Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 05.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Preporuchaite bike  
Авторdertor (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 22:54



Iskam da si vzema bike za spuskane no nemoga da dam poveche ot 600lv



Тема Re: Preporuchaite bikeнови [re: dertor]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано10.12.03 12:43



Тия теми се нищиха и се нищят доста. Но ти може би не идваш тук редовно, та не знаеш... :)
За тези пари - само на старо, уви. Пак ще направя неплатена реклама - иди в магазин БАС - там ще ти измислят нещо (както направиха с мен преди повече от 4 години и останах много доволен).
962 13 35
Предполагам, че ще получиш и много съвети за нови колелета - да речем ДРАГ, но въпреки рисковете, на старо можеш да получиш за същите пари по-високо качество и надеждност - а това е от изключителна важност в планината. Повярвай ми и не питай защо

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Preporuchaite bikeнови [re: Downhill]  
Авторdertor (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 18:12



Ta az chak sega razbiram za tozi forum kak da idvam ;)
Ideqta za staro kolelce mi se struva dobra, no bi li mi kazal kakvi sa riskovete na podobna pokupka? I do kolko moga da se doverq na mnenieto na horata ot magazina?



Тема Na praktika...нови [re: dertor]  
Авторdertor (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 14:55



kak moga da poznaq dali srednoto e kapsulovano, dali shinite sa dvustenni, dali spirachkite sa kachestveni, dali predniq amortisior e hidravlichen ili e s prujina??? Moje tiq vuprosi da vi se struvat glupavi, no az sum novak i znam neshtata samo na teoriq! A, kakvo mu prechi na choveka v BAS da mi otgovori s DA na vsichki tiq vuprosi?
Imam dosta opit s raznite firmi za prodavane na kompiuturni charkove i znam kakvo pravqt ako razberat che klienta ne e mnogo v chas ;)
I ako trugna da si vzimam kolelo za kakvo da si dam parite - hubava ramka, diskovi spirachki, vilka???? Koe e 'dunoto' na velosipeda?
To e qsno che za 600lv nqma da vzema neshto dobro, no pone trqva da imam vuzmojnost za upgrade.



Тема Re: Na praktika...нови [re: dertor]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано13.12.03 00:14



Бе, виж сега... някои работи в БАС може да им куцат... ама поне няма да те излъжат за истинските параметри на чарколяците. Пък освен туй там карат, за разлика от множество магазинери с дебели гъзове.
(Ей, БАССС - слушайте ме какво говоря, па си мислете за мен от време на време, знаем си за какво става дума...)

Естествено, че старото винаги крие рискове - може още на следващия ден да ти се сцепи рамката, да хлътне вилката, падне седалката и да се откачат педалите да речем, ма кой може да го предвиди? Но същото като ново е доста по-скъпичко. Едно е сигурно - ако идеш на Женския пазар да търсиш "качество и честна дума" - няма да стане. Там рискувам да си купувам САМО гуми, и то вътрешни, че са по 3 лева и пак вършат работа. Тия, дето по-рано съм ги молел за боклучави части, вече ги подминавам, без да ги погледна.
Понеже питаш, да ти кажа, че едно от най-важните неща е да избереш здрава рамка - тя е основата. Гледай да не ти е висока (откъм седалката), защото при спускане на някои места наклонът е доста голям и се оказваш на доста голямо разстояние от земята... и падаш от далеко:) Стабилността е много по-добра при ниска задница и висока предница. Гледай и колко голяма гума може да се събере отзад. Поне да е за 2.35. Челото на рамката да е уякчено (при алуминиевите би трябвало да е така). Аз карам хроммолибден, щото така започнах, но може някой да ти препоръча алуминия - зависи; аз не го ща.

Първоначално няма да можеш да вземеш добра дискова - така ми се види - по-добре вибрейкове - те спират достатъчно добре; недостатъците им са зависимостта от кал, дъжд и студ, но това се преживява.

Обаче... като гледам какви въпроси задаваш, ще те посъветвам да не избираш сам колелото, ами да си водиш някой "по-напреднал". Щото между пружинен и въздушен амортисьор разликата е голяма - не само в цената, но и в качествата; и това, че казва "пссс" не значи, че е въздушен :) Хора всякакви - да не останеш измамен.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Na praktika...нови [re: Downhill]  
Авторdertor (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 09:10



E shtom nqma da slugvat za parametrite znachi np ;)

Za ramkata - za men Al-splavite sa dobri vupreki che na pruv pogled izglejdat krehki :)
Razbira se shte se radvam da pishesh zashto spored teb CrMo e po qk.
Kolkoto do parametrite - ima li smisul da si vzimam ramka s chelna truba 1.5'' ili da zabursha nqkoq 1 1/4?
Do kolkoto znam i srednata konzola trqbva da e po-debelshka... v kakvi granici trqbva da e tq? 100 mngo li e?

