Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 11.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Пребивания...  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано24.10.03 23:41



Предлагам тук всеки да каже за лично собствено или чуждо пребиване...

:+)

Понеже това се чудя - само аз ли кататрофирам като куче и се размазвам по улиците... ?! :)

Последния път счупих ръка, крак, китка и какво ли още не ... 60 км/ч

Най-кофти размазването ми беше 1 месец преди бала ми. Отивах да купувам обувки и на спускането при хотел "Хемус" по бул. "Св. Наум" на един гаден светофар не успях да спря навреме, а и една кола още повече ме подлъга - и пак с около 60-65 км/ч в предницата - точно по предни зъби и изцяло на глава. Е какво ми беше като се вдигнах имах чувството че цялото ми лице ще изпадне на паважа. Така и Супермен не може да лети с главта напред!

Също както ще стане за малко хумор и житейски несполуки, така може и поне малко да стане за поука за всички, понеже на мен никой не ми спря и не му пукаше, че части от колелото ми и мои вещи се бяха разпиляли навсякъде.

Ако някой има история - нека я сподели!:))



Тема Long time ago ....нови [re: B@L@RK]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.10.03 20:14



На една улица май съм лашнал рейс.
Щот не помня нищо.
Само червена боя по кормилото.
Как дигаш 60 км?
Аз ги докарвам максимум до 40 - 45.
То верно и байка ми е древен ама ...



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Автор ГЛУTHИЦA (Not Identified)
Публикувано27.10.03 16:48



...Оби4ам интимните срещи с изправени вДЪРВЕНИ личности, отдале4ени от пистата за кацане...след някой полу-разложил се дроп...но не достата4но за да избегнат физи4еския контакт с мен. Отхвърляйки моята стряскаща близост, те конфискуват МОЕТО превозно средство, *4упят ми ребрата, одират "подо4ието"..и ме просват по гръб след зрелищно предно салто с разхвърлени крайници...до осъзнаване на текущата ситуация и отпращането на поредната благословия...
Намирайте по-4есто общ език с дърветата и при4ина за отлагане на срещата

P.S...*възможното поражение в/у ребрата все още не е идентифицирано

I Say What I Mean, But I Don't Mean What I Say

Редактирано от ГЛУTHИЦA на 27.10.03 16:53.



Тема Re: Long time ago ....нови [re: bira_more]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано27.10.03 21:38



Човече, пробвай някой път да се спуснеш по надолнището от Младост към Дружба, там където се отделя пътя от моста за летището - ще видиш как се вдигат 70 км/ч. с най-голямата трошка... а там как щх да се утепам един път, не е истина- направо неми се спираше и щях да се врежа в Една Шкода!!!

Аз съм най-якия карък на света!!!



Тема Re: Пребивания...нови [re: ГЛУTHИЦA]  
Автор HellRaider (WANTED)
Публикувано27.10.03 23:02



mda zabravi spomene6 kak za poreden pyt izkrivi kaplata
a i za6to si odra podochite/ skulata
mi to toq shlem se zakopchava ve ama koi da se seti
a i padaneto be6e naistina dobro izhvyrcha kato struna
az se si milq che horata se svuvat kato padat ama ne i ti heheh e

Ako nqma kade da otidesh ela na sebe si!!!

Редактирано от HellRaider на 27.10.03 23:05.



Тема Re: Long time ago ....нови [re: B@L@RK]  
Авторfrancy (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 10:15



Досега съм падал някопко пъти,от които само един път сериозно и то с 25 км/ч.Накратко за този път:

Действието се развива по поречието на р.Русенски лом.Вече се досетихте, че съм от гр.Русе.3.10.2002г. се проведе по споменатото поречие на р.Русенски лом състезание с джипове по пресечена месност.На път засъстезанието караме колелата си с един приятел рамо до рамо.В интересен разговор изведнъж моят приятел ми извика да внимавам.Скороста да е била около 25 км/ч.Не по-вече. Пътят беше със слаб наклон надолу.Момента в който погледнах напред видях група полицаи завардили пътя заради състезанието.
Вместо да стисна първо задната,а след това предната спирачки направиш тъкмо обратното.Дори не ми остана време да стисна задната.С рядко красив плонж през кормилото бях на път да си ударя главата.За да я предпазя си опънах напред дясната ръка,която в последствие пострада.По-добре ръка отколкото глава.Така де с плонж аз тупнах в краката на полицаите.Вместо да ме попитат дали съм добре блюстителите на реда дори и не ми обърнаха внимание.Само единия констатира контузията промърморвайки:КАТО НЕ МОЖЕТЕ ДА КАРАТЕ КОЛЕЛЕТА КЪДЕ СТЕ ТРЪГНАЛИ. Изгледах го с изкривено от болка лице.Това е то .Полицаят си е полица.На някои господ е дал едно на други друго.Когато Господ е раздавал акъл полицаите са били на занятия.Това в кръга на майтапа.Междувременно дясната ми ръка веднага след падането се наду от раз и стана като патладжан.Трябваше веднага да се връщам.Но аз нали съм си инат.Останах да догледам състезанието с надута ръка.Тя все по-вече посиняваше.Инцидента стана в 13ч ,а отидох на спешен кабинет в 19ч.Освен това бяхме си взели


хапване и пийване.Такова нещо трудно се оттърва.Досещах се ,че и без това ще ме приберат в болницата.Оказа се ръката нито е счупена нито спукана.Била е само разместена.Вечерта ме прибраха в болницата.В23ч ми правиха операция.Фиксираха ми кокалите с един медицински пирон.Преди това доктора ми се накара яко в продължение на 15мин.



