Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 18.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Два глупави въпросанови  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 00:48



Здравейте. Съвсем наскоро открих вашия клуб , но понеже в момента съм извън България искам да задам два въпроса:
1. Аз в момента карам race bike , но така и в клуба не открих тема за шосейни велосипедисти. Искам да попитам няма ли ги или са много малко и неорганизирани. Може би имат отделен форум , който аз не съм открил. И изобщо има ли условия за шосейно колоездене в България в момента.
2. Втория ми bike е cross hybride. Това е като mountainbike , но с 28" колела.
Обяснявам го по този начин защото този тип колела съм го срещал поне под три различни наименования и несъм сигурен кое е по-популярно и точно. Та въпроса ми е : Като изхождате от вашия опит как го виждате по българските планини - например по трасето София-Черни връх-София като имате в предвид че на мен изкачването ще ми достави многократно по-голямо удоволствие от слизането. Предната вилка е със 70мм ход.
Ще очаквам с нетърпение компетентно мнение за което благодаря предварително.



Тема Re: Два глупави въпросанови [re: lvan]  
Автор TheEgoist (vartipedal4ik)
Публикувано23.02.04 04:46



Здрасти Ванкоооу,
Работата е следната...
Почитателите на шосейното колоездене по принцип сме малко, пък и имам чувство, че малка част влизаме тук. До сега съм засичал едва 2-3-ма освен мен които да са шосейкаджии. Аз лично карам и двете (и МТВ). От повечето байкъри се усеща определено пренебрежение. Всичкото това се дължи на няколко неща, като например това че отчайващо незнаят "за к'во стаа въпрост" - към 99% от байкърите дето отричат шосейното колоездене никога не са се качвали на шосейка, още повече пък хубава . Друг проблем е гъзарията - смята се за много по гъзарско да караш маунтинбайк отколкото нещо друго. Естествено цялата тази работа има и икономически причини - маунтинбайковете са мого по-достъпни и струват значително по-малко -- най-ефтината шосейка продавана в BG струва 370-380 лв (Drag Xenon). Нека да не задълбавам повече макар че има още какво да се каже, само изкам да уточня, че да сравняваш МТВ с шосейно колоездене е като да сравняваш кросов мотор с пистов.
По втория въпрс... Колелото смятам че ще ти свърши работа стига да не искаш много от него. Проблемите основно са три:
- първо - заради разликата в размера на гумите предавките ще ти бъдат по-тежки и нищо чудно да имаш проблеми на някои по-стръмни баири. SHIMANO MegaRange е правен точно за такива колелета, а не за МТВ както всички си мислят.
- второ - по-големите капли се кривят по-лесно, така че ще тябва да ги пазиш.
- трето - поради увеличения си размер и рамката е по-слаба

Ае чау за ся и дъ съ паиш!



Kara po vsiako vreme i navsiakade

Тема Re: Два глупави въпросанови [re: TheEgoist]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 11:27



Много благодаря за отговора! Товя клуб беше единствения в който намерих някаква информация за шосейни мероприятия. Лично аз намирам тази обиколка на България безкрайно интересна. Във всеки случай искам само още един въпрос да задам: Този Drag Xenon какво представлява. Със група Campagnolo Xenon ли е или името ме подвежда и с каква рамка е -алуминиева или CrMo. Питам от любопитство , защото тук (Холандия) най-евтините race bikes които са по магазините са със Shimano Sora - 8sp. и струват €700-800. А колкото до mauntainbike питах защото тук е равно като тепсия и съм го пробвал само off road и нямам никаква представа как е в планината. Той иначе е със Shimano Deore и при 22 отпред и 32 отзад мисля че няма да има големи проблеми в планината. (но това си е лично мое мнение).
Извинявай , че дрънкам толкова , но просто се зарадвах много като видях че има някаква организация в България по въпроса за аматьорското колоездене.
Надявам се да не съм те отегчил.
Чао!



Тема Re: Два глупави въпросанови [re: lvan]  
Автор TheEgoist (vartipedal4ik)
Публикувано23.02.04 19:43



Здрасти,
Моля.... :)
Като говориш за обиколка на България сигурно имаш впредвид 1200-тата км София-Варна-София. Интересно е да... и много трудно - имаш 90 часа да го направиш. Още не съм качил таблицата с всички бревети и времената за минаването им, но ги има в наръчника качен на страницата. Предния път когато организирахме 1200 км дойдоха и 10 чужденци. Имаше един и от Холандия казва се Ivo Miesen (и спа у нас ) той сигурно ще идва и тази година. Ако искаш да караш там такива изпитания свържи се него: ivo_m@dds.nl , точен тип е и говори следние езици много добре - холандски, английски, немски, френски и есперанто, а и малко руски; прати му много поздрави от мене (Здравко от Варна). Отделно информация за нашите 1200 има на

. Колкото до нашия саит - старая се, ама може и още. Информация по тези въпроси определено липсва и доколкото я има е абсолютно хаотична. Аз се опитвам да събера всичко на едно място, а също и да изнеса информация която досега не е достатъчно разгласявана (като за бреветите например). Доста разчитам на хората за помощ, щото не мога да знам всичко, но тези които се отзовават са единици засега.
За Drag Xenon... Не ти трябва - голяма "щайга" и не си струва много парите. Събрана тип спортна CrMo рамка и възможно най-нисък клас части - говоря за Shimano TY-xx. Моделът със Shimano SORA и алуминиева рамка струва към 780. Казва се Drag MASTER и има и по-високи модели с Tiagra и 105, но е малко тежко колело. Можеш да ги видиш на адрес . Доколкото знам колелетата в Холандия са много скъпи.
Наистина се опитваме да направим организация. За сега основно сме хора от Сливен, Исперих и ние от Варна, определено има хора дето помагат и от Велико Търново, Попово, Казанлък, Стара Загора и т.н., но те малко по-епизодично.
Дрънкай, не бой се, нали за туй влизаме тук :) .

