадат 500+ евро за байк - няма смисъл, чудесно ги урежда някой low-end Cross за 100.

Не си мисли, че в ЕС като имат пари, непременно искат да ги харчат за колела...

Браво на Cross, че успяват да изнасят, дърпайки икономиката напред и създават работни места.. Ако смяташ че можеш по-добре - заповядай, пробвай се. То отстрани винаги е лесно да се говори.

--
17 Gen r


Тема Re: ха-ханови [re: PtD]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано07.03.04 23:00



Sorry za latinicata.
Vij sega - nikoga ne sam imal CROSS. Brat mi si beshe kupil predi vreme na staro edin za sto leva, karan i razhlopan - ot tova, koeto vidiah, mi stana iasno, che e mnogo zle napraven. Drugo - karal sam s hora s takava marka - emi... ia wint sha se razhlabi, ia neshto shte shtraka ili oshte neznam kakvo si. Vse neshto e za doopraviane.
Eto zatova mislia taka. Che se izlagame s tia koleleta zad granica. To ne che moeto vse neshto ne mu e nared - ama tova e Mnogo Po-Riadko. Pone ne karam kross, ami niakakav sbirshtain, deto pone ne e sgloben u nas, a i chastite mu sam se postaral da ne sa balgarski (e - niakoia vatreshna guma biva)...
Mdaaa....

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: ха-ханови [re: Downhill]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано08.03.04 00:20



Абе много ясно, че ще има проблеми... ама аз ти гарантирам, че каквото и колело да ми дадеш, мога да го накарам да се разхлопа, да му изпочупя рамка, вилка, спирачка, главина, спица... абе квото кажеш, само курбелите ми се опъват

Това което казвам е, че за всеки тип каране си има колело, естествено с разлика в цената. Ако отидеш да разгледаш из ЕС, ще видиш всякакви колела, здрави, крехки и т.н., като преобладаващият процент се използва не за downhill, не за FR, не за urban assault, ами за най-обикновен comuting, т.е. за да стигне западноевропеецът до работа, до парка, до вкъщи и т.н. Ако за байк, сглобен в ЕС трябва да се платят примерно 500Е, а за Cross 150Е (при горе-долу еднакво качество, а трябва да те уверя че в Милано съм виждал много, много, много скапани колела за цени, от които ще получиш главоболие), естествено е, че нормално мислещият човек ще избере по-ниската цена за същото качество.

И на малоумния е ясно, че е по-добре да се кара Мерцедес S класа, вместо лада 5-ца, обаче колко лади и колко S класи има? И какво, "ВАЗ" да затворят заводите, защото има по-добри коли от техните ли?

И пак ти казвам, щото явно първия път не ме разбра - ако смяташ, че можеш да правиш по-качествени велосипеди от Cross на същата цена, трябва да започнеш да ги произвеждаш, хем ще печелиш за себе си, хем ще дърпаш БГ напред, хем и западноевропейците ще са доволни.

Като успееш в това начинание, можеш да кажеш "а пък Cross нищо не разбират", другото е чесане на езици за чужда сметка.

--
17 Gen r



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.