Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Струва ли си да запазвам това колело или...  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 02:22



...да взимам ново.

Искам да да уточня, че въпреки, че обожавам колелата и практически не слизам от своето, не съм маниак на mountain-bike, още по-малко на безумно скъпи аксесоари, от които нямам нужда. Аз използвам колелото си единствено и само в града. Тоест нямам нужда от състезателна машинка, нито пък от дискови спирачки или хидравлики.

Това че карам много и обичам да го правя, обаче не прави от мен спец и най-искрено си признавам, че от някои неща свързани с байковете СИ НЯМАМ НИКАКВО понятие.

Затова реших да питам тук, където определено има хора, които разбират повече и ще могат да дадат разумен съвет.

Сега, положението е следното: купих си от един пич колело "Panasonic" втора ръка, но както знаете трябва време, за да научиш всички особености на колелото и да разбереш какво всъщност "струва". Сега след един месец ежедневно каране на по около 30-тина километра минимум, мога да кажа, че при цените на услугите на веломонтьорите в страната, в която живея, може би ще ми е по-евтино да си взема едно ново колело. Въпросът ми е следният: след като видите снимките, които ще пусна по-долу и си съставите мнение горе-долу за настоящото колело, заслужава ли си то да бъде стягано или да си взема вече избраното сити-"байкче" /тежка рамка, но добри спирачки Шимано, скорости вградени в задната главина, затворена верига, грип-шифт и някои други лиготийки/?

Когато си казвате "тежката присъда" имайте предвид за какво ми служи това колело.

Ето и снимките:

Каплите са от марка, която често съм виждал на маунтин-байкове, но както можете да се досетите тази фирма е на практика непозната за мен. Вие ще кажете дали си заслужава.


Това е модела на колелото: Panasonic MC - 6500.


Това е лепенка, която стои точно над средното движение. Обяснява, че сплавта на рамката е Хром-Молибденова стомана /или нещо такова/. Предполагам, че не се чете добре на снимката, затова ето точния и дословен текст, изписан под математическия символ за безкрайност:

"Infinity MTB

Cr-Mo Tapered double butted tubing"



Още една непозната за мен марка: Sakae. Това е марката изписана на кормилото.


Задните дерайльор и венци. Както предната и задната главина, пръстена в основата на предната вилка и педалите те носят надписа на един познат за мен модел на Shimano - Deore DX. Това, което не знам и искам да ви питам относно този модел е за какви велосипеди е предназначен и в кой край на продуктовата гама на Шимано се намира: горния, средния или долния.


Това е споменатия пръстен в основата на предната вилка.


Близък план на задната главина.


Близък план на педала. Прекрасно се вижда, че бая са го настъпвали преди да попадне в мои ръце.


Близък план на предния дерайльор.


Близък план на предните венци. Освен Shimano DX D 48 има още един надпис, той е на стикер, който уточнява, че са за използване само с тясна верига - SG.



Превключвателите за предните и задните предавки. Както виждате не са оригиналните. Явно предишния собственик се е погрижил да си вземе оригиналните.

Това е всичко. За съжаление нямам снимки на алтернативата, но ми е достатъчно отговор на въпроса: "Заслужава ли си това колело да се пази?"
Благодаря предварително!

Първия, който почне да ми се подиграва за непознаването на терминологията, почвам да си го псувам на общо основание!



Тема Според мен да.....нови [re: Гъбapko]  
Автор Wal (непознат)
Публикувано26.06.03 09:40