Chesno kazano za diskovite udari v desqtkata zashtoto specialno shtqh da pitam i za tqh, no si namerih statiq i ne se naloji ;) Qsno e, che shte se vzimat V-obrazni :)

Da vzema nqkoi s men :)))) Tova veche e problem zashtoto izmejdu horata koito poznavam az sum nai-golemiq spec v oblastta :))) Prai smetka za drugite ;)
Za sega se rova v neta za info i gledam da klasificiram all, no kakto kazah i predi vsichko e samo na teoriq ;)



Тема Re: Na praktika...нови [re: dertor]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано13.12.03 09:55



Ami... bih ti preporychal da se zapoznaesh sys hora, imashti znaniq v oblastta na baikovete... Taka ili inache sled kato si vzemesh kolelo shte gi tyrsish za da karate. Kato ti cheta postovete, vse edno vijdam sebe si predi godina. Razberi kyde se sabirat bikers, otidi, zapoznai se (dori v tozi klub vse shte se nameri nqkoi koito da ti obyrne dostatachno vnimanie i na jivo). Dori i da nqmash oshte "dvukolka", koloezdachite sa obshto vzeto zadrujno pleme i shte ti se pomogne. Predpolagam si ot Sofia, zatova moga samo syveti da ti dam .

Nali znaesh za saita

?

Ride it like you stole it...!

Тема Re: Na nkнови [re: nk]  
Авторdertor (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 23:50



Ideqta ti e otlichna, no mi se vijda dosta trudna za realizirane :)

Situaciqta mi e slednata: ucha 2 specianosti v TU-Sf, rabotq na 2 mesta za da izkaram parici za bike i NQMAM vreme za nastoqshtite mi priqteli, a kakvo ostava da si tursq novi ;)
Drugoto koeto e - na men kato mi se poqvi nqkoi na jivo i zapochne da mi zadava vuprosi ot sorta 'kakvo e tova disketa' az prosto mu kazvam 'choveche sedni i cheti' Az tochno tova pravq v momenta :) Seda i cheta, a kakvoto ne mi se e doizqsnilo go pisha tuk s nadejdata nqkoi da nameri malko vreme da mi pishe.

A site mtb-bg.com me e nauchil na malkoto neshta koito znam! Tova e nai-dobriq site po temata koito sum uspql da izrovq ;)



Тема Re: Na praktika...нови [re: dertor]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано14.12.03 00:00



Аз също карам с CrMo рамка и честно казано съм много доволен от нея, за съжаление няма подсилваща плочка на челото ама и аз не съм чак такъв екстремист че да го откъртя. На въпроса дали е по-добра от алуминиевите - трудно е да се каже, доколкото знам стоманените сплави са по-еластични и много по-бавно натрупват вътрешни напрежения които един ден биха довели до много неприятни преживявания. Алуминия пък е по-лек (следователно при еднакво тегло имаш повече метал от CrMo което в някои случаи означава по-голяма здравина) и освен това не ръждясва. Въпрос на личен избор е общо взето.

За размера на челната тръба - 1.5" няма смисъл, вилките за тях струват ужасно много и трудно се намират, дори и на старо. Същото е положението и с 1 1/4" размера. Най-добре си вземи стандартна 1 1/8" рамка, едно ще е по-евтина (без компромис с качеството) и друго вилки за нея колкото щеш, от 120 до над 1200лв. Също така е важен и размера на рамката, най-вече разстоянието от центъра на оста на средното движение до горния край на тръбата за седалката - най-разпространени са 18"-вите рамки но има и по-малки и по-големи, критериите за избор се предназначението на байка (примерно за планината 18" е много добра, но за градски изпълнения като че ли 16" е по-подходяща) и ръста на карача (аз лично карам със 17.5", висок съм 1.82).

Под централна конзола предполагам имаш предвид средното движение - по принцип има два стандарта за ширината му (респективно дължината на хоризонталната тръба на рамката в която се монтира) - 68 и 73мм. Вече за дължината на самата ос на която се надяват курбелите има разни варианти, избира се този който най-добре пасва на рамката и курбелите.

И сега вече за самото купуване - имаш общо взето два варианта: да си го купиш готово или да си го сглобиш сам. Аз лично винаги избирам втория щото ми позволява да комбинирам почти всичко със всичко и в крайна сметка излиза точно това което искам - примерно сегашния ми байк е с CrMo рамка, двойни капли Zav 19 с главини Formula, тлъсти гуми, отпред с механичен диск, отзад с що-годе хубав V-Brake, регулируема алуминиева лапа, сравнително прилична вилка (Suntour XCP75) и пълен монтаж Shimano Exage ES, всичко на цена от $220. Това обаче не е препоръчително за хора които са начинаещи в дейността (макар че първия ми байк пак сам си го сглобявах) затова май по-добре да отидеш в някой от специализираните магазини (БАС, Bike Center, Веломания) и да си вземеш нещо от там. В първите два пак има възможност да ти попроменят готовия модел за да ти пасва по-добре, Веломаниаците обаче нещо се инатят с тази услуга. Ето ти и малко оринтировъчни цени:

1)

- 700 лв, BAS
2) - 590 лв, Веломания
2) - 570 лв, Веломания
3) Sprint Apollo - 400-500лв, Bike Center
4) Drag Ontario - 400лв, Веломания (търсиш новия модел за 2004, може да не са го пуснали още)

Live to ride... and ride to feel alive!

Тема Re: Na praktika... [re: Windstream]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано14.12.03 00:59



Недей така, бе - тоя мекия драг не си струва; като му гледам геометрията и малко ме хваща страх...
За тези пари само твърда рамка.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.