Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 20.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Задна гума...нови  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано08.10.03 10:09



Зравейте, имам един проблем - налага ми се да сменям задната гума, но точно в тази област много-много ме няма (в BG първо бях с една всетеренна Stomil по лиценз на Мишелин, после минах на Gazzaloddi 2.6), а и рамката ми налага следните ограничения - до 2.35 с голям грайфер и до 2.5 с почти никакъв. Карам предимно градско но за сметка на това по тревни, песъчливи и гаднобетонни (тротоарни) терени, то сегашното ми местоживеене (Детройт, USA) не ми и предоставя голям избор, тука даже хълмове липсват . По принцип съм си харесал Maxxis Hookworm 2.5 но тя е почти гладка а скоро идва зимата и имам известни опасения отностно стабилността й. Освен това съвсем не би подхождала на "таралежестата" предна гума. Моля ако имате време разгледайте следния сайт (най-добрия който съм открил до момента),

(извинявам се за идиотски изглеждащия линк но така и не се научих да ги правя както трябва) и ми препоръчайте нещо, ценовия ми диапазон е $20 - $35.

Също така имам нужда и от каска, за предпочитане с козирка, но по ред причини (най-вече Nikita ) тя ще се взема от София, цената да е до 120 лв...

Благодаря предварително!

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!

Тема Abeнови [re: Windstream]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано08.10.03 11:36



W az widqh w net-a fullface 661 za $45
ti za fullface li goworish ili polowinka...?!?!

Писна ми от педераси...


Тема Re: Задна гума... [re: Windstream]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано08.10.03 14:34



az bih se sprial na Gazzalodi Dual 2.35
ili nekoi maxxis za mokro

inache za suho - maxxis high roller semi-slick 2.35

Do, or do not - there's no "try"...


Тема Половинканови [re: MAN6]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано08.10.03 20:14



Вярно че забравих да уточня , за половинка става дума...

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Re: Задна гума...нови [re: bikerider]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано08.10.03 21:15



А какво би казал за това:

?

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!

Тема Re: Задна гума...нови [re: Windstream]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано09.10.03 10:58



ami zavisi dali te kefi tubeless
maxxis sa opredeleno adski iaki i gotini gumi

no lichno az bih si vzel takiva gumi samo za XC i gradsko
samo deto zadnata she ti se iztyrka barzo, az zatova ti biah napisal za high roller semi-slick

inache tubeless za dj/fr/dh - sakyn opazi boje :)))

Do, or do not - there's no "try"...

Редактирано от bikerider на 09.10.03 11:00.



Тема Re: Задна гума...нови [re: bikerider]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано09.10.03 23:56



Gazzaloddi Dual 2.3 (2.35 няма :)) е с прекалено тънки странични стени за да се ползва за задна, особено ако караш с твърда рамка. Иначе за предна е трепач. Аз лично карам с Gazzaloddi Dual 2.3 като предна и Gazza 2.3 като задна. Gazza-та е с много по-дебели стени и съответно много по-трудно се пука гума. Особено ако ползваш талк можеш да караш гумата адски мека, което при Gazzaloddi-тата (поне с тоя размер) е необходимо условие за да има наистина добро сцепление, но пък трябват и много здрави шини...

Но за сух асфалт/бетон гума като High Roller Semi Slick наистина би била по-добрия избор...

"Give me 3 rides to snap it in half..."



Тема Re: Задна гума...нови [re: bikerider]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано09.10.03 23:59



Марто, ако не си забелязал, от известно време насам про-тата (а и не само те) си карат tubeless без проблеми за DH/FR :) Дори и със системи от типа на Stan's, тази на Maxxis и самоделните им варианти...

"Give me 3 rides to snap it in half..."

Редактирано от AgentOrange на 10.10.03 00:02.



Тема Re: Задна гума...нови [re: AgentOrange]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано10.10.03 10:29



10х, ти даже ми отговори на един въпрос преди да съм го задал още . Значи засега ще си карам с каквото имам докато падне снега, обаче за зимата ще взема Gazza 2.3 а при първа възможност след това ще се оборудвам и с Maxxis High Roller Semi-Slick за по-топло и сухо време. Обаче като се поразрових из online магазина виж какво открих - това е предложението им за

, това е за , a това е за , ти с кое караш?

Тия гуми на какви цени вървят в BG, като нищо да се окаже по-изгодно някой познат да ми я вземе от София и да ми я прати колетче?

Още веднъж благодаря на тебе и на Марто за полезната информация

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!

Редактирано от Windstream на 10.10.03 10:49.



Тема Re: Задна гума...нови [re: AgentOrange]  
Автор bikerider (aware)
Публикувано10.10.03 11:00



govorish mi za dh racers :)
pri tiah weight does matter :))

a za men sigurnostta e na parvo miasto, shtoto te kato spukat guma i sled 5 min si opraviat koleloto s nova kapla i guma dolu na finisha - sponsora nali za tova e sponsor :)))

a kato se kachish na 2500 metra s tubeless i si izkartish kaplata v niakoia skala, nali se seshtash :))))

zatova az predpochitam po-tejko, no da e sigurno

Do, or do not - there's no "try"...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.