Така, значи отзивите за DEORE DX са че това е един от най сполучливите монтажи правени от SHIMANO, но не се произвежда от 1997, висок клас е бил доста, ако работи като хората не го сменяй защото всичко което се слага на колелата от магазина за до 1000лв е по-лошо. За главините DX съм чувал че са едни от най-трайните и издържливите (за нормално каране де). За вида каране "сити" предните венци които са 48-38-28 са убиец (па и за крос - кънтри стават, Има да ти дишат праха по асфалта теа с по-малките плочи). Купи си команди с фиксирани скорости (всеки нов модел работи перфектно с тези депласьори). Купи си и V-Brake квито и да е ще е по-добре от кантарчето. Ако почнеш да караш из планината мо0же да си вземеш и алуминиева рамка. Дотук ти казаш обективно това което съм чувал от други хора а сега ще ти кажа субективно, главините на мойто колело са DEORE DX същите като показаните на снимката и повярвай ми аз не ги карам само в града ами обратното (виждали са Витоша Рила Родопите Стара планина и тн) за 7години освен смазване не съм правил нищо друго по тях (то не могат и да се намерят части). Депласьора заният ми беше същия но го сложих на колелото на жена ми защото аз си взех LX, но след като взех новия видях че той е с 40 гр. по-тежък от стария (сложих си го само щото го бях купил вече) за предния важи същото (смених го защото DX е с долно теглене а аз си купих рамка с горно). Каплите ми също са ARAYA RM-20 32спици двустенни, сиви на цвят, за гореспоменатия период от време съм ги водил на майстор 2 пъти.

Пиши ми на MAIL - a да се видим, любопитно ми е колело PANASONIC.

След около 1-2 седмици ще си купувам нови команди и моите ще ги дам на жената , а в нея са оригиналните DX(такива като на снимката само че с командите) и може да ти ги подаря.



Тема SZASLUJAWA SIнови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 09:47



ne znam za kolko pari si go wzel, no ramkata e Cr-Mo i sledowatelno e baq zdrawichka, da ne goworim che pri karane w grada za schupwaneto i nqma smisyl da se prikazwa. montajyt e perfekten. DX-a e edna dooooosta dobra seriq na shimano. wqrno che tochno tezi sa malko poostareli, no towa moje da znachi samo che oshte po-zdrawi. shtoto kwoto i da si goworime wsichki tezi stari chasti sa mnogo po-zdrawi.... kakto wsicho nowo- prawi se taka, che da se smenq wsqka godina, inache nqma da ima proizwodstwo... sys starite chasti obache ne e taka ta moeto mnenie e, che montajyt(chastite) si e perfekten, ramkata e zdrawa. jalko samo che sa ti smenili komandite, zashtoto tiq deto sa sega sa mnogo zle taka che nqma kakwo da se pritesnqwash- karai si go s kef

a kakwo kaza za maistorite, che ne mi stana qsno? kakyw remont i t.n.

Писна ми от педераси...


Тема Re: Струва ли си да запазвам това колело или...нови [re: Гъбapko]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано26.06.03 10:59



Хм!
Ти мой човек си от породата щастливци, за които народът е казал "на кьоравите врабчета Господ им прави гнездата". Не ми се обиждай, щото си е така! Ето няколко съвета от мен, които биха ти помогнали да не изтървеш малкото (вярно, доста патинирало) съкровище, паднало в ръцете ти направо от небето:

1. Преследвай човека, който ти го е продал, докато не си получиш оригиналните команди. С тях велосипедът ти ще придобие напълно оригинална 100% DX-комплектация (Боже, дори и педалите му са DX! Баси!), което, повярвай ми, е истинска рядкост за велосипед, произведен в този период. Можеш да приемеш и щедрото предложение на Wal, разбира се! (Wal, тва последно парче в пъзъла на пича струва барем една каса бира бе пич!)

2. НЕ ПРИЕМАЙ НИКАКВИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОДАЖБА! Няма да ти казвам колко според мен може да струва (не в България, естествено - поне засега) това бижу дори в сегашното си състояние, за да не се ИЗКУШИШ. Имай предвид обаче, че определени кръгове на Запад биха платили за подобно нещо суми, с които тук можеш да си купиш автомобил...

3. Съветвам те да НЕ КАРАШ този велосипед за щяло и нещяло. Вместо това го изчисти перфектно (ПЕРФЕКТНО ЗНАЧИ пълно разглобяване и използване на инструменти от рода на клечки и четка за зъби) и го съхранявай някъде, където би държал най-ценните си вещи. И НЕ ДАВАЙ ДА ГО ПИПАТ НЯКВИ САМОРАСЛИ МАЙСТОРИ - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!! Имай предвид, че стойността на youngtimer-и като този в момента експлодира с часове...