Тема Re: Long time ago ....нови [re: francy]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано28.10.03 14:28



Като чета за падането ти виждам че май и ти си бил на занятия, когато Господ е раздавал акъл, това естествено в кръга на майтапа.



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Авторuha-repata (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 22:42



si4ki pro-ta padat taka



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано29.10.03 11:51



е аз падам много често защото сега се уча да карам колело освен това като падам падам с до 4-5 до към 6.5 км и са грозни паданията и не се удрям......като се науча и стана професионалист като вас може и аз да почна да правя такива невероятни падания.....


Make Dust Or Eat It


Тема Re: Пребивания...нови [re: CRZ]  
Авторuha-repata (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 12:22



Ima oshte mnoo grozni padaniq da praish moitu mom4e dokat stanesh edin ot nas :)



Тема Правил съм го аманови [re: B@L@RK]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.03 16:43



беше адски мокро.
И аз със здраво стиснати спирачки си пердаших надолу със около 30 - 40.
Ако знаеш какъв кеф е като стигнеш кръстовището, пък там има коли ....
А спирачките вече са направили направо обратна захапка .....
Оцелях :))))
И даже не успях да отнеса един трабант :)))



Тема Искаш ли уроци та данови [re: CRZ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.03 16:52



знаеш как да се пребиеш най-добре :)))
Мога да ти дам една две идеи.
Пребиването е почти сигурно ако спазиш съветите ми :)))



Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Автор ГЛУTHИЦA (Not Identified)
Публикувано29.10.03 17:30



...ne se prai, trudno e

I Say What I Mean, But I Don't Mean What I Say


Тема ТИРнови [re: bira_more]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано29.10.03 23:28



А, между другото - щях да забравя!

Може би най-съдбоносния момент в живота ми щеше да бъде когато бях малък - край Казанлък!!!

Бяхме с нашите на гости на едни роднини и седяхме 2 дни там!
С едни братовчеди играехме и купонясвахме нагоре-надолу. По едно време се появиха едни малко по-големи батковци. Бяха с колела. Джиткаха с тях и по едно време един ми даде своето да покарам с останалите. Беше с Балкан-чеъта. Супер готини бяха тогава и големи :)) . Излезохме на пътя и карахме яко. В един момент бяхме на магистралата. Един ТИР както си перкаше зави към една бензиностанция. Не знам за каква скорост ставаше дума, но в един момент се оказах почти под ТИР-а. Най-странното беше това, което направих - кривнах надясно и направо се наклоних така че да падна. На 9 годинки щях да се помажа под гомите на ТИР-а нямаше да ме съберат никак. Целия бах изподран. Е от тогава не ми върви с колелата:))) Но все повече ме кефят!:))

Ако има карък като мен - трябва да е извънземен!:)))


Хора, купонясвайте яко, но карайте внимателно!!! :+)



Тема баси...нови [re: B@L@RK]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано30.10.03 12:08



...тва стана сбор на велосипедистите-мазохисти

Do, or do not - there's no "try"...


Тема Re: ТИРнови [re: B@L@RK]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано30.10.03 18:53



Всичко това е прекрасно, но край Казанлък няма магистрала, а само първокласен път:)
освен ако под "край" нямаш предвид на десетки км от Казанлък.



Тема Re: CRZнови [re: ГЛУTHИЦA]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано30.10.03 19:59



е ще се науча и а з да карам колело...ааа..а вие качвали ли сте се на Витоша бе...аз съм карал 3 пъти там и е супер....но ми е много трудно и на повечето места бутам колелото.....вие много ли сте добри...хайде да покараме заедно някой път и да ми покажете...искам да се науча...видях веднъж един пич който дръпна корлелото и се вдигна на 20 см на земята...това как става...лесно ли се учи...ще ми обясните ли...аз днеска се пуснах в южния парк по една пъгека и вдигнах 28 километра и беше много интересно......а вие даунхилери ли сте...а кроскитаристи от вас има ли.......как се казма онази част на която се закача предното колело и тя се захваща за предницата на рамката.......веднъж видях една такава която нямаше пружини и се чудя как работи....като я натискаше един се чуваше пссст пссст..тя сигурно е била газова...те на какъв принцип работят..с какъв механизъм са...много ли пари струват...аз имам вече към 423.123123 лв и ще ми стигнат ли за добро колело...искам да си купя колело скот ...АМА ДА НЕ Е ЖЕЛЯЗНООО...че като тежи много ще му се пукат гумите по често...и ще трябва да инвестирам по често във вътрешни гуми....ЗАТОВА ЗА ТЕЗИ ПАРИ МОГА ЛИ ДА СИ КУПА КОЛЕЛО ОТ АЛУМИНИЕВА ДОГРАМА......чувал съм че правят и карбонови колела.....карбона точно какви съставки съдържа в себе си...но пък ми казаха че има едно ГОЛЯМО предимство пред алуминия и желязото..и винкела....може да се заварява по лесно....например можело със запалка защото бил като пластмаса...дали са ме излъгали..вие как мислите.....също така искам да си сложа живачни спирачки..казвали са ми че са по добри дори и от хидравличните.....чувал съм за едни спирачки..как беше....татееее.....как се казваха....ааа да...ХАЙЕС...те били много добри....а вие къде се събирате...ходите ли на НДК да скачате стълбите...сигурно сте много добри щом правите такива брутални падания....аз веднъж паднах в едно лайно и беше много гадно и после повърнах......вие учавствували ли ли сте във сътезания от световната купа.....
като ми отговорите ще ви попитам и други неща