Kara po vsiako vreme i navsiakade

Тема Ехооонови [re: TheEgoist]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано23.02.04 20:56



Малко по-спкойно, ОК?!


От колела не отбирам грам!


Тема Ураа [re: TheEgoist]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано23.02.04 21:00



И как беше? (нали пичът е спал у вас?)
Също така се радвам,че препоръчваш професионални колела за шосейно колоездене(ДРАГ...)
Хвала...
Отново те моля- по-спокойно...

От колела не отбирам грам!


Тема Re: Ехооонови [re: MAN6]  
Автор bluelemon (Crazy Nights)
Публикувано24.02.04 10:24



Kvo tolkova e kazal pi4a. Malko entusiazum v pove4e.



Тема Ехоооuнови [re: bluelemon]  
Автор TheEgoist (vartipedal4ik)
Публикувано24.02.04 13:56



Ami da ve i az ne6to ne razbrah.
Man6 kaji kvo ima6 predvid 4e nie ne6to ne mojem da hvanem .
Entusiazam ima naistina - sega pokrai tozi klub deto go napravih taka sym se nadyhal, ama i za sega vyrvi rabotata.
Tui za profesionalnite 6oseiki otkade go izmisli. Na sym pravil reklama na nikogo, daje po-skoro obratnoto, a i ne sym iskal da zasiagam niakoi, ama prosto taka stoiat ne6tata.
... abe 6to ne pro4ete6 otnovo kvo sym pisal...
... i mi kaji kade ne sym prav?

Kara po vsiako vreme i navsiakade


Тема Re: Ехооонови [re: MAN6]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 17:13



Хей май аз нещо не разбирам. Какво лошо беше казано и по какъв адрес? Това че някой е ентусиазиран за нещо което във вникакъв случай не пречи на другите - в случая велосипедизъм няма нищо лошо. Напротив дори е за уважение. И ако смея да попитам какъв е критерия за голям и малък енмтусиазъм и колко да си ентусиазиран от нечие разрешение ли зависи или какво? Аз помолих някой да ми даде малко пояснение как стоят нещата в България в момента и честно казано се надявах точно такъв човек да ми отговори. Теябва да кажа че тук в Холандия е пълно с такива "тъпи"ентусиасти и те дори са на много по-високо ниво. Организирани са в клубове. Повечето от тях си имат собствени екипи , помещения и т.н. Организират си мероприятия които публично обявяват ( всеки който иска може да участва) , но никой нему минава през главата да измерва ентусиазма им нито съм срещал обява - Клуб за неентусиасти. Аз доколкото разбирам идеята на форума е да се стрещнат точно хора ентусиасти на дадена тема , които изпитват удоволствие от това с което се занимават в свободното си време. Да си подрънкат пък който може с нещо да помогне - добре дошъл. И невиждам защо е по-престижно да влезеш в някаква тема и да се направиш на велик. Едва ли това е най-правилното решение да си избивш комплексите. Ако нещо не ти е интересно или няма какво да кажеш просто не пречи на другите. Всички живеем в доста нервозен свят и хобито е един отличен начин да се разтовариш от стреса. Затова невиждам нищо лошо овек да се занимава с ентусиазъм пък било и без разрешение с нещо което му харесва.
Колкото до пренебрежението за което се говори за колелата на Веломания. Трябва да кажа че видях сайта. Вярно е че не са топ класа , но пък и както разбирам цената им също е далеч от цената на престижните марки. Тук -където живея наблизо са представители на Colnago и Trek а понеже съм на белгийската граница не са далече и фабриките на Ridley и Eddy Merckx. В тези магазини има такива колела че можеш да приклекнеш като ги видиш , но като им гледам цените ме е стрх и да ги докосна. Невярвм в България нещата да са отишли толкова далече че да няма значение колко пари струва дадено удоволствие - щото тук също не всички могат да си го позволят. Така че от тази гледна точка може би колелата са си много добри - за тези които сега започват или искат да се занимават със спорт пък нямат финансовите възможности. Така че мойто мнение е - не ги пренебрегвайте , за всеки влак си има пътници и ако някой е с такъв велосипед не означава втора класа. Тук всички сме ентусиасти и ако някой това го дразни - моля за извинение.



Тема Re: Ехоооuнови [re: TheEgoist]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано24.02.04 23:34



myrzi me pak da cheta
ne me kefi neshto za taq omraza
teq baikyrite sa ebasi prenebrejitelnite ili neshto podobno
mi to az moga i za shoseikite taka da kaja
ne e gotino
a i ne e 100% istina
kakto i da e
uspeh w nachinanieto wi

От колела не отбирам грам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.