4. Отдели съответната сума и си купи някакво прилично возило, с което да се търкаляш из града. В противен случай рискуваш да заприличаш на уличен музикант, който събира жълти стотинки, свирейки на Stradivarius.

5. Пусни едно тото бе човек! С тоя твой късмет, знаеш ли...

Малко ти завиждам, трябва да си призная...

Мда!

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Yougtimer - инови [re: Nose Plant]  
Автор Wal (непознат)
Публикувано26.06.03 12:07



Да това е така, мойто беше ултра трепач:

Вилка Marzocchi 1995 Въздух масло 5см ход (една от първите въздушни вилки в историята)
Рамка EASTON REFLEX AL 6000 с титанови уши и ляти муфи oversize
Монтаж Въпросният DX
Шини ARAYA RM20
Колчета за седалка и кормило EASTON и ARROW
Кормило Diamond Back
Гуми Richley Z vector
Седалка Sele Italia

За жалост спуках рамката точно под седалката (остаряване на алуминия) и като я смених трябваше да сменя предния депласьор. Смених кантарчетос ви- брейк и командите с лостчетата за скоростите, но си пазя всичко и ако поискам мога да го върна в предишният вид.

А на жената беше още по забележително. 1989 година

GIANT Huron Cro-Mo рамка нормал сайз Твърдо изцяло
Монтаж SHIMANO SG-300 пълен
Гуми Първият WTB Velosiraptor



Тема Re: Yougtimer - инови [re: Wal]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано26.06.03 12:23



Мда

Твоят "ултратрепа4" е типичен представител на средата на 90-те - времето на голямата мешавица на компоненти... В интерес на истината велосипедът на жена ти е далеч по-интересен (за мен), въпреки че като компоненти (еле па Arrow-кола) в твойто има култови неща.

Пича с Panasonic-а обаче е ударил направо в десетката.... Пазете тия колела ей! (Ще) има защо...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Re: Yougtimer - инови [re: Nose Plant]  
Автор Wal (непознат)
Публикувано26.06.03 12:50



Имаше един склад около Военна рампа където можеха да се намерят невероятни неща Trek 1990, Diamond Back 1988 37", Giant 1992 и тн. от там моят кум си купи TROGGER швейцарски Hand Made Cro-Mo с пълен монтаж CAMPAGNOLO (като се има предвид че CAMPAGNOLO имат само два байкови монтажа от 1990 - 92) е те това е забележително, имаше и един Diamond Back от 1988 с 27 цолови капли (Cross Cycle) с право кормило и куки на педалите.
Ако те интересува мога да проверя дали още съществува мястото.



Тема Re: Yougtimer - инови [re: Wal]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано26.06.03 12:57



И още как ме интересува!
Ей, ще ти бъда много благодарен, ако ме светнеш за тоз склад на Али Баба! Тия хора там изобщо имат ли си и най-бледа идея кво продават?

Баси, глей ти кви неща имало...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Re: Yougtimer - инови [re: Nose Plant]  
Автор Wal (непознат)
Публикувано26.06.03 13:41



Сигурно не знаят и дано да си остане така,

От по - миналата година:

Diamond Back 27" - 280lv.
Trek 1992 - 320lv.
Trogger Campagnolo - 350lv (no kuma mi go kupi)
Muddy fox 1990 350lv.
RALEIGH 1991 - 270lv.

Имаше и още други но не съм ги запомнил, защото тези ме привлякоха.

Дано да го има още.

Редактирано от Wal на 26.06.03 13:44.



Тема Re: Струва ли си да запазвам това колело или...нови [re: Гъбapko]  
Автор Windstream (откачалка)
Публикувано26.06.03 14:26



Присъединявам се към мненията на колегите - пази си колелото със зъби и нокти, заслужава си 1000%. А за планината, аз търкалям камион който е с пъти по-зле от твоето бижу и пак нямам проблеми (освен прегрятия барабан миналата неделя). Така че след един основен преглед (не казвам ремонт защото най-вероятно ще са само козметични работи) ще можеш и тази тръпка да опиташ. Но го давай само на кадърни майстори, примерно тия в BAS, смятам че даже и на тях ще им е приятно да си поиграят с него

П.П. Nose Plant е прав за офертата на Wаl, страшно голяма услуга ще ти направи, ако стане работата минимум една черпня му дължиш

На който не му изнася да се изнася ... Murr Miay!