Make Dust Or Eat It


Тема Re: баси...нови [re: bikerider]  
АвторBalark (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 21:22



Абсолютно... :)))



Тема Re: ТИРнови [re: Tanuco]  
АвторБaлapk (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 21:29



Абсолютно!!!

Lapsus linue

Наистина не е магистрала... тогава дори не сме имали смелостза магистрали. Спомнем си само че беше извънградски път, а и беше доста отдавна!

И край някакво село. - Крън.
Дотам бяхме отишли с нашите .

Спомням си само че беше широк и високоскоростен път, но това не е важно. Казвам за да не излезе че лъжа!:)

Поне за селото се сещам, понеже и там имах роднини!



Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
АвторБ@л@pk (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 21:39



Споко, бе пич, don't се нерви!

И don't скпва темата!:))))

п.с. като каза за НДК какви мисли ме навяха... но за щастие там не съм се размазвал... все още !:))

Един път без малко да стане!:))



Тема Re: ТИРнови [re: Бaлapk]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано30.10.03 23:40



шшшшт, тихо...никой няма да разбере, че е лъжа....
и като си толкова отворен на латински изразът е Lapsus lingue, но при теб не е грешка на езика.



Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Авторroнзo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 00:10



ЦъРъЗъ - теби и тфою Рамь ДъХъ ви знайм!
Туй чи ни моиш да каръш ни е придиелну ясну!
По-добрие ни ходи на Фитоша земе да се оцапаш... после мамето шь трее та пире
кроскитарист - туй ни беши ли лафо на Теко?
събиръмие са при големния склон в борисчовата градинъ, знаиш ли гу? там и 100км моиш дигнеш ех! айди и ти ела!



Тема Re: ТИРнови [re: Tanuco]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано31.10.03 09:19



Абе, я да хо ... кат си толкова отворен. Ти спомняш ли си колко е била кисела кърмата на майката ти бе пич?!

Аре ходи да береш ягоди.
Аз не съм излъгал за 1 нещо.

Кажи ти нещо, бе отворен!





Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Автор timmyyy (sp addicted)
Публикувано31.10.03 09:32



ХА-ХА-ХА
Мерси, че ми оправи сутрешното настроение, беше много скапано, ама вече не е :-)))



Тема Re: Long time ago ....нови [re: francy]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано31.10.03 11:26



Да, де, ама спирачките обикновено не се стискат в последователност, а едновременно, но с необходимото усилие. Особено в твоя случай.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано31.10.03 11:30



Евала, много ме разсмя! . Ама то какво друго да му дойде на човек, като ги чете тия писания :)))

п.п. Току що си направих разпечатка - надявам се, че няма да търсиш авторски права ;-) Това го определям като голям бисер сред хилядите боклуци тук, как го измисли :)))))
Чао

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\

Редактирано от Downhill на 31.10.03 11:41.



Тема Re: ТИРнови [re: B@L@RK]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано31.10.03 11:36



Какво да ти кажа?Че пишеш глупости?!
Това всеки го вижда.



Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 11:52



aaaaa, ne , ne se sdurjah.....kifish me ashko!



Тема Re: ТИРнови [re: Tanuco]  
Авторбaлapk (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 13:08



.....



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано31.10.03 20:09



1. Симеоновско шосе, по пътя от околовръстното към дървеница, на едно място ми поднесе предница и трябваше да легна, ударих си ребрата одрах ръката, коляното, рамо и челото.

2. След няколко бири по пътя между младост и дървеница. карах бавно време от време залитайки. По пътя иа някъв нов офис еуромаркет май, карах по пътеката направо ама незнам защо залитнах надясно и колелото остана от една страна на оградката аз пък от другата.

3. по пътя обратно реших да мина през манастира, вече бях не само на бира но и на няколко водки, в тъмното не разбрах къде е завоя, добре че задния фар продължи да мига та го намерих колелото на някаква ливада долу.

4. с един приятел се накъркахме като прасета и той ме закара пред блока посред нощ, аз незнам защо заместо да мина 10 метра пеша реших да влезна във входа на колело, заключената врата (!!!) се е приближила прекалено бързо, не успях да натисна спирачките.

5. След една 2 литрова бира реших да отида в офиса с колело, незнайно защо или от липсата на акъл реших още от асансьора да го подкарам по стълбите надолу и така нататък. За незнам чие съжаление след като тръгнах да се спускам по стълбите с идея да уцеля отворената врата навън в нея се е появил кварталния с няколко чаши кафе на табла .......

