Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 20.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ново колело Biachini/Sprint ?нови  
Авторcrystal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 14:39



здравейте!

интересува ме, дали някой може да ми каже нещо за един модел, който обмислям дали да си купя. На него пише "Biachini", но продавача каза че било за износ за Русия, а иначе било Sprint. Има алуминиева рамка, преден амортисьор, спортна седалка, мисля че шините бяха двустенни, движението е Shimano (или поне част от него), метални лостчета, V-brake и т.н. Добре ми се стори за цена от 215лв. Малко ме озадачи това, че курбелите и предната част на венеца са облицовани с някаква сива пластмаса (?!). Педалите бяха някакви малки, пластмасови. Иначе ми се видя стабилно. 21 скорости.

Идеята ми е да го карам из града и парковете, и чат-пат по пресечена местност (не по планините). Това ще ми е първото колело от доста време, така че като за начало се надявам да взема нещо, което си струва.

Ако някой е чувал нещо за този модел или има мнение, pls кажете
мерси



Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ?нови [re: crystal]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано15.08.03 14:52



Можеш да го намериш на още по-ниска цена, поне във Варна се намира под 200 лв. За тази цена колело с алуминиева рамка не може да е с кой-знае колко качествени части, така че можеш да го вземеш, покараш, и каквото се разхлопа да посмениш (99.99% че ще се разхлопат средното, курбелите и педалите още след първите карания).

Ride it like you stole it...!


Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ?нови [re: nk]  
Авторcrystal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 15:01



от това се опасявах...

а дали ще бъде скъпо да се направят тези смени (курбели, педали, средното движение и т.н.) ?



Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ?нови [re: nk]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано15.08.03 20:40



Сам прецени:
* Средно Truvativ капсуловано най-евтиното е около 20-25 лв в БАС;
* Курбели които няма да издържат на удари от сериозни падания но поне няма да са пластмасови (+венците) са някъде 30-35 лв;
* Педалите така или иначе са консуматив - вървят като носни кърпички, освен ако не обичаш да въртиш разнебитени подобия на педали с разкривени оси и изпопадали сачми. Взимаш пластмасови за около 5 лв и гледаш да не скачаш от повече от 1/2 метър

Ride it like you stole it...!


Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ?нови [re: nk]  
Автор WildChild (непознат)
Публикувано16.08.03 14:28



evalataaa, konsumativ !
mi ako vzemesh da si namerish za po 4lv ?
tunko, a

today is a good day to die


Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ?нови [re: WildChild]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано16.08.03 15:12



Досега не съм видял педали под 40 лв, които да не се разбият за 2 месеца каране.

Ride it like you stole it...!


Тема да бе...нови [re: nk]  
Автор C_MoМодератор (smooth)
Публикувано16.08.03 15:38



карам с педали от около 30лв. от БАС. След 1 година каране единствено, което им има ( или по-точно няма ) са някои от болтовета от платформата... някъде по планините са и това е изцяло по моя вина.

I only ride hardtail for the sole purpose of passing people who ride full suspension bikes...


Тема Re: да бе...нови [re: C_Mo]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано16.08.03 15:44



Педалите са точно триесе и пет лева:)
И наистина са префектни

Nil novi sub sole


Тема Re: да бе...нови [re: Tanuco]  
Автор nk (неестествен)
Публикувано16.08.03 17:45



Ами добре, но мислите ли че човек който дава под 200 лева за колело ще иска да си купи педали от 35 лева ? И я кажете производител и модел на тези педали моля

Ride it like you stole it...!


Тема Re: ново колело Biachini/Sprint ? [re: nk]  
Автор WildChild (непознат)
Публикувано16.08.03 19:32



otivash v bas i gledkash za VP pedalcheta
vuv velomaniata puk vidiah niakvi pak s vintcheta za 40 kinta ili neshto takova...
pak na VP ama po-...platformeni

today is a good day to die



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.