Тема Благодаря на всички за отговорите!нови [re: Гъбapko]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 14:59



Май трябваше обаче да ви обясня всичко поред, че да не доуточнявам както сега ще направя.

Ще подредя нещата по точки, за да имам по-малко възможност да се отплесвам.

1. Относно колелото по принцип и пича, от който го взех: Това обяснение може би ще бъде най-добре да започва с обяснението, че живея в Швейцария. Бях твърдо решен да си взема колело и даже модела беше избран: въпросната сити-байк, нелоша конфекция, на една неособено висока, но не и ниска за такова колело цена: 600 CHF. Както някои от вас доста илюстративно подчертаха, имах късмет и докато се разхождахме с жена ми на едно нещо като битак, видях това колело. Трябва да уточня, че тези битаци са доста спретнатички /организират се пред сградата на Националната Банка на Швейцария/ и се продават неща предимно от собственици. Та имаше доста колела, на на ужасно глупави цени, в смисъл, че само местните тотални циции могат да се набутат 200 франка за колело, по което има неща за подмяна на обща стойност колкото колелото и то ако купуваш low-end неща.

Вече си бяхме затръгвали, когато видях едно супер колело за 120 CHF, но гумите му бяха в окаяно състояние, венците изядени, а състоянието на каплите и спирачките показвяше, че не е карано само в града. С мъка /не бях карал колело от почти 1 година/ го оставих и малко преди да излезем от площадчето видях тая машинка за /ако щете вярвайте/ 110 CHF. Пича беше млад, в доста добра форма и доколкото разбрах досегашен собственик на колелото. Като го видях какъв е спретнатичък си казах, че сигурно и колелото е добре поддържано.

2. За командите: Като го пробвах и видях как буквално пееше при движение, последното, което исках е да се обяснявам защо оригиналните са подменени с този архаичен и доста елементарен модел.

3. За ремонтите: Някой попита какви ремонти. Всъщност наистина всичко, което има да се прави е по-скоро козметика, но... На такава цена, колелото не можеше да се каже, че е подарено, защото, както може би виждате, на места по рамката има повърхностни следи от ръжда, които аз изчистих повърхностно и запечатах с един специален лак против ръжда. Това, обаче, е нищо и това, което ще трябва да дам на майстор да оправи са следните две неща:
3.1 Задното колело не е центровано и мустаците на гумата опират на едно място в рамката. Този реглаж струва тук от 30 до 40 франка /като си спомня, че за толкова на колодрума в София навремето ми правеха пълен преглед и настройка на колелото.../.
3.2 Средното движение почна да чука две седмици след покупката на колелото и забелязах, че откъм венците се е отворило леко. Все още не съм си взел всичките инструменти от София, пък и предпочитам да го направи и това професионалист.

4. Кратка бележка за велосипедите тук и техните цени. Може да не сте запознати с наличния избор на колела тук и това как различните типове се движат като цени. Първо трябва да знаете, че Швейцария е една страна, която се базира на няколко основни "стълба", които представляват непреходни швейцарски ценности и особености: Пощата, Железницата, Непукизмът и Колелото. Тук произвеждат колела по моята част /comfort,recreational, city and country ride/, но и бегачи и доста добри маунтин-байкове. Както, обаче можете да се досетите, те са безумно скъпи и за "обикновено" /всъщност доста добро и надежно, да не говорим, че е и красиво/ градско колело цената на старо в специализиран магазин започва от 1100 CHF. Това е за марки като Villiger, Tour de Suisse или Cresta. Следователно можете да се сетите, че местните, колкото и да са шовинисти, все пак като повече циции от шовинисти, предпочитат добри японски или други колела, които на тази цена са поне доста добри маунтин байкове. Истинските планински бегачи започват ценово тук от 900 франка и това е цена с намаление на доста нисък клас модел. Същевременно можете да си намерите в спортните магазини /не специализираните магазини, а спортните супермаркети/ доста добра конфекция, която разбира се е с тежка рамка, по-нисък клас компоненти и т.н. Предполагам, че сърцето на мнозина от вас ще се обърне като видите какво има заключено по гарите. Обяснявам: тук хората се движат безумно много с колело като мнозина, които нямат щастието да живеят в града си заклюват колелата по много бройните вело-паркинги около гарата и след това с тях си перкат до работата. Допреди около година и нещо все още голяма част от колелата не се заключваха, независимо колко скъпи и добри бяха. За да се промени това се погрижиха албанци, косовари и сърби. Даже има един швейцарски къс виц: "Къде ще се проведе следващия Tour de Suisse? В Югославия, те колелата са вече там."