имам още няколоко живописни падания по детските градинки или след като спря в някоя кръчма но те не са съществени а и нямам много ясни спомени от тях:)

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: CRZнови [re: CRZ]  
Автор C_MoМодератор (smooth)
Публикувано01.11.03 08:55



nice!

получаваш бира! :)

I only ride hardtail for the sole purpose of passing people who ride full suspension bikes...


Тема :))нови [re: Дpeмeщ]  
Авторananke (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 13:00



mi brato nai-dobre spri da pie6 kogato kara6 :)



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Авторananke (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 13:04



pytekata za simeonovo s mnogoto kamynaci, sled aleko, naprawih edno krasiwo otb /overthebar/ i si prasnah bedroto w nqkakyw kamyn. kyrwaw sport gledali li ste. e taka mi se be6e podul kraka. kryvoizliv qk, i posle obratno i s avtobusa nadolu. 2 sedmici ne mojeh da hodq i se naloju da mi prawt punkciq da vadqt kryw



Тема Re: :))нови [re: ananke]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано02.11.03 11:33



не мога,

представи си, идвам при едни в 10 сутринта и наблюдавам следната картина, двама идиоти седят над каса бира и се чудят какво да й правят.

или в 6 сутринта в понеделник ми звънят на врата, отварям - гледам един приятел от другия край на града къркан като мотика стои и вика : "абе кополо виж ква ракия сварих"!!!



-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: CRZ - lele bateнови [re: CRZ]  
Автор Pro_un (непознат )
Публикувано03.11.03 04:00



HAHA

Абе мом4ета, аз си мисла че тоя CRZ си праи некав майтап... или е под 10 години
"и се вдигна 20 см на земята...това как става" - леле бате ко е т'ва как може да се вдигне 20 СМ "НА" ЗЕМЯТА ??? btw това се казва Bunny hop
а и още нещо ! Брато ако колелото ти е тежко значи ще пукаш гуми???
Искам да те питам от къде си ???? да не е некаде около Чернобил ?
.......немам думи........
а некои беше казал от отговорите че за да се пребиеш добре трябва да си PRO- и това е бисер !!!

Айде и аз да се вкюча с едно падане:
Карам си аз , точно след като е валяло, и гледам некакав каменен парапед и викам я да напраим един дроп, скачам там и дигам предната, с малки скок4ета до ръба и накраиа когато трябва да направа един pedal kick, гумата се хлъзва и аз се приземих на предна гума, и се забих напреде .... закачих си краката за кормилото и после колелото падна върху мене.... беше ме яд че не си носих chin pad-овете, и си одрах дълбоко краката ( м/у колианото и глезена )




Тема Re: CRZ - lele bateнови [re: Pro_un]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано03.11.03 20:52



благодаря ти....аз съм чувал и оли май да му викат но не съм много сигурен.....а ти какво колело имаш...за даунхил ли е...аз мойто сам съм си го строил..даже си направих предница като BOXXER....ного е ГЪЗарска


Make Dust Or Eat It


Тема Re: CRZ - lele bateнови [re: Pro_un]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано03.11.03 23:36



Карай си по каменния парапеД и си свиркай!



Тема ..нови [re: CRZ]  
АвторPro_un (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 02:18



ami az karam gotino kolelo....
( vseki pat sled kato karam trebe da si izpravam kaplata(zadnata) po 10 minuti !!_)
nekoi den i a she si zema hubava zadna .......




Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Авторpro_un (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 02:24



aide i oshte edno padane :-)

na4i edin moi priatel se zasilva da ska4a ! iska6e da presko4i edno durvo .... i kato sko4i mnogo izdurpa zadnitzata nagore .... i napravi salto prizemi se po grub i po4na da se turkalia.... ne se narani mnogo .... ama i az postradah , koleloto me udari ( toi kato go izturva... i az nali stoeh tam i gledah ......)

aide TANUCO ia i ti pishi neshto !!!!! trebe da padash !!..... ina4e ne moje !!



Тема Re: CRZ - lele bateнови [re: CRZ]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано05.11.03 10:10



Зарежи... Няма смисъл

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Haaaaaaaaxaxaaaaнови [re: CRZ]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано05.11.03 15:23



Exaaaaaaaaa
A az sym chuwal za koleleta sas amortesiori na prednata wilka... che in na samata ramka...
Az imam planinski begach tip maunitnbaik 26'' sys skorosti shimano 21 ...
uaaaaaaaaaaaaaauu a pykj wchera wiudqh edin s DISKOWA SPIRACHKA!!!
Gledai be..........
.!.

Писна ми от педераси...


Тема Re: Haaaaaaaaxaxaaaaнови [re: MAN6]  
Автор CRZ (гръмогущер)
Публикувано05.11.03 19:13



аааа и аз имам планински бегач...препоръчай ми някакви много готини педали за него...със дробинки вътре.....ама ще си ги купя като си платя парното...деееба тая алуминиева дограма ахахахаахахахахаа маншест


Make Dust Or Eat It


Тема AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAнови [re: CRZ]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано05.11.03 21:11



AHAHAHAHHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAA
E AMA TIQ SA NQKAWI MNOGO MANIASHKI MOITE
NA TEBE NE TI TRQBWAT TAKIWA S LAGERI ( KWOOOOOOOOOOOOOOOOO )
hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Deteto e Bolno :)
abe mani :)

Писна ми от педераси...


Тема Re: Пребивания...нови [re: pro_un]  
Авторgonzo (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 00:35



4e toi tanuco drugo ne moje



Тема Re: Пребивания...нови [re: pro_un]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано06.11.03 17:53



абе и аз падам, ама чак такива ПРО-изпълнения не правя, затова си трая.



Тема Re: Пребивания...нови [re: Tanuco]  
Авторgonzo (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 23:51



a ne pravish
imam film4eta ot pamporovo



Тема Re: Пребивания...нови [re: gonzo]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано07.11.03 00:05







Тема Re: Пребивания...нови [re: Tanuco]  
Автор Pro_un (непознат )
Публикувано07.11.03 04:14



mi Tanuce ti mai ne padash shoto si dobar a ? :-)
ko da se prai ....... seki se u4i ( i tvoeto vreme she doide i nekoi pat she padnesh ( she trebe da si vzimash novo kolelo))

ahs... a



Тема Re: Пребивания...нови [re: Pro_un]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано07.11.03 22:49



ТИ май не четеш, а?!



Тема Re: Long time ago ....нови [re: bira_more]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.11.03 00:21



be to i 75 stavat po baira!



Тема Re: ТИРнови [re: Бaлapk]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.11.03 00:26



abe da ti kaja 4estno,v bg ima samo magistrali,koito sa visoko skoristni puti6ta.drigite sa samo do akul i lipsa na takuv-ne znam za purvoklasen put s razresheni poveche ot 90km/h



Тема tupotiaнови [re: uha-repata]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.11.03 00:33



4 puti si padnah na liavoto koliano opitvaiki se da karam na zadna guma v parka.
za tva sa ne karam



Тема lele bateнови [re: Pro_un]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.11.03 00:43



be az she vi razkaja za edno padane na edin proatel.ta stava pri zlatnite po stulbite pri parapetite ta moia chovek se spuska iako po teh i mai ne uspia da vzeme zvoia-ta prez parapeta.beshe si odral rukata,skusal sedalkata s GEL(poneje sme cross-KUNTRISTI).da ostavim izkrivenata v zadnata 4astramka-nose6tata 4ast.



Тема padnal pedalнови [re: Pro_un]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.11.03 00:46



karame ot bai-krustio-kum Momina Skala i tamun si biah vzel edin pedal da si smenia s4upeniadesen -pa toi se okaza lev.ta poneje osta se navivashe naobratno ta i toia padna ta karah suvsem bez pedluga.sled tova se naloji da smeniam cialoto sredno ,ma pone mi dade povod da sloja XT--------------)



Тема Тоя път наизуст го знам!нови [re: CRZ]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано15.11.03 22:52



Поне от Казанлък до отбивката за Бургас. Няколко пъти го минавах това лято, но за щастие без инциденти...



Тема Нищо сериознонови [re: B@L@RK]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано15.11.03 23:16



Като изключим първоначалните ми претрепвания с Балканчета това са ми основните:
Още ми беше младо новото колело и отиваме с един приятел(т.е. връщаме се) към нас. И двамата с колелетата, обаче след един светофар има отбивка наляво. И за да изчака някви коли той спира(той е пред мен). Аз в същото време си гледах скоростите, които ми правеха проблеми и изведнъж поглеждам напред оня пич на десетина метра пред мен, а аз летя с 30км в час горе-долу. И метри преди сблъсъка с задната му гума успях да завия наляво, обаче кормилото ми закачи неговото и стана търкалата. Колелото пада, аз се търкалям пред него(точно като във СуперМото GP). За учудване се отървах без никакви контузии и дори охлузвания. Първото което успях да му кажа жеше "Поне красиво ли паднах", А той дружелюбно кимна с глава "Да"

Следващото беше когато се качвах(пак обърках - слизах) по пътя за св.Кирик - пловдивчани трябва да го знаят, един манастир близо до село Горни Воден. Супусам се аз, бавничко - 20 - 25 км/ч. Обаче идва един обратен завой. Аз кьорчото хич не го видях, че е обратен и си го минавам като някой лек завой - без спирачки дори и по едно време гледам летя към ябълките. Навреме успях да хвана яко и двете спирачки, но за нещастие не точно навреме, защото имаше доста пясък по пътя. За мой късмет(или пък не) паркирах в съседния малинов храст. Еми бодеше, ама поне не срещнах челно дърво.

Едно не падане, но за малко и то много опасно. Спускам се от хижа Здравец с едни дето ги срещнах и се запознах с тях по пътя. Те, обаче като по-свикнали карат напред газ с 60, а аз по-бавно с 40-45км/ч(наклона е страхотен, кеф). Един завой - малко по-малко от 90 градуса отново небрежно подценен от мен, който по външният си край има бая пясък. Правя аз завоя и не задната, а предната гума поднася! Ужас! А срещу мене зее разбита мантинела - края и стърчи остър. Изкарах огромен късмет, че успях да овладея байка, защото в противен случай можеше да ме водят в болницата(или моргата) с мантинела в гърдите...