Ако ви е любопитно нещо за колелата тук, или как се кара тук из града /гарантирам ви, че е доста различно от София/ или в интересуват цените на някои части - свиркайте!



Тема Много ти благодаря за предложението!нови [re: Wal]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 15:02



На 18-ти юли си идвам в България, но на 20-ти заминавам за морето. На 3 август се връщам и може тогава да се видим. Имаш споменатата по-долу каса бира! Може и някакъв туземски сувенир да ти донеса! Много че съм ти благодарен!!!



Тема Хехехенови [re: Nose Plant]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 15:16



Знам че извадих късмет с това колело, ама вие както ги пишете нещато почвам да се гордея, че посъзнателно нещо ме глождеше така да го оставя "сред вълци" и профани.

Между другото тук има един малко гаден битак, където има предимно черни, бразилци, араби, косовари, албанци и сърби. Та на този пазар има много такива по-старички, много добре запазени колела за по около 150-170 франка.

1. Няма как да го намеря вече. Пък и се вижда, че това е било колело на мераклия, който го е поддържал добре и като си е взел нещо по-добро си е взел само това, което счита за най-ценно в него.
1.а Ще приема, как няма да приема и разбира се, че ще е минимум една каса бира черпнята!

2. Окей, убедихте ме. Все пак не съм съвсем гола вода, щом като се усъмних и реших да попитам, а?

3. Аз хубаво ще го сглобя и разглобя, ама предпочитам да го прави майстор. Ако някой ден реша да не карам повече това колело, ще взема да ти го докарам с влак до България, пък ще искам само едно сносно градско колелце.

4. Ти ако знаеш тук какви неша могат да се видят по улицата и как разни Scott, Canondale и MBK са превърнати в пазарски колела, ще ти се струва съвсем нормално аз с това да си правя кръгчета в двора.

5. Обещавам. Ако чукна нещо, ще ти дам процент.



Тема Наистина са здрави.нови [re: MAN6]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 15:22



Безрезервно ти вярвам, защото аз може да карам само в града, но затова пък начина по който карам се доближава до екстремното. При тази експлоатация, на която го подлагам за периода от който имам колелото, с някоя "конфекция" сто процента щях да имам проблеми най-малко с кормилото.

За майсторите и за ремонтите писах в километричния постинг-обяснение. За да ти спестя четенето, ако те мързи, директно на твоя въпрос: козметични ремонти и настройки, цените са високи, защото не съм в България.



Тема С удоволствие бих го дал на наш майстор...нови [re: Windstream]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 15:26



...да си поиграе с него. Сега трябва да го дам на някой, дето не само няма да се изкефи, но ще ми смъкне кожата от гъза за това.



Тема Re: Благодаря на всички за отговорите!нови [re: Гъбapko]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано26.06.03 15:51



Gruetzi! :))
Да беше почнал с това бе! Кво сме седнали тука да ти обясняваме за цени в България, за майстори и прочее... Между другото, това, което ти казах за съхранението продължава да си важи - дръж търкалото далече от сърбите и другите канаки от региона :))) Освен това краденето съвсем не е от вчера - през пролетта на 2000 г. ми откраднаха Rockhopper-a от двора (!!!) на къщата в Бил...
А тва за Tour de Suisse е ебаси стария лаф и е точно обратното на рекламата на Riccola :))) Лафът си е чисто берлински, отнася се за автомобили, дърт е поне 10 години и е много по-готин, щот има и рима - "Kaum gestohlen, schon in Polen"...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Guezi wohl!нови [re: Nose Plant]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 16:13



Ми то наистина с това трябваше да почна.

Те кражбите не са от вчера, ма и сърбите не са от вчера тук.
Колкото до лафа, наистина е лека вариация, ама тук се има друго предвид - броя на откраднатите колела, а немците намекват предимно за бързината.

Ама съм прав за цените на местните майстори, нали? Тяхната верица!

Ти колко време си живял в Бил? Всъщност сега аз ти завиждам, щото си мечтая за Бил/Биен и Фрайбуг/Фрибур. Аз съм основно френски говорящ /поради семейни причини, на които не им е тук мястото/ и впоследствие научих немски, та затова си въздишам по двуезичните райони.



Тема Panasonic bicyclesнови [re: Гъбapko]  
Авторiwanka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 16:51



mdaa, panasonic...

http://www.yellowjersey.org/pana.html



Тема Re: Guezi wohl!нови [re: Гъбapko]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано26.06.03 18:35



Хе-хе!
Верно е, че сърбите не са от вчера, ама и албанците май няма да свършат утре... което е още по-шибано :))
В Бил бях постоянно от 1997 та до миналата година, ама сега дъщеря ми е там, щото е на училище, а и къщата още не мисля да я продавам (мамицата им на маклерите - майсторите са бял кахър пред тях :)))) и за тва пътувам постоянно насам-натам. Всъщност вчера следобяд се върнах - 3 дни си бях в другото "вкъщи". Аз съм от другата, немскоговорящата паплач (поради което всъщност пък си навлякох "семейни причини" :)))) и ако трябва да бъда честен докрай, хич не го кльопам "грамофонския". Доколкото разбирам, ти си в Цюрих или из селата наоколо - недей да въздишаш, селянията е еднаква навсякъде...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Цюрих, Schmiede Wiedikon.нови [re: Nose Plant]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 18:48



Не мога да се забия по селата, защото работата ми изсква по голяма мобилност предвид ненормиран работен ден и би ми се разгонила фамилията. А сега е един дъжд навън, нещо ме съмнява дали ще ида и днес с колело на вечерните курсове. Имам едни ученици сега след около 40 минути, а даскалото е на 7 минути оттук, ама все пак си е мокро, бееее.



Тема AHAAAAAAAAAнови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 22:56



e trqbwashe da utochnish che ne si w BG...
e togawa moga samo da te posywetwam da se nauchish sam da si go poddyrjash- izobshto ne e trudno
mislq che pochti wsichki tuk sa na towa mnenie

Писна ми от педераси...


Тема leleeeeнови [re: Nose Plant]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 22:59



e wqrno che e udaril "jackpot"-a ama ti pyk kakwi mu gi nagowori.....
edwa li ne da go shitne w muzei....
wsyshnost ne znam kak e na zapad, moje bi naistina ima takiwa ceniteli deto she dadat mnogo pari....
tuk prosto gi ocenqwame kato mnogo dobri chasti...
pone az

no zashto mi e kolelo- da go gledam ili da go karam?
az mrazq da sybiram "trofei"

Писна ми от педераси...


Тема KATO SE WYRNESH W BGнови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 23:06



mini prez magazin [url="http://www.bas-bg.com]BAS[/url], zashtoto tam shte ti byde obyrnato nujnoto wnimanie. powqrwai mi
adresyt e ul.Golo Byrdo 5

Писна ми от педераси...


Тема ....нови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 23:12



emi az lichno si spomnqm w jenewa kakwa beshe ludnica
na wseki ugul imashe pone po 10 kolela i po 2-3 skutera
da ne goworim, che kydeto imashe ploshtad kolelata nadminawaha 100....
ama az togawa bqh malyk i ne razbirah
inache ne se i symnqwam che bratqta balkanci sa se usetili kak stawat neshtata...

Писна ми от педераси...