И още едно, за което сега се сещам - тръгвам аз от Пловдив до Дъбово, до Казанлък още 25 километра има. През Карлово, голямо изкачване, правих го точно по обяд(общо всичкото е 135.6 километра, обичам да се хваля с това:)... не изкачването, общо до селото ) и бях много изморен. Като пълен идиот бях си мушнал картата в десният джоб, а вътре очила, и какви ли не други работи(пояснение дясната ми спирачка е задната). Бъркам аз да извадя картата да видя колко съм скъсил пътя(бях до село Гъбарево) обаче като изкарвам картата заедно с нея излитат очилата и падат на земята. Уморен, с къса и ненужна за момента памет мигновенно натискам единствената възможна спирачка - лявата, т.е. предната, защото дясната е заета да държи картата. Действието се развива при скорост от 25км/ч. Познайте какво стана - полет по лице върху цимента. При това почти по средата на пътя. На десетина метра имаше продавачка на дини, която не обърна никакво внимание на безпомощните ми гърчове по асфалта, за което и благодаря искренно. За щастие пак се отървах без натъртвания дори, полежах 4-5 минутки на пътя и накрая една лада ме вдигна от пътя. Не буквално, ми видях че идва към мен и реших, че ако лежа, а колата прегази колелото няма как да стигна нито в Пловдив, нито в Дъбово. Станах, събрах си нещата и легнах под един орех.
Най си се чудя как така все без нищо се измъквам, голям късметлия трябва да съм. Или пък знам как да падам...



Тема А сега още едно, по скоро срамно паданенови [re: Majestic]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано15.11.03 23:29



Прочетох едно мнение за някакви градинки и се сетих - караме си с оня пич(дето за малко да го блъсна отзад) от един пазар към вкъщи. И той минава по улицата, а аз като големия отворен пичага решавам да мина напряно през една тясна пътечка, завършваща с два храста. Аз си викам,"Бах му майката, то няма клони в тея храсти", а то между тях има няма 50см. И газ, ама виж са къв съм тея храсти отвътре пълни с дебели клони. А отдругата страна едва едва се дочува детси глас, но не му обърнах внимание. Минавам вече през храстите, но някъв клон ми закача кормилото. Все едно както си караш и изведнъж рязко да завиеш на 90 градуса надясно - красиво падане. А от другата страна цяла дружинка майки с деца... Падам, плъзгам се и от едва дочуващите се детски гласове се получи бурен смях... Представете си как се чувствах, направо нямам думи. Лежа аз, боли ме задника, левият крак, лявата ръка, главата, която злощастно се заби в кормилото... А двадесетина дечица и майки ми се хилят. Вземам колелото и го добутах на място, където ще успея първо да превъзмогна срама, а после ако има време и болката. както и да е всичко свърши... И все пак представете си как вие бихте се почувствали....


П.п. А представете си, седите си в кафене или пък занимавате дете(ако имате) или пък вие си играете на някоя люлка и изведнъж от храстите, от където не очаквате човек да излезе, изниква летящ колоездач а след(или под) него колело(нормално, какво може да има под колоездач). Пада на земята и се олющва красиво... какво бихте направили вие? Смях!
Абе поздрави и по-малко пречуквания, моля



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 08:04



kakvo 6te kajete ?nikoi nqma da se prebie ako se prezemi varhu ne6to takova
http://fristedpedersen.dk/SidneyMoon5.swf
http://fristedpedersen.dk/SidneyMoon1.swf




Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано18.11.03 08:24



Ми айде и аз да се похваля - караме веднъж с Паскофф из центъра на София и на връщане към Студград решаваме вместо през Борисовата да издрапаме нагоре по маршрута на 94-ката. За по-интересно минаваме покрай НДК и после по моста на влюбните. Скоростта не пада под 25, а народ колкото си щеш, все пак юни е. Набираме се надолу по моста като аз си правя сметка да излетя от моя тротоара и използвам скосяването на отрещния като скокче. Да ама се оказа че си правя сметката без кръчмаря който в случая беше някакво доста привлекателно (меко казано) същество от женски пол с гръдна обиколка твърде доближаваща се моята височнина . И тъй като знам какво сте си помислили бързам да ви опровергая - не паднах защото се загледах в нея а точно щото не я гледах както трябва - въпросната дама вървя, вървя напред и внезапно и без причина се изнесе половин метър вляво, затваряйки ми пътя към отсрещната тротоарна рампа (как се казват тия места дето са леко под наклон за да се качват лесно колите?). Имах време само да мръдна леко вляво и аз и профучах с над 35 на около 5см от нея, бас хващам че много ми се е зарадвала. Таман реших че и тоя път ми се размина на половин косъм и внезапно се сетих за учебниците на една колежка които ми натискаха багажника като тухла четворка, погледнах по-внимателно чудното 15см-рово ръбче което ме чакаше отсреща, и се изправих на спирачките - последва излитане от бурдюра, кацане на блокирало задно колело, влачене към метър, изправяне върху предното, каране към 2м само на него и после прехвърляне на баланса и скок през кормилото. Приземих се на ръце правейки предно кълбо и тъкмо да се изправя и десния ми крак се хлъзна на чакъла и се озовах на земята като с периферното мярнах прелитащия в непосредствена близост Паскофф. Докато се изправях отупвайки се хубавицата дойде към мене, заобиколи ме внимателно, хвърли ми нежен и състрадателен поглед от типа "Горкото куче, кой ли идиот те е блъснал така лошо" и си продължи. След малко и Паскофф се появи (не го знам как не ме прегази) заливайки се от смях тъй като това било най-артистичното падане което някога е виждал

Иначе личната ми класация за най-тъпо падане я води един пич от Габрово дето преди извено време си удължи кормилото с 10см и карайки със старите усещания и преценки реши да мине между две дървета. Еми мина, само че без байка

Live to ride... and ride to feel alive!

Редактирано от Windstream на 18.11.03 08:26.



Тема №1нови [re: Majestic]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано18.11.03 19:57



Абе, пич. Едвам прочетох цялото излияние и ти се появяваш с ново!:)))

Май ще изкачиш стъбичката на пребивките (след мен разбира се... :Р)
Много добре!!!:)

Я и аз като си почнал да разказваш за пребивания в центъра да се присъединя!

Един път - при НДК!
Спускам се от моста на влюбените, ама специялно се изкачих , за да се засиля възможно най-много! Е - със сигурност бяха доста повече от 25км/ч .
Засилвам се няколко пъти безуспешно и накрая се поразотидоха хорицата от колоездачната пътека. Карам и се засилвам без грам акъл колкото се може повече. А няколко джофрички без да гледат отгоре над първото скокче си ходят и право срещу мен. Рекох си - да става каквото ще. няма да спирам отново- трябва да ме видят, а мацките никакви ги няма - заблеяли се (не случайно им викат овци) . Хвърча аз срещу тях и чак на 2 метра от скокчето ме хвана шубето, спрях да въртя, в следващия момент предната ми гума се качи, след това и задната - и чак тогава разбрах с колко висока скорост съм се засилил!!! Политам във въздуха и вече гледам - мацките още не са се махнали от пътеката! Е - нямаше какво да правя - не мога да завия във въздуха.... а друг беше и въпроса че такъв скок не съм правил през живота си с колело!
Да поясня - колелото ми е без никакви амортесьори. Летя срещу тях и почнах да крещя. Е не е истина как 3 мацки скачат като във филм през глава в борчетата отстрани!!! Тъкмо да ми стане интересно и вече наближи приземяването ... - колелото ми почва да подскача във всички възможни посоки, а аз се опитвам да го "укротя":)) е- раници, очила от главата ми, СD Player - всичко се разпиля. Е как щях да се пребия ... за щастие не успях този път, макар че сърцетоми щеше да изхвръкне и така се задържа още половин час!:) Лудница. Обърнах се - мацките не посмяха да се върнат на плочките - минаха даже зад червеното кафе!:)

А един друг път, по-рано от този и с по-ниска скорост - но на следващото - по-високото скокче пак с висока скорост се бях така разлетял, че се врязах в рекламите на сладоледи на кафето с/у Билетния център!!! Е такава дандания стана.... Цялото кафе в мен гледаше. Добре че беше пич тоя на сладоледа и не се разсмърдя, но ги попилях на всички посоки!:)) Не че нещо щеше да ми направи.... :)) малко по-голям съм от 2 м. :))



Тема Re: Пребивания...нови [re: B@L@RK]  
Автор w1zz4rd (HONDA MANIAK)
Публикувано18.11.03 20:57



Moito nai golqmo razmazvane beshe .. predi 2 meseca .. slizah ot ruski pametnik kam opal4enska i sam se zaslil na 18ta kolkoto moga da vartq .. i sam hvanal zelenata valna .. v 10 4asa ve4erta .. beshe tamni4ko .. i to4no sled mantinelata na noviq pat predi stamboliski sfarshva mantinelata ima peshehodna pateka i edno malko ostrof4e metar na metar .. koeto nese vijda gram i tova e to4no na na krastovishteto s stamboliski .. i az se naklanqm da zema zavoq s golqmata skorost koqto sam i to4no v nego se udrqm .. zna4i ne znam kvo stana .. ozovah se posredata na krastovistehto v krav .. prednata kapla beshe s4upena .. zadnata guma beshe explodirala .. 4 dupki imashe .. 2 edna do druga po 2 sm .. te sa bili to4no tam kadeto se e odarila kaplata i q e prerqzala .. i nai gadnoto beshe 4e zadnata kapla mi e REMERX .. i leko se e iskrivila osta .. i mnogo me e qd .. az li4no 2 sedmici nemojeh da leja .. garba lakatq kolqnoto i oshte kvo li ne me boleshe qko ..



Тема Re: Пребивания...нови [re: az]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано18.11.03 23:13



Не знам за другите - аз искам!!!:)))

човече, това е №1!!!:))

ИМАш ЛИ ОщЕ НЯКАКВИ ТАКИВА?!:)
ТАЯ Е МНООООГО ДОБРА!:))



Тема Re: Long time ago ....нови [re: francy]  
Автор w1zz4rd (HONDA MANIAK)
Публикувано19.11.03 10:24



Pich ti qvno ne karsh mnogo mnogo kolelo .. shtoto .. nemoje taka da obarkash spira4kite to si e refleks .. vinegi parvo dqsnata i posle lqvata .. i to prednata q natiskash vzavisimost ot tova dali si s vilka s amortisior .. dali e golqm nakolona i takiva .. NIKOGA nemi se e slu4avalo da obarkam spira4kite .. nemoga da si obqsnq kak ti si sbarkal takova neshto .. se edno da karash kola i da natisnesh gasta vmesto spira4kata ..