Тема Wyprosнови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 23:16



sysedite ot gorniq etaj jiweqt ot poweche ot 10 godini w shweizariq
posledniq pyt kato si diwaha (predi mesec i malko) mi kazaha che mogat da mi donesat gsm za 30-40 lv poneje tam imalo zwerski promocii...
wqrno li e towa?!?!?!?!?!

Писна ми от педераси...


Тема Вярно е. Има и за по един франк.нови [re: MAN6]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано26.06.03 23:22



Ако имаш на кого да шитнеш СИМ-картата с абонамента можеш и за 1 франк Ериксон т100, например да си купиш или по-нисък клас Нокиа.



Тема Re: Вярно е. Има и за по един франк.нови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано26.06.03 23:33



e znachi shte se uredq s neshto....
zashtoto az sym s ericson r310s koito mi e pytrwiqt telefon i ako zawisi ot men nqma da si go smenq ama wze da zdawa bagaj zashtoto e na 3 godini weche
a wsyshnost e stahotna mashinka...
iskam da si wzema drug za iz grada a ericsona da si go nosq samo pri extremni uslowiq, za kakwito si e naprawen
ako w swiss ima r310s now na dobra cena bih si kupil.....

Писна ми от педераси...


Тема Re: leleeeeнови [re: MAN6]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано27.06.03 00:45



A-a-a, aз си пазя старите. И от време на време само се допитвам докъде е стигнала цената им при онези "трофейджиите" - има наистина луди хора сред тях :))) Още не съм започнал да купувам допълнителни реликви, но ако складът, за който Wal спомена, все още съществува, може и дотам да стигна :)))

Човек всеки ден полудява по малко маа му стара...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Аз лично не съм ги виждал как "работят"...нови [re: MAN6]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано27.06.03 01:45



...но из Цюрих има доста следи от наистина вандалско отношение към прекрасни колела: на едно две места видях икривени алуминиеви джанти, които си стоят закачени за някой метален дирек с огромна верига и като не са могли да дигнат цялото колело, това, което е трябвало да оставят са го прецакали. На други места пък се виждат остатъци от срязани вериги или рамки, на бегачи най-вече, огънати или просто ударени някъде, където да има повече поражения.

Туземците, обаче не остават по-назад и затова вече никак не е рядкост да се виждат колела вързани вериги за мотор, дебели два пръста.



Тема Има тук в махалата...нови [re: MAN6]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано27.06.03 01:53



..точно срещу един от най-известните магазини-работилници за колела в Цюрих, един оказион за електроника и ще погледна. Това от ония дългите и много плоските ли беше?



Тема Re: Има тук в махалата...нови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано27.06.03 10:44



ami wsyshnost ne plosuk
s edna antena deto prilicha poweche na lopata :)
abe mnogo e gotin :)



Писна ми от педераси...

Редактирано от MAN6 на 27.06.03 10:45.



Тема Re: Аз лично не съм ги виждал как "работят"...нови [re: Гъбapko]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано27.06.03 10:47



e twa weche e ciganiq
za kwo da gi troshat..
abe ima li smisyl da komentirame :)

Писна ми от педераси...


Тема Re: Има тук в махалата...нови [re: MAN6]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано27.06.03 11:10



Mда, тва нема трошене със сигурност. Ма не омръзва ли с времето? :))) Мене лично неща дето могат да ме надживеят почват да ме дразнят след време...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Re: Има тук в махалата...нови [re: Nose Plant]  
Автор MAN6Модератор (______on)
Публикувано27.06.03 21:37



a ne se li kefish da ima neshto na koeto mojesh da razchitash winagi?!?!?!

Писна ми от педераси...


Тема Кефя се...нови [re: MAN6]  
Автор Nose Plant (ПОЗНАВАЧ)
Публикувано27.06.03 22:13



... ма като ми писне нещо, обикновено кинем синджира и започвам да се оклеждам за нещо по-свежо, което пак може да ми е винаги под ръка...

Ако ми сФащаш мисълта...

You never know what is enough
until you know what is too much...


Тема Re: Кефя се...нови [re: Nose Plant]  
АвторJA - SUM (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 01:09



POLEKA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.