Тема Газ/спирачканови [re: w1zz4rd]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано19.11.03 17:35



Абе и това се случва ако имаш 3 широки педала Sparco, разположени общо на 30 см, а освен това носиш 45-ти номер обувки...

От личен опит знам

--
17 Gen r


Тема Re: №1нови [re: B@L@RK]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано19.11.03 20:01



Аз съм от Пловдив и нмого не чаткам къде какво, но и сега се сетих за едно друго. Преди като бях с Балканец преди доооста време си карах с един приятел покрай едно кафене за бърза закуска и там насядали разни хора, ама аз се засилих и си мислех, че кормилото ми ще мине под бара, пък то не и аз така се натресох в бара, че даже на една жена и се разля кафето. Веднага се махнах естествено и скоро не съм минавал оттам



Тема Re: Газ/спирачканови [re: PtD]  
Автор w1zz4rd (HONDA MANIAK)
Публикувано19.11.03 20:29



PtD .. v sabota shte ti zvana .. nadqvam se da hodime da po trenirame nqkade .. az se otkazah da hodq na vitosha .. ima samo edin entusiast koito e navit da doide s mene .. ama koleloto mu nqma da izdarji i mu kazah 4e nqma da hodime ..



Тема Re: циците и дупетанови [re: Windstream]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано19.11.03 22:21



карам си вчера спокойно по пътя в младост, изпреварва ме една маршрутка и аз се засилих след нея. По едно време забелязвам две невероятни мадами и си отворих човката по тях та чак се обърнах, а в същото време маршрутката спряла да вземе някаква дърта чанта. Имах чувство че ще влезна в тоя микробус през задната врата отваряйки я навътре. Размина се без наранявания и техническите последствия. Само дето шофера изрекъл едно велико нещо:
- до сега само идиот с тъпото колело не ме беше шибал отзад.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: Газ/спирачканови [re: PtD]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано19.11.03 23:33



Mдааа!!!

това с обувките ми е познато....

Аз нося 51 номер!:))

Малко по-тежък случай съм !:))



Тема Re: Газ/спирачканови [re: B@L@RK]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано20.11.03 18:41



Значи моята кола изобщо няма да ти е по мярка

--
17 Gen r


Тема Re: Газ/спирачканови [re: PtD]  
Автор w1zz4rd (HONDA MANIAK)
Публикувано20.11.03 21:20



Kakto ne edin pat sam kazval .. tvoita kola e unikat .. takava druga kola nqma .. prosto unikalna e .. po dobre neq prodavai kazvam ti golqma greshka shte e ..



Тема Re: Газ/спирачканови [re: PtD]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано21.11.03 10:27



Kakva e tvoqta kola?!:))))



Тема Re: Газ/спирачканови [re: B@L@RK]  
Автор w1zz4rd (HONDA MANIAK)
Публикувано21.11.03 10:44



nali ne e problem da otgovorq vmesto nego .. Honda CRX 2nd gen 1.6 16v DOHC PGM-Fi V-Tec 150 hp .. ama e tuning nekav .. opti4en i 4ip .. samo za 4ipa nesam sigoren shtoto nqkoi kazvat 4e ima 4ip drugi kazvat 4e nqma .. no ako ima 4ip e nad 160 konq ae s edna duma ISTREBITEL E



Тема Re: №1нови [re: Majestic]  
Автор TheUndertaker (Човека)
Публикувано21.11.03 16:57



M kato 4eta ne 4uvam da nosi6 kaska ili tnt ne6ta po tebe kato kara6 v planinata imam predvid ekipirovka da ti pazi pone tikvata :)!
Puk akto si maina svirni nqkoi put da karame !

Nqma po-ne6tastno ne6to ot 4ovek ,nad kogoto gospodarstvat sobstvenite mu
izmislizi


Тема Re: Пребивания...нови [re: gonzo]  
Автор TheUndertaker (Човека)
Публикувано21.11.03 17:03



Mdam na pamporovo ima6e kofti vurgali , soobenno moq milost , 6tom 4ak dolu v hijata sa zabelqzali izturvaneto an skorosten zavoi qvno e bilo intresno ... jalko 4e Tanuco end company gi nqma6e o6te da snimvat!

Nqma po-ne6tastno ne6to ot 4ovek ,nad kogoto gospodarstvat sobstvenite mu
izmislizi


Тема Песта пари за километраж:))нови [re: TheUndertaker]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано21.11.03 22:46



Аз имам един вече, ама ще го подарявам. Еми нямам, кво да се прави, най-евтината която видях е 50-60 лева, а мен колелото ми е 170:) не си струва за сега, макар че някой ден ще се бия по тъпата ми тиква що нямам каска, ама айде....
Свиркам, ама или докато времето е хубаво, или чак пролетта, че не съм карал зимата никога... за всичко си има първи път, де. Ама задната гума ми е мека, не знам защо а и нямам масло за веригата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.